error

 
error error error error error error error
NOVINKY 2023 HISTORIE
HISTORIE 2010 a starší
pro zobrazení roku 2011-2018 klikněte ZDE
break
25.11.2010

NÁŠ PODZIM, NEBO UŽ ZIMA?

     Letos pro nás podzim znamená spíše okurkovou sezonu, proto jsme dnes využily sice zmrzlého, ale krásně slunečného rána a po dlouhé době vytáhly foťák na ranní venčení. Výsledek si můžete prohlédnout ZDE.

     A před pár dny nás také navštívily holky (Markéta a Agátka) a kluci (Matýsek a Santiago) z CHS Agamysh. Na pár foteček z této návštěvy se můžete podívat ZDE. Jsou už poněkud neaktuální - Agátka v noci na dnešek porodila 8 pořádných cvalíků, i když pouze ženského pohlaví... :o))

break
10.10.2010

PÁJIN VELEÚSPĚŠNÝ VÍKEND    

     V sobotu se Andulka s Pájou zúčastnila Juniorhandlingu na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích a vybojovaly krásné 3.místo. Kromě toho Pája handlovala Lilču a Fíka od potoka Kačáku a s oběma získala v nejvíce obsazených třídách hodnocení V1, CAJC, následně pak ještě s Fíkem neoficiální JuniorBIG (postup jediného mladého zástupce FCI VII mezi 7 nejlepších celé výstavy)!

      V neděli Pája v Juniorhandlingu dokonce zvítězila, a to s čínských chocholatým psem Guccim!!

break
18.9.2014

VELIKÉ DÍKY

všem, kteří se rozhodli darovat vzorek pro výzkum

       Mnohokrát děkujeme všem, kteří se rozhodli podpořit naši akci a darovat vzorek krve svého pejska, příbuzného s Norou z Javorové aleje a Caesarem od Frejlachů, pro výzkum dědičnosti epilepsie. Zatím se jedná kromě celého vrhu A Monvi Salvia a jeho matky Jívy z Krokočínských lesů o její sourozence z vrhů J z Krokočínských lesů, C Anisok, V Anisok a A od Haltýře, a dále o předky vrhu A Monvi Salvia z Ameriky. Ještě jednou mnohokrát děkujeme - moc si vašeho přístupu ceníme!

       Případné další zájemce upozorňujeme, že celá akce proběhne pravděpodobně v měsíci říjnu a že jde pouze o poskytnutí cca 5 cm3 krve, a to i od zdravých pejsků. Vše ostatní zařídíme my ve spolupráci s CHS Monvi Salvia, ačkoliv jakákoliv případná další pomoc je z naší strany vítána. Uvažujete-li ještě někdo další o účasti v této akci, neváhejte nás kontaktovat minimálně pro podrobnější informace. Děkujeme.

break
18.9.2010

ANDULKA MEDIÁLNÍ HVĚZDOU :o) 

     Shodou mnoha různých okolností se Pájiny fotky Andulky dostaly do rukou redakce slovenského časopisu Kynologická revue, která se rozhodla je uveřejnit. Následně dokonce usoudila, že by mohly být hlavním motivem včetně titulní strany a plakátu a že by tedy bylo vhodné doplnit je článkem o výmarském ohaři. To už samozřejmě padlo na paničku, která v červencovém DPH-období měla na celou akci jen pár hodin času. Vše se však nakonec podařilo a po hektických úpravách grafického návrhu je snad možno se konečným výsledkem pochlubit. :o))

      Děkujeme tímto dvěma Jakubům - Navrátilovi a Antošovi - za poskytnutí snímků k doplnění článku.

break
22.8.2010

ANDULKA VÍTĚZÍ S PÁJOU V JUNIORHANDLINGU

     Naše holčičky zaznamenaly v poslední době další krásný triumf v Juniorhandlingu,  a to 28.8.2010 na Mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi. Na obě dvě jsme moc pyšní!

break
10.8.2010

PROSÍME O SPOLUPRÁCI

pánečky Andulčiných příbuzných

     Jak mnozí víte, před pár měsíci jsme oznámili výskyt závažné neurologické choroby - epilepsie - v naší linii z Krokočínských lesů a Anisok. Již krátce po tomto zjištění jsme se s Romanou Markovou z CHS Monvi Salvia shodly kromě jiného na tom, že když už nás tato nepřijemnost (pro některé z nás stále ještě spíš tragédie) postihla, musíme udělat vše pro to, aby celá situace přinesla chovu výmarského ohaře alespoň něco pozitivního. Prvním krokem bylo samozřejmě oznámení situace vedení KCHVO a vzápětí potěšující zjištění, že Klub se k celé záležitosti postavil čelem a začal rychle jednat. Doufáme, že díky tomu bude český chov rychle očištěn a tím následně i posílen.

     To ale nebyl ten hlavní přínos, který jsme si představovaly. Tím je spolupráce s americkou laboratoří CEN, která se zabývá intenzivním výzkumem genetiky epilepsie a vývojem screeningových genetických testů. Jedná se o renomovanou laboratoř, která měla možnost zkoumat již přes 8.000 vzorků zdravých i nemocných psů různých plemen z celého světa a zaznamenala již i první úspěchy. Bohužel, vzhledem k malému počtu poskytnutých vzorků neměla zatím velkou možnost zkoumat epilepsii u výmarského ohaře, proto jsou její pracovníci nadšeni z možnosti získat další a obsáhlejší sadu vzorků. Pro výzkum je velmi důležité poskytnout krevní vzorky od co největšího počtu psů příbuzných s postiženým jedincem, a to i od psů zdravých!! Laboratoř zaručuje naprostou diskrétnost - nezveřejňuje ani nesděluje výsledky jednotlivých psů, pouze statistické celky a zásadní obecné výsledky výzkumu. Snaha každého z nás, kdo vzorek poskytne, může být ale v budoucnu odměněna právě objevem testů, které budou schopny s velkou pravděpodobností odlišit zdravé jedince od potenciálně nemocných a přenašečů, stejně jako je tomu již nyní u některých dalších nemocí (např. dědičné choroby očí apod.).

     S výslovnou podporou poradce chovu KCHVO MVDr.Šonky proto prosíme všechny, kdo vlastní potomky Nory z Javorové aleje a Caesara od Frejlachů, aby se do výzkumu zapojili a poskytli malý krevní vzorek svého pejska. Vzhledem k organizační i finanční náročnosti plánujeme hromadnou akci, kdy by bylo nutno odebrat krev všem zúčastněným během 1-2 dnů a následně ji jednou spěšnou zásilkou poslat do Ameriky. Veškeré podrobnosti najdete v přílohách, případně nás kontaktujte mailem nebo telefonicky. Předem vám všem, kterým SKUTEČNĚ není zdravotní stav výmaří populace lhostejný, mnohokrát děkujeme!!

break
4.8.2010

PROCHÁZKA

     Dnes jsme po trošku delší pauze uspořádali hromadnou výmaří procházku, tentokrát na Vidouli. Počasí nám přálo, a tak nic nebránilo, aby si to šedivky i my skvěle užili. Na fotce zleva Agáta ze zámku Hořovice, Her Majesty Kofila Sirius Nova (Kofilka), Ready to Party Enryb (Santík), Annie Monvi Salvia (Andulka), Celebrity Margot Fala Love'a (Margotka) a Drak od Skarede jedle (alias Pedro) ..

Děkujeme všem zúčastněným za milou společnost a těšíme se na nějaké příště!

break
17.7.2010

NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ MLADÁ BOLESLAV

     Andulka s Pájou pokračují ve svém skvělém společném tažení - na boleslavské výstavě získaly v Juniorhandlingu opět 1.místo! Andulka samotná se již nevystavovala, ale jak vidno, Pája ji nenechá na show-svět zapomenout... :o))

break
8.6.2010

NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ KLATOVY

     V sobotu jsme si udělaly výlet na západ a zúčastnily se Andulčiny poslední přihlášené výstavy - NVP Klatovy. Stejně jako další ohaře i ty výmarské hodnotil p. rozhodčí RNDr.Dvořák a my se doteď nemůžeme zbavit pocitu, že oproti Klubové výstavě před pár týdny značně přitvrdil (viz.celkové výsledky ZDE). Andulka se mu ale naštěstí líbila a vysloužila si tak ve třídě šampionů hodnocení V1,CAC !

     Pája si samozřejmě nemohla nechat ujít juniorhandling a společně s Andulkou zopakovaly litoměřický triumf - 1.místo!

      Celkově jsme si užily krásný, slunečný den v příjemné společnosti holek od potoka Kačáku, Pavly s Alfem, Simony a Laily a pár dalších a vůbec nelitovaly, že jsme domů vyrazily až po 18.hod. Podrobnosti v sekci Výstavy (tentokrát jsme ani neztratily posudek! :o)) a fotečky ZDE.

break
23.5.2010

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA LITOMĚŘICE

     Včera jsme se vydaly na předposlední přihlášenou výstavu - Nord Bohemia Canis Litoměřice. A nutno dodat, že to, co jsme tam na závěr Andulčiny výstavní kariéry viděly, byl skutečně "zážitek". Nejen že pan rozhodčí Čeliš posuzoval cca 35 psů více než 5 hodin a při udílení titulů (až na jedinou třídu) striktně dodržoval katalogové pořadí, ale prohlídka zubů v jeho podání byla spíše zkouškou, zda lze čelisti psa otevřít do úhlu 180° a více - nejen že štěnda a mladší psi plakali (a my jen doufáme, že to nezanechá následky na jejich další výstavní kariéře..), ale dokonce i šampioni měli co dělat, aby to ustáli!

     My jsme se v průběhu výstavy už vzdaly představy, že Andulka, přihlášená do třídy šampionů, bude posouzena, protože ať jsme dělaly, co jsme dělaly, nebylo v našich silách stíhat semifinále Juniorhandlingu. A jemu jsme daly přednost - Pája snad cítila tu velkou šanci, a tak paničku "zpracovala". :o) A měla pravdu - podařilo se jim s Andulkou postoupit do finále! Navíc nakonec překvapivě stihly i posouzení Andulky v kruhu - s krásným výsledkem V1, CAC, res.CACIB. Tím se Andulka stala (asi na věčné časy :o))) čekatelkou Grandšampiona ČR.

     Následně holčičky spěchaly znovu do závěrečného kruhu a zde se jim vedlo neméně - Pája se poprvé stala vítězkou starší kategorie JH!!

      Snažily jsme se pro vás připravit i co nejvíc foteček, ale zjistily jsme, že fotit ve výstavním kruhu, kde je smrček v rohu a další 2 obrovské smrky, skála a stan se stoly a židlemi uprostřed, skutečně není jednoduché. Přesto alespoň něco ZDE. No, a jak už se u nás poslední dobou stává pomalu tradicí - (snad zatím) nemáme posudek a kartičky, neboť Pája je někde vytrousila cestou od medailí...

 

     Na závěr bychom vás rádi pozvali na návštěvu Pájina nového webu na adrese

paja.greynie.com

break
16.5.2010

KLUBOVÁ VÝSTAVA PRŮHONICE

     Na včerejší Klubové výstavě KCHVO v Průhonicích u Prahy získala Andulka pod Pájiným vedením ve třídě vítězů od pana rozhodčího RNDr. Petra Dvořáka hodnocení Výborná 4. Fotečky tentokrát bohužel nemáme, protože paničce byla zcela nečekaně přisouzena role vedoucí jednoho z výstavních kruhů a foťák nebylo komu "vrazit"...

break
9.5.2010

PROCHÁZKA

     Dnes jsme využily přívětivého počasí a narychlo vyrazily na procházku na Vidouli, a to v téměř tradičním složení, tzn. my + Agamysh + od potoka Kačáku. Prochajda i pokec prima - spokojeny jsme byly nejen my ženské, ale hlavně šedivky.

break
1.5.2010

MVP PRAHA

     Po troše váhání jsme se dnes přecejen zúčastnily jedné z dříve přihlášených výstav, a to na "domácí půdě" - v Praze-Letňanech. Andulka nastoupila ve třídě šampionů a od p.rozhodčího Navrátila si odnesla hodnocení Výborná 2, res.CAC. Pája opět nemohla vynechat Juniorhanling a z více než 20 zúčastněných slečen starší kategorie se jí podařilo probojovat do 6-ti členného užšího výběru semifinále.     

break
 

KONEC

     Ani barva tohoto příspěvku nevyjadřuje věrně mé rozpoložení ve chvíli, kdy jej píšu...

     Jakkoliv jsme z toho nešťastní, jsme nuceni vzdát se našich chovatelských plánů s Andulkou. Před pár dny jsem se dozvěděla zdrcující informaci - nejen Andulčina maminka Monvi, ale i bráška Archie mají epilepsii! A protože dle zákonů dědičnosti je možné, že i Andulka nese vadný gen a mohla by jej předávat svým potomkům, jediné pro mě akceptovatelné rozhodnutí zní "NECHOVAT". Rozhodnutí to bylo v podstatě okamžité, ale smiřování se s ním bude velmi zdlouhavé...

break
6.4.2010

Andulka slaví

     Dnes jsou to právě 3 roky, co se v CHS Monvi Salvia mezi dalšími šesti proužkovanými kuličkami narodila naše Andulka. Je neuvěřitelné, jak to strašně uteklo. Jako by to bylo včera, když jsme ji vezli v té dětské plastové přepravce domů a děti se hádaly, kdo ji bude mít na klíně...

      Ráno jsme jí na oslavu dopřáli její oblíbené stodůlecké "velké pole", kam jsme se vypravili po více než půl roce. Zimní přestávka (a probíhající falešná březost :o)) byla sice trošku znát na kondici, ale přesto si Andulka krásně vystavila a vyklidovala několik bažantů, koroptví a zajíců.

      Odpoledne jsme ji nadchli lehkým piškotovo-šlehačkovým dortem s uzeninovým "svíčkami" a večer si užila na dvouhodinové procházce s Pavlínkou a novým kamarádem cheasepeakem Rastym.

      ZDE je pár foteček z dnešního dne (ty z pole pořízené mobilem, takže omluvte jejich kvalitu prosím...).

break
5.4.2010

VELIKONOČNÍ VÍKEND

     Tento víkend pro nás znamenal bohatý program. V sobotu se dámská část naší smečky vypravila na Pojizerskou výstavu psů v Mladé Boleslavi. Andulka tentokrát přihlášená nebyla, neboť jsme původně touto dobou očekávali zcela jiné starosti, ale Pája si tam předvedla VOK Atiku Annie Alfa Ori (mladá fena) a Arthura Elwooda Agamysh ("Pupin"- mladý pes). Oba získali hodnocení výborná, Vítěz třídy, ale s Pupinem to (po velkém boji :o)) dotáhli až na BIG 2!! Gratulujeme!

     Navíc se Pája předvedla i v Juniorhandlingu - s americkým kokršpanělem se poprvé v Česku ve starší kategorii probojovala do finále a nakonec obsadila krásné 3. místo!!

     Panička s Andulkou si zatím užívaly příjemností jara u rodiny v Dětenicích a Andulka budila pozdvižení v jejich rodinné cukrárně...  :o))

     V neděli jsme pak uspořádali božíhodovou výmaří procházku v oboře Hvězda. Spousta kamarádů dala sice přednost rodinným záležitostem, ale i tak jsme strávili superpříjemné odpoledne ve společnosti smeček Agamysh a od potoka Kačáku. Tímto jim mnohokrát děkujeme za jejich čas a dobrou náladu.

break
30.3.2010

HURÁÁÁÁÁÁ

     Paničce touto minutou skončilo pracovně nejpříšernější roční období, a tak už spřádá plány na nejbližší dny a týdny. Velikonoce si určitě bezvadně užijeme a doufáme, že k tomu přispěje i pořádná velikonoční procházka, kterou hodláme uspořádat v neděli 4.4. na Ladronce nebo ve Hvězdě (aby se mohly zúčastnit i blízko bydlící nemobilní matky s kočárky :o)). Tímto zveme všechny, kteří by se chtěli připojit a udělat si prima odpoledne (čas a místo upřesníme podle zájmu - dejte prosím vědět). Počasí má být přívětivé, tak by to mohla být povedená akce...

break
15.3.2010

Crufts 2010

     Přinášíme výsledkovou listinu výmarských ohařů z největší a nejprestižnější evropské výstavy psů, pořádané každoročně v Birminghamu. Na tuto výstavu je nutno se nominovat na některé z evropských kvalifikačních výstav.

     A nás velmi potěšilo, že se přehled vítězů jen hemží odchovánky chovatelských stanic, z nichž pochází i předkové našeho ženicha Rockyho, který se ostatně na tuto výstavu také kvalifikoval (CHS Gunalt, Enryb, Risinglark i Rivertone). A dokonce i tatínek Rockyho, Ansona Gamekeeper at Arranz, který byl loni na této výstavě vítězem plemene a BIG2, se i letos umístil mezi nejlepšími, stejně jako Rockyho bratr Rivertone Jazz Singer!

break
11.3.2010

ZMĚNA PLÁNŮ

     Jak už je u nás téměř zvykem, obvykle se záležitosti týkající se Andulky nedaří hned napoprvé a bez nemilých překvapení. Bohužel, tak je to i s jejím rozmnožováním...

     Ačkoliv jsme udělali pro zdárnost akce "štěňátka" podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí naprosto všechno (možná až moc :o))), pondělní ani dnes opakované ultrazvukové vyšetření bohužel neprokázalo Andulčinu březost. Je nám to moc líto, ale neházíme flintu do žita a při příštím hárání zkusíme vše zopakovat. Snad už budeme mít více štěstí...

break
7.3.2010

Andulka splnila podmínky pro udělení titulu Šampion Německa!!

     Včera jsme se zúčastnily naší - na dlouhou dobu - poslední výstavy, a to MVP Mnichov. Bohužel, zakončení naší (předštěňátkovské?) výstavní kariéry se tedy příliš nepovedlo. Andulka sice získala ve třídě šampionů V1, CAC, res.CACIB a dokončila tak svůj 6. šampionát krásy, to ale byl jediný světlý okamžik celého dne.

     Už při ranní cestě, když jsme se po Německu pohybovaly průměrně poloviční rychlostí než obvykle (díky přehnané opatrnosti některých řidičů a několikerému ucpání dálnice sněžnými pluhy) a nakonec se kolem 10.hod. zcela zasekly v zácpě, jejíž důvod jsme příliš nepochopily (asi kombinace sněhu a začátek druhých pražských prázdnin) cca 30km před Mnichovem, jsme si říkaly, zda to nevzdat a nejet zpátky domů. No, nakonec jsme přecejen těsně po 11.hod. dorazily na výstaviště a po "příletu" ke kruhu (tedy spíše obdélníčíčku...) jsme zjistily, že paní rozhodčí je naštěstí tak "rychlá", že z původních 25 psů před výmary jich ještě cca 15 zbývá. :o))

     Proběhlo tedy posuzování a my ještě hodinku čekaly na zaplacený Juniorhandling. Těsně před 14. hod. nám organizátoři řekli, že je zpoždění min. půl hodiny a že máme přijít až později. Když jsme přišly později, řekli nám, že máme smůlu, protože proběhlo předkolo a Pája se ho nezúčastnila!!! Nepomohly žádné námitky - JH byl v háji!! A jako perličku na závěr jsme si mohly ještě do 16 hod. počkat na vyhotovení posudků!!

      To všechno ale nebylo nic proti zpáteční cestě! Ačkoliv jsme z výstaviště odjížděly v 17 hod., domů jsme dorazily až po 23.hod.(!!), neboť jsme kromě jiných drobnějších zdržení přes dvě hodiny stály u Schwandorfu, kde byla hromadná nehoda cca 40 aut!! Nakonec jsme uzavřený úsek spolu s ostatními spolutrpiteli objely po okreskách a byly rády, že jsme vůbec ve zdraví dorazily domů.

     Vzhledem k výše popsanému na tomto místě moc a moc děkujeme sluníčkům Alfíkovým, jejich kamarádům Pepinkovým a také Kofilkovým, za jejich milou společnost a pozitivní prvek, díky němuž nebyl celý den jen zahalený pořádně pošmourným oparem. No, a náladu jsme si opravdu vylepšily až dnes ráno, kdy jsme využily úžasného azura a udělaly si krásnou procházku po našem okolí. :o))

     Podrobnosti jako obvykle v sekci Výstavy, pár foteček ZDE.   

break
17.2.2010

Jen v rychlosti...

     Tak jsme se šťastně vrátily ze Zlína - byly to moc příjemné dva dny, za něž moc děkujeme především Verče a její pohostinnosti.

     Pondělní překrytí jsme zvládli také dobře - Rokáčkovi se Andulka opět veeeelmi zamlouvala, tak doufáme, že to byl opravdu ten nej termín a toto Valentýnské dostaveníčko přinese své "ovoce". ZDE pár intimních foteček z obou dnů.

     A přidáváme také malé fotoalbum s momentkami, které se nám podařilo nafotit v poslední době při různých příležitostech (některé by si zasloužily založení vlastního obludária :o))), ale v rámci urychlení zatím aspoň takto).

break
14.2.2010

Stylová oslava sv.Valentýna

     Naše milá Andulka moc dobře věděla, proč se "svými dny" tak otálela. Ten s velkým D si totiž nechala právě na svátek sv.Valentýna - alespoň tak usoudil náš pan doktor. :o)

     Brzy ráno jsme tedy vyrazily do Zlína za naším nastávajícím - Rokáčkem. Po cestě jsme ještě v Brně nabraly naši chovatelku Romanu a už se těšily na prima dámskou jízdu, kterou bude mužským prvkem doplňovat právě jen Rokáček.

     Dorazily jsme kolem 9. hod. a hned jsme šli všichni do "akce". A ačkoliv Andulka dlouho odolávala Rokáčkovu dvoření se, vše se nakonec podařilo a došlo k jejich svázání na 14min. (jak jinak - 14.2.... :o))).

     Zůstáváme ještě do zítřejšího večera, abychom vše zopakovali - nechceme nechat nic náhodě. Doufáme, že vše dobře dopadne a budeme se moci těšit na kupu krásných, zdravých štěňátek. A vy můžete jejich vývoj sledovat téměř on-line v těhotenském (Pregnancy) kalendáři výše...

break
6.-7.2.2010

DUOCACIB BRNO

     O právě minulém víkendu jsme si udělaly další výstavní výlet, tentokrát jsme ale zůstaly v naší domovině, neboť jsme se přesunuly jen do Brna na tamější dvoudenní DUOCACIB Brno. Tentokrát s námi (bohužel) nejela další výmaří společnost, ale naštěstí alespoň Pavlínčina kamarádka Jitka.

     Andulka nastupovala po oba dny ve třídě šampionů a po oba dny získala hodnocení V2, res.CAC - jak v sobotu od dr.Šimka, tak v neděli od ing.Vlasáka. Po oba dny se zúčastnilo téměř 30 výmarů, většinu z nich máte možnost vidět ve fotogalerii. V sekci Výstavy bohužel zatím nenajdete nedělní posudek - nějak jsme si ho zapomněly vyzvednout, ale snad se nám ho ještě podaří získat přes ČMKU.

     Sobotní odpoledne jsme strávily spolu s děvčaty z Monvi Salvia a Velis Nolis na super procházce v Brně-Kohoutovicích, kde Andulka tradičně předvedla trochu ze své  lovecké vášně. Holky, děkujeme za prima společnost! A nocleh nám poskytla naše milá chovatelka Romana, za což jí tímto ještě jednou, ale přitom mnohokrát děkujeme.

break
23.1.2010

Andulka šampionem 5 zemí!!

     Dnes jsme vyrazili v trochu obměněném složení - s Ivetou, Kristýnkou a Samem a poprvé také s Pavlou a Alfem na Slovensko na Mezinárodní výstavu psů Trenčín.

     Prostor, v němž byli výmaři posuzováni nás tedy vůbec neuchvátil - zima jako v márnici, kruh sice poměrně velký, avšak s dlažbou na podlaze a jen kouskem koberce na úhlopříčce, špatné světlo... Potěšila nás ale změna rozhodčího - výmary posuzoval pan J.Horváth. A snad i díky tomu byla naše výprava opět velmi úspěšná - Samík získal v mezitřídě V1,CAC, Alfík v třídě pracovní dokonce V1,CAC, CACIB a oba tak započali slovenské šampionáty! A Andulka, která nastoupila v třídě šampionů spolu s Eternal Vision at SN (Gina) získala V1, CAC, r.CACIB a dokončila tak svůj pátý šampionát!

     Naše Pavlínka, kromě toho, že odvedla Andulku, Samíka a dva drátosrsté maďárky, stihla dokonce i Juniorhandling a v poměrně silné konkurenci se s pudlem Ediem umístila na 3.místě!

     Všem moc a moc gratulujeme a holkám děkujeme za tradičně milou celodenní společnost, díky které nám to všechno neskutečně uteklo a neuvěřitelně jsme si to užily! Fotečky ZDE.

 

     Na závěr se ještě jednou a naposledy vrátím ke kauze "kyčle". V Trenčíně jsem díky jednomu rozhovoru (díky Marti a Ivet) pochopila (snad), v čem je zakopaný pes: tím, že jsem napsala že Annie zde (tedy na webu) má doloženy zdravé kyčle, bylo myšleno, že zde má zveřejněn doklad (posudek, certifikát nebo jak tomu kdo chce říkat), tedy tento papír. A ten jsme po opakovaném prozkoumání internetu skutečně našli jen u dvou feneček - Agátky a Gaiy Šedý lovec.. Avšak pokud je skutečně mnohem víc feneček s tímto dokladem na webu, tak já se jim tímto opravdu pokorně omlouvám...

break
19.1.2010

PŘÍPRAVA NA KRYTÍ

     Panička dnes obětovala více než půlden svého (obzvlášť v lednu) drahocenného času a uspořádala kynologickou okružní jízdu po Praze. V Holešovicích nechala Andulce vystavit certifikát, takže už máme doma českou šampionku i oficiálně.

    Poté s Andulkou přejela do Hostivaře, kde měla už několik týdnů domluvenou schůzku s "rozmnožovací" kapacitou MVDr.Lázničkou. Andulka, jako téměř naprostá výjimka mezi českými výmarkami, má zde již dávno doloženy dokonale zdravé kyčelní a loketní klouby. Panička si ale chtěla být jistá, že je zdravá i ve všech ostatních směrech, a tak jí nechala udělat celkovou prohlídku (včetně ultrazvukového a laboratorního vyšetření), která dopadla nad očekávání! Andulka je ve vynikající kondici, zcela zdravá a bez dalších zásahů připravena na krytí a následnou březost. Podle poševního stěru můžeme začátek hárání očekávat za 1-2 týdny! A tak panička u pana doktora nabrala i doporučené výživové doplňky (vitamíny E, A a karnitin), abychom udělaly maximum pro úspěch té velké události...

     No, a poslední zastávkou byl Okresní myslivecký spolek na Praze 6-Suchdole, kde se panička zbavila restu z minulého roku a konečně zaplatila letošní příspěvky... :o))

break
10-1-2010

HROMADNÁ HAFBO-PROCHÁZKA

     Dnes jsme se vydali spolu s dalšími cca 40 pejsky a výcvikářkou Zuzkou do obory Hvězda, abychom protáhli kosti, pokecali se starými známými a dozvěděli se něco málo o organizaci loveckého výcviku na Hafbu v letošní sozóně. Po hodině a půl brodění se 30-ti (a místy i více) centimetry sněhu, jsme to - celí promáčení - vzdali a vydali se raději podívat ke Kačákovým na jejich krásná štěnda... :o)

break
9.1.2010

Andulka splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion!! 

     Včerejším dnem nám začala nová - pro nás velmi krátká - výstavní sezóna. Zúčastnily jsme se Národní výstavy psů v Olomouci, kde jsme se chtěly pokusit ještě před štěňátky dokončit Českého šampióna. Na cestu jsme vyrazily spolu s Ivetou a Samíkem a Verčou a Fergie, což byla záruka dobré společnosti. Cesta tam a obzvlášť zpět byla dost dramatická - 30 km za Prahou začalo sněžit a nepřestalo do dneška. Každých cca 15 km jsme potkávali auta v příkopech, v horších případech auta v sobě... Byly jsme rády, že nám se podobné "radosti" vyhnuly, a ačkoliv nám po cestě přestalo fungovat ABS a protikluz (nebo se tak kontrolky alespoň tvářily), dorazily jsme v pořádku tam i zpět (i když zpět to bylo po téměř 6 hodinách jízdy).

     A jsme moc rády, že jsme tu strastiplnou cestu absolvovaly, protože naše výprava byla téměř nejúspěšnější, jak vůbec mohla! Na výstavu bylo přihlášeno 25 výmarů, naše Andulka do třídy pracovní, kde nastoupily pouze 2 fenečky. Pan rozhodčí Jozef Jursa zadal Annie hodocení V1, CAC, a tím Andulka splnila podmínky pro udělení  titulu Český šampion (a pokud na to někdo věří, stala se multišampionkou... :-))! Přání nám tedy vyšlo!

     Naši spolucestující byli ale ještě mnohem úspěšnější - Samík s naší Pavlínkou ve třídě mladých zvítězili a získali V1, CAJC, dále porazili nejlepší mladou fenu a získali titul JBOB (Junior BOB - nejlepší mladý jedinec plemene) a v závěrečných soutěžích vybojovali dokonce titul JBIG (Junior BIG - nejlepší mladý jedinec VII.skupiny FCI, tedy všech ohařů)!! A Verča s Fergie byly ještě úspěšnější - po V1,CAC v mezitřídě (v konkurenci dalších 5 fen!) vybojovaly titul Národní vítěz, BOB (nejlepší zástupce plemene) a v závěrečných soutěžích ještě BIG 4 (v konkurenci 13 zúčastněných!)! Holky a Samíku, moc vám všem ještě jednou gratulujeme!! A taky moc děkujeme za milou celodenní společnost, za podporu na cestě a za servis řidiči, jaký panička ještě nezažila.. :o))

     Podrobnosti naleznete v sekci Naše fenka-výstavy a fotečky ZDE.

break
27.12.2009

Na jaro 2010 plánujeme štěňátka! Více info
ZDE.
break
24.12.2009
Všem přátelům, kamarádům, budoucím pánečkům našich štěňátek i všem ostatním návštěvníkům těchto stránek (a také jejich miláčkům..) přejeme klidné a pohodové vánoční svátky a šťastný a spokojený rok 2010.
break
23.12.2009

CERTIFIKÁT ŠAMPIONA KRÁSY SLOVINSKA

     Po hektickém měsíci, během něhož jsme se ze staveniště našeho nového domku snažili udělat místo k bydlení (což se nám nakonec podařilo a snaha byla před pár dny korunována přestěhováním...), přicházíme s radostnou aktualitkou - poštou jsme obdrželi oficiální certifikát slovinského šampiona krásy spolu s touto nádhernou kokardou. Na certifikát se můžete podívat ZDE.

break
22.11.2009

MÁME V KAPSE DALŠÍ ŠAMPIONÁT - CHORVATSKÝ !!

     Využily jsme změny chorvatských pravidel (už není třeba čekat rok...) a na poslední chvíli jsme se přihlásily do Zagrebu. A na poslední chvíli jsme se také dozvěděly, že pojedeme s Pavlínkou samy. Iveta nám v pátek ráno naložila Samíka a Romana v Brně o pár desítek minut později Assanteu, a už jsme frčely na jih. Cesta ubíhala v rámci mlhavého počasí dobře až k chorvatským hranicím, kde paničku málem trefilo, když si uvědomila, že si nevzala svůj pas, ačkoliv Chorvatsko není v EU. S šílenou vidinou obratu a cesty zpět domů podávala se srdcem až v krku celníkovi svou občanku a Pavlínčin pas... Naštěstí, jak jsme se pak dozvěděly od známých v Zagrebu, Čechům a Slovákům Chorvati občanky tolerují (narozdíl od Rakušáků a Němců...:o)) To byla úleva!

       Díky (téměř) hotové dálnici přes Slovinsko jsme se do Zagrebu dostaly tak brzy, že jsme se mohly nejprve ubytovat a až pak zamířit na výstaviště. Na hotelu jsme zjistily, že Pavlínka pro změnu nechala doma všechny kostýmky. Takže po příjezdu na výstaviště a "rozbalení ležení" jsme utíkaly do protějšího shop-centra a naštěstí za pár korun koupily solidní sáčko, aby měla Pavlínka v čem odběhat alespoň na zítra přihlášený Juniorhandling.. Večerní výstava pak proběhla příjemně rychle, ačkoliv se výmarů zúčastnilo na chorvatské poměry nezvykle mnoho - 11. Obě holčičky ve svých třídách porazily konkurentky a získaly od paní Tatjany Urek hodnocení V1, CAC, čímž dokončily chorvatský šampionát! Sam získal ve třídě mladých hodnocení V2.

      V sobotu ráno jsme si užili slunečné venčení a pak vyrazili opět na výstaviště. Samozřejmě až tam jsme zjistily, že včera koupené sako jsme zapomněly na hotelu...:o)) A protože Pavlínku dnes čekal ten Juniorhandling a případné závěrečky s Annie, která nastupovala v pracovní třídě sama a byla tedy veliká naděje, že si zaběhá o nej pracovního psa, padlo rozhodnutí, že přes poledne musíme obětovat těch pár desítek km a do hotelu dojet. Další oděvy už jsme nehodlaly kupovat.. :o))

     Tento den posuzoval výmary Ital Claudio de Giuliani a nejvíce se mu z naší skupinky líbil Samík - v konkurenci 3 psů mu zadal hodnocení V1, CAJC, JBOB a tím pádem Samík získal i nominaci na Cruft's 2010! Moc gratulujeme! Andulka získala V1, CAC, Asinka V2, res.CAC. Do závěreček tedy postupoval kromě Andulky i Samík, bohužel se ale mezi snad 120 mladými pejsky neprosadil, stejně jako Andulka - za BIS pracovního psa určil italský rozhodčí de Giuliani stylově italského ohaře...:o)) Pavlínka zabodovala alespoň v Juniorhandlingu - při své premiéře ve starší kategorii se umístila na 4. místě (z 11 dětí - dá-li se vůbec některým účastníkům říkat "děti"...), a to  za situace, že ani neměla možnost předvést svého pejska (pro dnešek středního pudla Edieho), protože paní rozhodčí hodnotila podle jediné figury s pejskem vyměněným s dalším soutěžícím!

 

      Neděle byla opět poměrně rychlá, výmaři nastupovali již před 11.hod. a my byly pevně rozhodnuté jet hned po jejich posouzení domů. Chorvatský pan rozhodčí Velimir Sruk nám rozhodně nepřipravil žádné dilema - Samík v mladých i Andulka v šampionech získali V2 (Andulka navíc res.CAC), jen Assantík v pracovce zabojoval a získal V1, CAC. Tituly nejvyšší (včetně res.BIS) získala po všechny 3 dny polská fenka Ivette Imperium Star.

     Domů jsme se už moc těšily, ačkoliv v Chorvatsku bylo opravdu náááádherné počasí - slunečno, 18 oC - prostě úplný opak toho, co jsme tam zažily loni. A kromě slunce nám velmi zvedly náladu i dva dokončené šampionáty a jeden začatý junioršampionát..:o)) Podrobnosti najdete tradičně v sekci Naše fenka-výstavy, fotečky (kromě této z nedělního ranního - trochu přimrzlého - venčení) ZDE a kompletní výsledky výstav ZDE (web Monvi Salvia).

break
15.11.2009

ŠEDIVÁCKÁ PROCHÁZKA 

     S radostí jsme přivítali dnešní nádherné počasí, protože jsme na dnešek měli domluvenou hromadnou výmarskou procházku. V oboře Hvězda se nakonec sešly smečky od potoka Kačáku včetně Alfíka, Casta-Argentum, Agamysh a naše maličkosti - celkem 8 šedivých kousků. Skvěle jsme se prošli a po dlouhé době probrali vše možné i nemožné, pesani se vylítali a vyřádili. Následně se větší polovina zúčastněných přesunula na Bílou horu, kde se zúčastnila kombinované lovecko-poslušnostní lekce pod vedením Zuzky z Hafba. Ta byla taky super - spousta zábavy i nějaké to zjištění, co naši miláčci pozapomněli nebo potřebují ještě docvičit. Prostě úúúúúžasné odpoledne! Děkujeme všem za milou společnost a ZDE je k dispozici přes 200 fotek (desítky Pavlínčiných postojů a tak... :o))).

break
7.-8.11.2009

DOKONČEN DALŠÍ - SLOVINSKÝ ŠAMPIONÁT!! 

     O víkendu jsme si po roce zopakovaly "spanilou" jízdu do slovinské Vrtojby-Šempeteru, a to ve stejném složení, jen jsme navíc přibraly do party Anny Šedý duch a brášku Mortiho. Vzhledem k náročné cestě jsme tentokrát vyrazili již v pátek, abychom to ráno měli všechno pohodlnější. Hotel jsme sehnali až na italské straně hranice, ale i tak to byla na výstaviště necelá čtvrthodinka, což bylo samozřejmě super.

      V sobotu posuzoval výmarské ohaře (a spoustu dalších plemen) slovinský rozhodčí Boris Baič a naši zástupci se mu velmi líbili - všichni dostali ve svých třídách krásné posudky a ocenění Výborná 1, CAC. Tím všechny tři holčičky dokončily slovinského šampiona a Morti ho naopak začal. Anny ŠD si pak ještě vyběhala CACIB a dokončila si tak Interšampiona. Morti si také odnesl titul CACIB a nakonec ještě BOB! V závěrečných soutěžích, kdy "sedmička" přišla na řadu až kolem 18.hod., se již ale neprosadil.

     Nedělní posuzování bylo v režii velmi příjemné irské paní rozhodčí Dorothey Hanlon. I ona nadělila našim pejskům krásné posudky a všichni si opět odnášeli Výborná1, CAC, sestřička Assantea navíc CACIB (a tedy i ICH!) a Morti kromě toho znovu i BOB! Závěrečky jsme při vzpomínce na včerejší obrovské zpoždění zavrhli rovnou a hned po posouzení vyrazili na cestu domů. To se ukázalo jako prozíravé, protože jen co jsme z příjemného přímořského prostředí Goricka vyšplhali na úpatí Alp, rozpršelo se a déšť vydržel až domů...

        Moc děkujeme Romče za příjemnou společnost a hlavně velikou pomoc s webovkami, a také moc gratulujeme všem našim psím společníkům - pro všechny byla výprava úspěšná na 101%, neboť si přivezli naprosto všechny tituly, které aktuálně potřebovali. Podrobnosti již nyní v sekci Výstavy a fotečky ZDE.

break
31.10.2009

POVEDENÉ ZAKONČENÍ ZKOUŠKOVÉ SEZÓNY 

     Samotný závěr měsíce října se pro nás stal zároveň ukončením letošní velmi náročné, ale také velmi úspěšné zkouškové sezóny. Zúčastnily jsme se totiž Barvářských zkoušek pořádaných OMS Mladá Boleslav. Rozhodnutí zkusit tyto mimořádně náročné zkoušky padlo před necelým měsícem, kdy jsme cvičily barvy na lesky. Tehdy se paničce jeden večer nechtělo jít projít připravenou barvu v dešti, ale ráno jí to nedalo a Andulku na tuto - v té době cca 15 hodinovou - přemoklou stopu přecejen poslala. A z jejího výkonu byla tak nadšená, že se hned jala obvolávat poslední termíny barvářek v republice a shánět volné místo...

       Přesto jsme na dnešní zkoušky nastupovaly s velkým respektem - u takto "staré" barvy člověk nikdy neví, jak dopadne (jaká zvěř přešla přes stopu, zda barvu nespláchl noční déšť a dnes dokonce i to, zda barva nepřimrzla - v Praze letos mrzlo poprvé právě v noci na dnešek, takže tuto variantu jsme vůbec neměly šanci natrénovat...). Barva pro nás byla první disciplínou, tedy po "následování"(což je taková hodně "očesaná" šoulačka), které jí musí bezprostředně předcházet a které se nám povedlo za "4". Byla v té chvíli 19-tihodinová, ale Andulka se tím vůbec nenechala vyvést z míry. Šla naprosto jistě, zalehlá v řemeni, na dvou místech si jen krátce ověřila křižující stopu černé zvěře, kterou tam viděli rozhodčí přecházet u minulého účastníka, ale hned se zase vrátila na barvu a zcela bezpečně ji dokončila. Rozhodčí nám udělili velikou pochvalu (zapsanou i v soudcovské tabulce) a přirovnali Andulčin výkon k výkonu  barváře! Snad prý jen mohla být o maličko pomalejší (staršího pana rozhodčího jsme totiž po cestě "ztratily"... :o)))

       Tím z nás opadla ta nejhorší nervozita a my mohly, trošku klidnější, pokračovat na drobné disciplíny. Tam tedy Andulka trochu zaváhala na "nahánění", ale co by taky panička chtěla, když jí 3 týdny cpe do hlavy místo nahánění "slídění" a až večer před zkouškami ve zkušebním řádu zjistí, že slídění jejich součástí vůbec není, že!... Takže desetiminutový limit na vyhánění z křovin byl samozřejmě nad Andulčiny síly, několikrát vyběhla, aby si paničku zkontrolovala, a rozhodčí to ocenili známkou "2". Zato "vodění na řemeni v tyčovině" a "odložení" již bylo opět zcela dokonalé a odměněno známkami "4".

      Konečné skóre tedy I.cena, 110/120 bodů a 2.místo! Zkoušek se zúčastnilo 11 psů, dokončilo 10, z toho 4 v I.ceně, 4 v II.ceně, 1 ve III.ceně a 1 pouze jako upotřebitelný. S plným počtem bodů vyhrál zlatý retrívr. Dle hodnocení rozhodčích byly podmínky pro psy velmi náročné vzhledem k velkému zazvěření prostoru černou zvěří a kromě toho i častému pohybu jezdců na koních. Jinak ale byly zkoušky velmi vydařené, počasí se povedlo, jak nejlépe v tomto ročním období mohlo a atmosféra byla také příjemná. Lepší závěr náročné sezóny jsme si ani nemohly přát...

      Fotky tentokrát bohužel nebudou, neboť na zkouškách nebyla jediná známá duše (a ani z těch cizích snad nikdo nefotil). Podrobnosti tradičně v sekci Zkoušky.

break
DALŠÍ VELKÝ ÚSPĚCH - SVĚTOVÁ VÝSTAVA

     S Andulkou jsme se zúčastnili Světové výstavy psů v Bratislavě - největší kynologické akce v historii FCI, na kterou se přihlásilo přes 21.000 psů.

     Na světovku jsme původně chtěli jet vybírat potenciálního ženicha, a tak jsme si řekli, že také přihlásíme Andulku, když už tam pojedeme. O jakémkoliv umístění jsme se neodvážili ani snít. Se ženichem jsme to nakonec museli vzít trošku rychlejším tempem, nicméně na výstavu jsme se vydali a těšili se na všechny známé, které tam potkáme.

     Andulka nastoupila ve třídě pracovní a  její předvedení se tentokrát vůbec nepovedlo (nevíme, zda na tom měla větší podíl Pavlínčina evidentní nervozita nebo Andulčina počínající falešná březost, nicméně jejich celý, a to dosti dlouhý, pobyt v kruhu se nesl v duchu kroucení se nebo ládování se salámem...). Proto pro nás bylo obrovské překvapení, že si Andulku německý pan rozhodčí Wiblishauser vybral mezi 11 výbornými fenami na stupínky nejvyšší a zadal jí hodnocení Výborná 4!! To považujeme za obrovský úspěch, obzvlášť proto, že pan rozhodčí velmi hustě rozdával i VD...

     Pavlínka byla v Bratislavě již od pátku, kdy vystavovala tosy a fily z CHS Birengo. V neděli si kromě Andulky zahandlovala i Samíka, Anny a v závěrečkách také Trapa. A v tento den byla také přihlášená na Juniorhandling, kde dosáhla obrovského úspěchu - ze 65 přihlášených juniorhandlerů z celého světa a z obou věkových kategorií dohromady (!) postoupila mezi nejlepších 8!! Další velký úspěch zaznamenala s chovatelskou skupinou Sirius Nova, v níž vedla jednu z feneček a která se umístila na 3. místě!

      Oficiální výsledky výstavy si můžete prostudovat ZDE, naše podrobnosti v sekci Naše fenka - výstavy. Fotečky ZDE.

break
23.9.2009

CERTIFIKÁT CHOVATELSKÉ STANICE

     Konečně jsme obdrželi dlouho očekávaný certifikát o zřízení mezinárodně chráněné chovatelské stanice Greynie. Spadl nám kámen ze srdce a radujeme se, že naše plány a představy zatím pěkně vycházejí...

break
17.10.2009

PRVNÍ HON

     Dnes jsme se zcela neplánovaně, a tudíž v půjčeném oblečení a s půjčeným přepínacím vodítkem, zúčastnily podvečerního minihonu na kachny, a to v Dětenicích ve společnosti 6 střelců a 3 psů. Ačkoliv většina kachen uletěla dříve, než se podařilo obestoupit rybník, střelilo se nakonec 8 kusů, z nichž si Andulka 2 úspěšně dohledala (v rákosí a na poli). Děkujeme myslivcům za pozvání a příležitost si alespoň trošičku zapracovat v prostředí skutečného lovu. A doufáme, že to nebylo naposledy, protože jsme dostaly pozvání i na příští podobné akce...

break
26.-27.9.2009

ANDULKA zcela nečekaně a neplánovaně VŠESTRANNOU FENOU    

      Během víkendu jsme s Andulkou absolvovaly Všestranné zkoušky se zadáváním titulu CACT pořádané pod záštitou OMS Brno-venkov naším kamarádem Jaromírem Gratclem. Ten nás také k účasti v nich přemluvil, protože my jsme vůbec neměly v plánu Všestranky absolvovat, a pokud vůbec někdy, pak určitě ne letos. O naší účasti jsem se dozvěděla v podstatě před 14 dny cestou na Klubovou výstavu, takže jsme opravdu neměly šanci nic moc natrénovat... Avšak jely jsme, nevzdaly to a braly to tak, že si aspoň zkoušky projdeme tréninkově.

       V sobotu se začínalo lesem, a to v Bílovicích nad Svitavou. Nádherné prostředí, nádherné počasí, milí lidé - byla to opravdu paráda. Les byla jediná disciplína, na kterou jsme od léta trénovaly, neboť Lesní zkoušky nás čekají za týden. Andulka předvedla velmi pěkný výkon: trojka pouze z ohrádky (bafla lišku sice na plnou mordu, avšak v překotnosti za lopatku předního běhu), ze šoulačky, kdy se, koza, zvedla a poodešla 2-3 kroky, a z barvy, kde jsme minuly lože. Alespoň víme, co ještě dopilovat.

      Čekaly jsme, že v neděli bude hůř. Andulka je krátce po hárání, což je vždy její velmi líné období, takže z velkého pole jsme měly opravdu velký respekt. Navíc jsme na něm od jara byly celkem asi 2x. A ještě k tomu se společný hon i individuální hledání běhalo ve vzrostlé řepě a pří vedru, jaké panovalo v neděli...

      Andulka ale velmi mile překvapila, resp. mi doslova vyrazila dech. Podala svůj standardní - tzn. výborný výkon! Ač v řepě, vedru, běhala i na konci 25 min. dlouhého hledání cvalem (pravda, pak už se párkrát zastavila a rozhlížela před sebou, ale na písknutí se vždy zase rozběhla...). Na systém jsem si dávala velký pozor poté, co předchozí pejsek (a vlastně i ten po nás) dostali trojku proto, že běhali pouze na jednu stranu. Nebylo to v točícím se větru jednoduché, ale Andulka si většinou dokonale řezala vítr sama podle sebe, běhala daleko do stran - prostě paráda! Jak já na ni byla pyšná, když jsme došly na konec! Ovšem pak mi byl dech vyražen podruhé: rozhodčí začali, že "jim se to teda vůbec nelíbilo" - to jsem si ještě myslela, že špatně slyším a bylo řečeno "líbilo" (dokonce jsem se na to ve své naivitě i zeptala... :o)). Že to bylo pomalé proti tomu německému ohaři před námi a že já jí to kazím, když si ji připískávám ve chvíli, kdy je příliš vepředu. "Co když tam je zvěř?!..." Ano, to jsem skutečně 2x udělala, vědoma si toho, že daleké hledání před vůdcem je ve Zkušebním řádu vypíchnuto jako chyba... "Vidíme to všechno tak na dvojky!" vynesli rozhodčí verdikt a já byla v šoku. Dokonce v takovém, že jsem se jich ani nezeptala, co se jim nelíbilo třeba na systému... Když jsem ale později zjistila, že z velkého pole raději odstoupila výmarka s res.CACTem z loňských Klubových všestranek Anny Šedý duch se svou velmi zkušenou paničkou Jindřiškou a další výmarka dostala také dvojky, začínalo mi svítat. Jediný zbývající výmar z těch, co ještě byli ve hře, byl Morti pořádajícího Jaromíra - a aspoň ten dostal o stupínek lepší hodnocení a udržel se tak i po velkém poli v I.ceně.

      A aby toho nebylo málo, neměly jsme ani štěstí na zvěř. Proto nám rozhodčí přivázali do pole slepičku z pytle. Během minuty nás poslali (po větru, který byl celkem čerstvý!) na hledání a nemohlo to samozřejmě dopadnout jinak než fiaskem. Andulka přiběhla k plácající se slepici, bafla ji a jala se mi ji aportovat... :-( Podle této jediné "akce" bylo hodnoceno vystavení, postoupení a - což mě mrzí nejvíc - nos... :-(((

      Na malých disciplínách nebyl problém, až na Andulčino hraní si s aporty, což u ní kolem hárání bývá obvyklé. A na vodě opět bez problémů - pouze trojčička z rákosí, z něhož párkrát vyběhla.

      Takže konečný výsledek: III. cena, 396 bodů.

      Když na to teď tak myslím, mám velmi rozpolcené pocity. Na jednu stranu jsem ráda, že se Annie stala všestrannou fenou. A jsem nadšená, že mě přesvědčila, že má bez problémů a bez větší přípravy na to, aby prošla Všestranné zkoušky v I.ceně s velmi slušným skóre - bude-li tedy hodnocena spravedlivě a bude-li mít aspoň trošku štěstí na zvěř. Na druhou stranu jsem opravdu zklamaná z tohoto velkého pole. Dosud jsme se na žádných zkouškách nesetkaly s tím, že by nás někdo takto "sťal" proto, že Annie není kraťas nebo fousek. I když jsem o tom mnohé slyšela. Ale v tomto případě výsledek 5 nastoupivších výmarů napovídá mnohé (dva z těch tří, kteří nebyli "vypadnuti", spadli alespoň na velkém poli do III.ceny - kromě Mortiho)...

      Jinak jsme si ale užily nádherné 2 dny mezi super lidmi a jsme moc rády, že jsme zase o zkušenost bohatší. Děkujeme Jaromírovi, že nás přemluvil :o)), a všem ostatním za milou společnost. Pár foteček od kolegů ZDE a podrobnosti v sekci Naše fenka-zkoušky.

break
23.9.2009

DOKONČEN ŠAMPIONÁT POLSKA

     V neděli 20.9. jsme spolu s děvčaty od potoka Kačáku a Verčou s Fergie zúčastnily Národní výstavy v Zielona Goře v Polsku. Cesta na místo nám uběhla neuvěřitelně rychle, takže jsme dlouho před začátkem "bivakovaly" kousek od písčitého kruhu.

      Posuzování začalo na čas a my jsme šly velice rychle na řadu, protože před výmary bylo tentokrát nezvykle jen 8 psů. Andulka nastoupila ve třídě pracovní a paní rozhodčí Agniezce Wykner se velmi líbila - obdržela hodnocení V1, CWC, Nejlepší fena rasy a BOB!  Tím udělala poslední krok k dokončení šampionátu Polska!

      V závěrečných soutěžích, kde v VII.skupině FCI byla sice ne příliš početná, zato neuvěřitelně kvalitní konkurence, si k naší velké radosti s Pavlínkou vyběhaly ještě titul BIG 3!

      Jinak nás ale výstava nenadchla - prostředí bývalé ruské posádky, kde parkoviště bylo něco mezi tankodromem a sutinami, výstava samotná na střelnici s mobilními WC (to byl tedy zážitek!), navíc krátce po poledni došly veškeré nápoje včetně rozpustné kávy... A to jsme ještě netušily, že se odpolední soutěže zpozdí o téměř 2 hodiny! Ani nevíte, jak rády jsme před 22. hod. dorazily domů! Moc děkujeme všem čtyřem holkám, že to s námi vydržely až do konce a dělaly nám milou společnost. Samozřejmě jim také gratulujeme k super výsledkům!

break
15.9.2009

ÚSPĚŠNÁ KLUBOVÁ VÝSTAVA

     Tuto sobotu jsme se zúčastnily naší poslední letošní české výstavní akce, a to přímo Klubové výstavy KCHVO v moravském Vracově. Andulka nastoupila ve třídě pracovní a od pana dr.Šimka si odnesla vynikající V2, res.CAC. Tohoto ocenění si velmi vážíme, protože ve velké konkurenci, jaká vždy na klubových akcích bývá, je to úžasný úspěch.

      Pavlínka se zde také zúčastnila premiérového Juniorhandligu, který posuzovala paní rozhodčí Jílková. Ta si dala opravdu záležet - dětí se mnoho nepřihlásilo, a tak měla na každého spoustu času a mohla ho prozkoušet ze spousty teorie i praktických dovedností. Přesto Pavlínka nezaváhala a s přehledem svou kategorii vyhrála!

      Vzhledem k tomu, že panička byla tentokrát zaměstnána v kruhu jako zapisovatelka, je nafoceno jen to, co zvládly ostatní vystavující kamarádky - podívat se můžete ZDE. Podrobnosti jako tradičně v sekci Výstavy.

break
21.-23.8.2009

Annie - Middle East European Winner    

     Na předposlední srpnový víkend jsme se dlouho těšily, protože pro nás znamenal výlet do rakouského Welsu na 3-denní mezinárodní výstavu ke 100-letému výročí rakouského svazu. Společnost nám měla dělat naše chovatelka Romana a sestřička Assantea, takže super vyhlídky.

     V pátek jsme dorazily poměrně "nachlup" - nepočítaly jsme totiž s tím, že zahraniční vystavovatelé, kteří již měli zaplaceno, budou stát delší frontu na čísla než ti, kteří platili na místě. A tak byla v úvodu trochu hektika, nicméně i tak se nám zadařilo a Andulka získala ve třídě pracovní V1, CACA, res.CACIB, Assantík ve třídě otevřené V1, CACA.  Po Pavlínčině Juniorhandlingu jsme se přesunuly na hotel v městečku Enns, kde jsme si užily i příjemné venčení u nedaleké řeky.

      V sobotu jsme nastoupily znovu ve třídě pracovní a dosáhly velkého úspěchu - Andulka dostala kromě V1, CACA, CACIB i prestižní titul Middle East European Winner! Assantík, tentokrát ve třídě šampionů, získala hodnocení Výborná.

      Neděle se ale nesla v naprosto jiném duchu než předchozí 2 dny a troufnu si tvrdit, že o CACIB feně a udělení titulu Centennial Winner bylo rozhodnuto předem. Po zcela neuvěřitelném průběhu hodnocení, kdy v kruhu běhali všichni výmaři najednou (napříč třídami i pohlavími) ho získala italská fenečka, kterou jsme dosud všichni poráželi. Bohužel my jsme se pro tento den přihlásily do třídy otevřené, v níž právě nastoupila i ona, získaly jsme tedy V2, res.CACA. Pan rozhodčí nepřál ale nikomu z Čechů - Agar z Kunětic získal V1 bez titulu, Assantík v třídě šampionů VD1, pouze Gina alespoň CACA a dokončila tak šampionát. Titul BOB získal po všechny 3 dny polský Weimaranus Quizmaster.

      Pavlínka se ale nejvíc těšila na Juniorhandling. Zjistily jsme, že v Rakousku je velmi silná konkurence a místní rozhodčí jsou velcí patrioti. :o)) Pavlínce se podařilo postoupit do finále pouze v neděli, kdy hodnotila slovinská paní rozhodčí. Nicméně to pro ni byla velká škola (a určitě i poučení do života).

      Celkově se nám ale výlet velmi vydařil a my jsme nadšené, že se nám podařilo zahájit čekatelství dalšího, již 7. šampionátu! Za rok se pokusíme získat poslední titul k jeho dokončení.  ZDE jsou fotečky z výstavy a ZDE z Juniorhandlingu. Podrobnosti najdete v sekci Výstavy, kompletní výsledky ZDE (polský výmaří klub).

break
19.8.2009

LUČKOVICE

     V neděli a včera jsme zajely do Lučkovic, kde právě probíhá letní výcvikový tábor. Využily jsme toho, krásně pocvičily se zvěří a probraly všechno možné i nemožné se spoustou známých, které jsme tam potkaly. Něco jsme i nafotily, ale především ostatní účastníky (k vidění ZDE).

break
8.-9.8.2009

VÝCVIK NA LESKY, ZNOVU V TĚŠANECH

     Po úspěšných Spec. vodních pracech jsme si s Andulkou udělaly (neplánovaně trochu delší) odpočinek, ale minulá sobota pro nás konečně znamenala (aspoň v to doufáme) začátek systematické přípravy na Lesní zkoušky. Stalo se tak - kde jinde než - v Těšanech u Brna pod vedením zkušeného Jaromíra Gratcla, který jako vždy nezklamal.

      Sešla se nás skupinka 4 výmaráků (my, Boro z Mervartova dvora, Eternal Vision SN a náš bráška Morti, kterého Jaromír do výcviku zapojil také, ačkoliv má lesky již úspěšně za sebou). Během víkendu jsme několikrát projeli všechny disciplíny, soustředili jsme se ale hlavně na lišku. Ta ale zrovna Andulce nedělá sebemenší problém, a to ať jde o ohrádku, dohledávku nebo vlečku. Jinde máme ještě rezervy, k dokonalosti musíme dovést hlavně šoulačku a vyhledávání zvěře v houštinách. Pobyt nám ukázal cestu a způsob a teď už je to na nás. Za opravdu výživný víkend moc děkujeme Jaromírovi, všem zúčastněným pak za milou společnost a spolupráci.

      Fotek jsme společnými silami nasnímali asi milion a protože panička nestíhá příliš to přebírat a popisovat, jsou všechny na "rajčeti". Máte-li tedy dost času, můžete se podívat ZDE.

break
4.8.2009

Výstavní Legnica

     Během právě minulého víkendu jsme se zúčastnily dvoudenní výstavy psů v polské Legnici. A ještě teď se musím opravdu smát, když si vzpomenu na to, jak si s námi osud zase pohrál... :o)))

     Výstavy jsme nahlásily obě a doufaly, že bychom si v sobotu mohly vybojovat posledního CACíka na polského šampiona a že by v neděli třeba mohlo dojít ke změně rozhodčího (podle plánu totiž měla posuzovat paní rozhodčí, která nám dala v Opole CACIBa, takže příp. další CWC od ní bychom stejně nemohly použít). No, a kdyby ke změně nedošlo, doufaly jsme, že nám paní rozhodčí zachová přízeň a ohodnotí Andulku nějakou "třešničkou na dortu".

     V sobotu se konala Národní výstava loveckých psů. Na ní jsme s překvapením zjistily, že téměř všechna plemena na světě jsou lovecká, neboť se účastnili např. i whipeti nebo westíci... :o) Na naše poměry to tedy byla taková pidivýstavka - přihlášeno bylo pouze kolem 200 psů. A přesto naše tužba nevyšla! Tou největší konkurencí se totiž ukázala být jedna z našich soupeřek hned ve třídě pracovní - Eternal Vision SN (Gina). Pan rozhodčí Brabletz zadal titul jí a Andulka dostala  "pouze" Výborná 2.

     Nedělní Národní "měděná" výstava psů, už byla počtem pejsků "regulérní" výstavou tak jak ji známe. Výmary dnes přecejen posuzovala plánovaná Malgorzata Wieremiejszyk-Wierzchowska, a tak ačkoliv nám udělala obrovskou radost, protože Andulce zadala úžasné hodnocení V1, CWC, Nejlepší fena v rase a BOB, tak její titul bohužel pro dokončení šampiona použít nemůžeme. :-( V závěrečných soutěžích si holčičky ještě vyběhaly 3.místo Nejkrásnějšího pracovního psa výstavy!!

      Fotogalerie z obou dnů je tradičně bohatá a najdete ji na této adrese. Podrobnosti o výstavách včetně amatérského překladu posudků v sekci Výstavy a kompletní výsledky obou výstav na webu naší mateřské CHS Monvi Salvia

break
29.7.2009

PROCHAJDA NEJEN S MRŇATY

     Včera jsme absolvovali už regulérní procházku, a to s osazenstvem CHS Agamysh a Casta argentum. Prošli jsme skoro celá Cibulka a Vidouli a bylo to super. Všem moc děkujeme za milou společnost. Fotečky k vidění ZDE.

break
23.7.2009

SEZNÁMENÍ S DARWINEM

     Dnes jsme mezi dvěma bouřkami vyběhli na rychlou pidiprocházku s novým přírůstkem v CHS Agamysh. Darwin je tedy pořádný ďáblík, ale skutečně nádherný! Vyřádil se jak on, tak Pavlínka s Marčou. Andulce jsme chvíle čekání zpestřili létajícím talířem. Tady je pár fotek z akce.

break
18.7.2009

Annie - vítěz Klubových SZVP, I.cena, 100 bodů

      Speciální zkoušky vodních prací Klubu chovatelů výmarských ohařů se pro letošní rok konaly na krásném, velikém rybníku Bučice u Rožďalovic na rozhraní okresů Nymburk, Mladá Boleslav a Jičín. Této skutečnosti jsme využily a protože je to naše téměř domácí lokalita, přihlásily jsme se na ně. Celková účast bohužel nebyla veliká - přihlášení výmaři naplnili právě jednu skupinu zkoušek. Nicméně mezi samými zkušenými vůdci jsme byly bezkonkurenčně "služebně nejmladší".

      Nenechaly jsme se ale zahanbit a pustily se do práce se vší vervou. Zkoušky začínaly nezvykle disciplínou "klid na stanovišti". Nemohly jsme tedy příliš taktizovat a nahlásily jsme, že budeme "volně", stejně jako téměř všichni zúčastnění. Andulka byla skvělá, celých 10 - ani o vteřinku neošizených - minut dokonale daunovala a dle našeho střelce, zkušeného výcvikáře, rozhodčího a zároveň hlavního výcvikáře Klubu pana Kazdy, si zasloužila hodnocení 4+.

      Následovaly disciplíny v rákosí. Z nahánění měla panička veliké obavy, protože to není Andulčina oblíbená diciplína, navíc rákosí v této lokalitě je opravdu "hutné" a tou dobou bylo navíc - po celonočních lijácích a průběžném poprchávání i během dopoledne - pořádně mokré. Andulka ale mile překvapila a ačkoliv z rákosí párkrát vyběhla (vždy se ale na písknutí vrátila), dostala známku 4. Dohledávka dopadla také na jedničku, resp. na 4, i když tady Andulka paničce připravila pěkně pernou chvilku. Po povelu totiž okamžitě vysokým nosem lokalizovala, kde kachna leží, ale snad déle než minutu pobíhala kolem rákosí a hledala prošlápnutou cestičku, snad aby se příliš nenadřela. Nakonec jí naštěstí došlo, že asi bude muset tu vysokánskou hradbu tuhých stonků prorazit vlastním tělem. Pak už kachnu bleskurychle přinesla a vzorně odevzdala. O paničku se ale málem pokoušel infarkt...

      Hluboká voda, ačkoliv probíhala již za dosti silného deště, dopadla naštěstí také nejlépe, jak vůbec mohla. Na ochotě jsme s Andulkou v tréninku tvrdě makaly a vyplatilo se - i ona byla ohodnocena známkou 4. A před poslední disciplínou - aport kachny z hluboké vody - jsme už byly celkem klidné, protože jsme věděly, že na I.cenu to dotáhneme, i kdybychom dostaly "jen" dvojku. Naštěstí  ale Andulka neudělala žádnou chybu a zakončila svůj výkon další čtyřkou! Až poté jsme se dozvěděly, že jsme jediné, kdo získal plný počet bodů a stal se tedy vítězem!

     Nicméně zkoušky měly velmi vysokou úroveň, jak usoudili rozhodčí, ale svědčí o tom hlavně skutečnost, že všichni zúčastnění skončili v I. ceně! S jedinou dvojkou (a to ještě velmi přísnou) dokončila i naše kamarádka Isa z Mandátu. Nejen jí, ale i ostatním vůdcům ještě jednou gratulujeme! A rozhodčím děkujeme za příjemnou atmosféru a spravedlivé posuzování, což přispělo k výbornému dojmu z celých zkoušek. Jen ta rožďalovická gastronomie trošku vázla... :o))

     Podrobnosti najdete v sekci Zkoušky a fotky na této adrese. Zároveň přidáváme také album z týden starého nácviku, a to si můžete prohlédnout ZDE.

break
12.7.2009

NÁCVIK NA ZSVP

     Dnes jsme se zúčastnily oficiálního nácviku na Zkoušky speciálních vodních prací, které nás zanedlouho čekají. Spolu se smečkou od potoka Kačáku a dalšími výmarskými kolegy jsme si zkusily nanečisto projet celé zkoušky, a to přímo v lokalitě, kde se uskuteční - na obrovském rybníku Bučina v Rožďalovicích u Nymburka. Zjistili jsme, že hráz nevypadá až tak nebezpečně, ale zato rákosí je jak neprostupná 4-metrová zeď. Pejskové se s ním prali, co to šlo - uvidíme, jak se na to budou tvářit rozhodčí...

      Ačkoliv jsme i něco nafotili, nemůžeme vám to bohužel ukázat, protože jsme foťák zapomněli u příbuzných, kde jsme se po cestě domů zastavovali. Do zkoušek už se tam nedostaneme, ale snad se i pak budeme mít čím pochlubit. Držte nám prosím palce...

break
1.7.2009

ZAČÁTEK PRÁZDNIN VE ZNAMENÍ NÁVŠTĚV

     Včera jsme konečně vyrazili podívat se na štěňátka naší kámošky Agátky z CHS Agamysh. Celá smečka už je nějaký ten týden na chalupě, takže to vyžadovalo trochu více  organizování, ale vyplatilo se. Prožili jsme báječné odpoledne na sluníčku a v milé společnosti nejen štěňátek a Agátky, ale i Markéty a její rodiny.  Marek a především Pavlínka si prcků moc užili (občas si tedy spíš prckové užívali Marka a Pavlínky... :o)), navíc se Pavlínka samozřejmě nenechala moc pobízet a téměř hned se pustila do stavění a focení mimísků. Výsledek snahy si můžete prohlédnout ZDE a určitě uznáte, že Agamyshky jsou NÁDHERNÉ!

      

     A dnes nás na druhém konci Prahy navštívila Dáša s Eliz a Cessynkou z CHS Arteniké, což zařídila především Pavlínka s kamarádkou z Juniorhandlingu Jitkou. Všechny 3 shedivky se úžasně vylítaly v oboře Hvězda, kde se ve velkém dusnu střídavě svlažovaly v rybníce, v potoce a v loužích po včerejším lijáku. Podle toho jsme také všichni vypadali... Na závěr jsme ještě rychle přejeli na Jiviny, kde jsme na vodní nádrži lehounce pocvičili na SVP. Bohužel nás ale brzy vyhnala blížící se bouřka. To však bylo jediné mínus dnešního příjemného odpoledne, takže na tomto místě musíme poděkovat holkám z Arteniké za jejich milou společnost. Pár foteček k nahlédnutí ZDE,  některé by se opět dobře vyjímaly v obludáriu... :o)

break
28.6.2009

TĚŠANY PODRUHÉ

     Právě jsme se vrátily z víkendového výcviku v Těšanech u Brna, vedeného Jaromírem Gratclem. A stejně jako minule jsme plné nadšení. Soustředily jsme se hlavně na vodní práce, ale dostaly jsme spoustu cenných rad a fíglů i pro další disciplíny výcviku. Andulka taky poprvé okusila lišku a - ačkoliv panička neskrývala obavy - neměla s ní problém, a to ani na dohledávce, ani na vlečce. Na vodě i v rákosí se velmi zlepšila - oproti loňsku je to velikánský rozdíl, a tak doufáme, že bychom si letos mohly tu loňskou II.cenu  opravit... :o)

     Jaromírovi moc a moc děkujeme za intenzivní péči a všem ostatním se omlouváme, že díky ní nemáme žádné fotečky - tentokrát jsme se opravdu musely soustředit jen na výcvik...

break
14.6.2009

PAVLÍNČINY KLATOVY

     Nezvykle v neděli jsme si udělaly výlet na Národní výstavu v Klatovech (v sobotu se totiž Pavlínka účastnila Mistrovství ČR v moderní gymnastice, kde skončila na - podle nás krásném - 9. místě). Neděle tak znamenala sehnat na Juniorhandling "nedělní" plemeno, tzn. nějakého pejska z FCI skupiny II, V nebo IX. Nakonec jsme od naší chovatelky Romči dostaly kontakt na Gabku Pavlíčkovou a její tosu Banzai Birengo.

     Na výstavě jsme tedy z počátku měly trošku nervy, protože jsme se nemohly svolat ani dohledat, nakonec ale vše dobře dopadlo a Pavlínka si opět odvážela pohár pro vítěze Juniorhandlingu. Na podrobnou fotoreportáž se můžete podívat ZDE. A samozřejmě moc děkujeme Romče za sjednání a hlavně Gabče za půjčení Banzajky a za milou společnost po celé odpoledne.

break
9.6.2009

Slovenská žeň

2x V1, 2x CAC, BOB, r.CACIB, BIG I    

     Po hektickém víkendu (pátek NV Senec, sobota MV Nitra, neděle gymnastické závody Mariánské Lázně...) konečně přinášíme podrobnosti.

     Páteční národní výstava se konala v příjemném prostředí kempu u Slunečných jezer v Senci a výborný pocit z ní umocňovalo i nádherné počasí. Posuzování začínalo ve 12 hod., což byla vítaná změna, a výmarské ohaře (stejně jako všechna ostatní plemena FCI VII posuzoval slovenský pan rozhodčí Jozef Horváth. Ten se také postaral o to, že se atmosféra po celé odpoledne nesla v příjemném duchu - hodnotil pečlivě a spravedlivě, ale přitom poměrně rychle, choval se bezprostředně a lidsky, občas zavtipkoval... Naše Andulka nastupovala pro tento den ve třídě otevřené - podle katalogu měla být sama, nicméně na poslední chvíli k ní byla přiřazena zcela neznámá fenečka, která nebyla v katalogu vůbec uvedena. Naštěstí se Andulka panu rozhodčímu líbila natolik, že jí zadal hodnocení V1, CAC a v závěrečném rozběhu ve veliké konkurenci dokonce titul BOB!

     Ihned poté běžela Pavlínka s Andulkou na Juniorhandling, jehož první a jediné (!) předkolo bylo již téměř u konce. Naštěstí se i  tak dokazály zkoncentrovat a předvést natolik dokonalý výkon, že se pan rozhodčí Vladimír Javorčík rozhodl nechat je postoupit do finále. A ani tam nezaváhaly a v opravdu velmi těžké mezinárodní konkurenci (PL, SK) získaly vítězství!

     Neuvěřitelným záležitostem ale toho dne ještě neměl být konec. Holčičky si samozřejmě nemohly nechat ujít rozběh VII.skupiny FCI o BIG a srdce nám plesalo, když se z mnoha dalších plemen dostaly spolu s irským setrem a německým krátkosrstým ohařem do užšího výběru. Ovšem o tom, že pan rozhodčí Horváth udělí první místo a titul BIG právě Andulce, se nám ani nesnilo!

    

     Ještě celé v transu jsme se spolu s holčičkami ze Slezských lesů šly občerstvit po celém dni do vod přilehlého jezera a potom vyrazily do Nitry, kde jsme měly domluvené ubytování v příjemném penzionu. Ráno jsme si tak mohly skvěle užít - pořádně provětrat Andulku, bohatě se nasnídat, nafotit trofeje ze včerejška a v pohodě pomalu vyrazit na výstaviště, kde se konala mezinárodní výstava Nitra.

     Pro tento den byla Andulka přihlášená do třídy pracovní a i dnes nám do ní oproti katalogu přibyla jedna fenečka.  Polský pan rozhodčí Leszek Siejkowski se tak musel rozhodovat mezi třemi fenami. Naštěstí se mu nejvíce líbila právě naše Andulka, a tak jí zadal hodnocení V1, CAC a nakonec ještě res.CACIB!

     Hned náš historicky první výlet k východním sousedům nám tak přinesl čekatelství slovenského šampiona a navíc jsme si užily velmi příjemné dny v milé společnosti Gábiny a její smečky ze Sl.lesů, Pavla s Artušem, Verči s Ferginkou a několika dalších "výmarských" známých, za což jim tímto moc děkujeme. Podrobnosti včetně posudků najdete v sekci stavy, fotoalbum z obou dnů ve Fotogalerii a celkové výsledky na webu Monvi Salvia. Jen prosíme o pár dní strpení...

    

break
30.5.2009

PODZIMNÍ ZKOUŠKY

     Po týdenním odpočinku jsme si s Andulkou daly repete, co se Podzimních zkoušek týče. Již několik měsíců jsme měly přihlášené Podzimní zkoušky Klubu krátkosrstého ohaře s udělováním titulu CACT v Nepřevázce u Mladé Boleslavi. A i když jsme si po předchozím neúspěchu příliš nevěřily, rozhodly jsme se nevzdat to.

      Na zkoušky se přihlásilo 35 vůdců s pejsky, takže hned v úvodu musely být rozděleny do dvou nezávislých zkoušek. My jsme si vylosovaly číslo 10 a dostaly se tak do 2.skupiny spolu s Dášou a Eliz a Jančou s Mínou. Přemístili jsme se do honitby, kde jsme zjistili, že na celé zkoušky máme prostor asi 300 x 300m (naštěstí se totiž rozhodlo nevyužít i přidělenou louku vedle dálnice...). Samozřejmě i zvěře na tak malém prostoru nebylo mnoho, nakonec se ale všem podařilo alespoň na něco narazit. Páni rozhodčí byli velmi milí a rozumní a snažili se, co to šlo, aby byl celý průběh pro vůdce a hlavně pro psy regulérní, ale přitom příjemný a bezproblémový.

      Když nebudeme zmiňovat paniččino psychické rozpoložení, probíhaly tak zkoušky po celý den v nezvyklé pohodě. Počasí - ačkoliv stále hrozilo průtrží mračen - vydrželo téměř do konce (zmokli jsme až při vlečkách). Snad i díky tomu jsme s Andulkou podaly výkon sice ne 100%-ní, ale s vybojovanými 288 body (z max.300) a tedy s vysoce I.cenou jsme moc spokojené. Chvilku jsme si dokonce brousily zuby na res.CACT (za Eliz, která podala opravdu fantastický výkon a získala tak plný počet bodů). Avšak na závěrečném nástupu jsme zjistily, že zkoušky sice byly dvoje, nicméně tituly se zadávaly jako jen na jedněch...

      To už nás ale nevyvedlo z rovnováhy! Poté, co jsme byly v 16 hod.(tzn asi půl hoďky po návratu z pole) vyhozeny z hospody Formanka s tím, že organizátoři ji zamluvili právě jen do 16. hod., poté, co jsme si v této hospodě nemohly dát ani kávu ani čaj (káva se rovnalo turek, čaj pouze černý  - "Paninko, tady nejste v restauraci, tady jste v hospodě!") a poté, co obsluhu viditelně obtěžovalo každé naše slovo, jsme naštěstí za rohem objevily zastrčený bowlingový klub, kde jsme si v kulturním prostředí s milou obsluhou mohly dát i takové "vymoženosti" jako presso s mlékem a s jablečným závinem. To nám tak spravilo náladu, že ani čekání do 18.hod., ani následné upření titulů neudělalo nic s naším rozpoložením...

      Za FOTKY děkujeme Dáše a její dvorní fotografce, stejně tak i za milou společnost během celého dne. Podrobnosti najdete v sekci Zkoušky.

break
23.5.2009

PAVLÍNČIN LITOMĚŘICKÝ ÚSPĚCH

     Přecejen jsme během tohoto víkendu zaznamenaly výrazný úspěch, protože Pavlínka se spolu se smečkou od potoka Kačáku (za což jim tímto moc děkujeme) vydala na Mezinárodní výstavu psů v Litoměřicích. Zde ve třídě šampionů předvedla Isu z Mandátu a spolu tak holčičky získaly postupně V1, CAC, CACIB a nakonec dokonce BOB!!

      Do Juniorhandlingu nastoupila Pavlínka s Elizabeth the Queen SN a dařilo se jim stejně dobře jako před pár týdny v Praze. To znamená, že nejprve postoupily z rozběhu až do finále a zde potom celou svou kategorii vyhrály... ZDE je pár foteček, za které děkujeme Ivetě a Dáše.

break
16.-23.5.2009

VÝCVIKOVÝ POBYT TĚŠANY

     V tomto týdnu jsme se s Andulkou zúčastnily výborného výcvikového pobytu, který pořádal v jihomoravských Těšanech Jaromír Gratcl. Výcvik probíhal velmi intenzivně, ve výborně zazvěřené honitbě s příjemnou vodní plochou, v milé partě, kde jsme se všichni navzájem podporovali, a hlavně pod taktovkou velmi zkušeného a úspěšného vůdce Jaromíra, který měl vše výborně zorganizované a každého účastníka vedl svým milým, ale důsledným způsobem tam, kam bylo třeba. Z pobytu jsme stále ještě nadšené a už teď se těšíme na některý příští. Fotky, které jsem nafotila a na nichž jsou hlavně všichni ostatní účastníci pobytu, jsou výjimečně na "rajčeti", a to na této ADRESE.

     Týden byl v sobotu 23.5. plánovaně zakončen Podzimními zkouškami. My jsme doufaly (a byly jsme o tom všemi účastníky pobytu s Jaromírem v čele ubezpečovány, což jim nikdy nezapomenu :o))), že se nám podaří úspěšně je absolvovat. Bohužel, ani pro tentokrát se nám nezadařilo. Nevím, zda na tom měla svou zásluhu Andulčina únava po perném týdnu, její nachlazení a (pravděpodobně) lehký zánět moč. cest, nebo jestli prostě někde nahoře sedí někdo, kdo si na nás ukazuje prstem a hlasitě se chechtá, ale v každém případě Andulka byla po celý týden skvělá a téměř bezchybná, na zkouškách ale byla nad její síly vlečka - oblíbená a zcela bezproblémová disciplína... Jak jinak... Všichni ostatní účastníci našeho pobytu byli ale úspěšní a my jim na tomto místě moc a moc gratulujeme, stejně jako sestřičce Assantee, která byla dokonce 3.nejlepší, bráškovi Mortimu i všem ostatním úspěšným účastníkům.

Za pořízení fotek ze zkoušek děkujeme Míše a Romče a najdete je opět na "rajčeti", a to ZDE. Bude-li chtít někdo z vás jakýkoliv snímek v originál formátu, neváhejte si o něj napsat...

break
9.5.2009

SPECIÁLNÍ VÝSTAVA KCHVO

     byla vůbec první klubovou akcí, které jsme se s Andulkou zúčastnili. V minulých letech jsme výstavy zpravidla prohárali, jednou jsme jeli do Německa dotáhnout Junioršampiona...

      Výstava se konala v oboře Volský žlab u Přibyslavi, což bylo poněkud zvláštní (zvlášť třeba ve srovnání s Klubovkou maďárků, která se konala ve stejném termínu, ovšem na zámku ve Slavkově...) - plácek příjemný na venčení, pro  vystavování poněkud nechráněný proti přímému slunci, ale ucházející (to se však o hygienickém zázemí říct nedá), no, a příjezd naprosto katastrofální (ještě teď lituji majitele všech menších autíček - byla to akce spíše pro off-roady...).

      Po slavnostním zahájení jsme zhlédli přehlídku plemeníků, kde se proběhla i naše Pavlínka s hošíkem po Asa´s Hunter The Pink One a holčičkou po Sireva Drake (Gazella in Gray SN). S tou také začínala při posuzování ve třídě mladých fen, než se panička Simona uvolnila ve vedlejším kruhu a mohla si předvedení dokončit.

     Andulka byla přihlášena do třídy pracovní, kde se sešla neskutečná konkurence - 17 přihlášených fen. Rozhodcovat měl p. Petr Buba. Ten nám pak během posuzování třídy otevřené, která nám předcházela, přivodil málem infarkt - drtivá většina fen dostala VD nebo D! Tak jsme se pomalu začali loučit s představou výborné a modlili se, abychom dostali alespoň ono VD a mohli jít zkusit výběr do chovu. Ovšem pak ve třídě pracovní byla situace zcela jiná: konkurence byla tak kvalitní, že snad až na 2 fenečky dostaly všechny výbornou! Sám pan rozhodčí z toho byl mírně v rozpacích a veřejně prohlašoval, že to se mu snad ještě nikdy nestalo, aby posuzoval tak kvalitní a vyrovnanou třídu. Výborná byla tedy i naše Andulka, a navíc byla při závěrečné tvorbě pořadí z katalogového předposledního místa přeřazena panem rozhodčím na místo 5.!!!

     Následně jsme se tedy mohli se vztyčenou hlavou zúčastnit výběru do chovu, který v našem případě vypadal jako pouhá formalita - prý všechny parametry jsou ideální - a naše Andulka se tak stala KANDIDÁTEM CHOVU...

break
6.5.2009

Společenské i pracovní odpoledne

     V rychlosti vkládáme malou aktualitku  - byly jsme dnes odpoledne na krátké procházce s budoucí maminou Agátkou, proto rychle vkládáme pár foteček. Abychom je sem náhodou nedávaly, až už budou štěnda na světě... :o)

     A cestou z Hvězdy jsme se zastavily na poli "oprášit" naše ušaté kamarády a panička je z toho dosud v takové euforii, že to ani nemůže popsat. Dnešek se  zapíše velmi významně do naší výcvikové historie, protože se nám konečně podařilo zkrotit Andulčin temperament a loveckou náruživost do té míry, že Andulka při vyběhnutí nebo vylétnutí zvěře sama bez povelu daunuje. Ti, kteří nás znají, vědí, jak jsme se s klidy nadřely a jaký je to pro nás úspěch...

break
2.5.2009

Pavlínčin největší juniorhandlerský úspěch

     Dnes jsme vyrazily na Mezinárodní výstavu psů do pražských Letňan. Ráno byla nezvyklá pohodička, protože jsme věděly, že Andulku tentokrát nevystavujeme (ačkoliv jsme ji braly s sebou), neboť jsme přihlásily jenom Juniorhandling. Andulka má pro letošek "hotovo", a tak jsme si chtěly výstavu hlavně užít - podpořit kamarády a v klidu odběhat Juniorhandling.

      Na něj měla Pavlínka tentokrát domluvenou k zapůjčení Elizabeth the Queen SN - přece jen se už musí snažit předvést pejsky, s nimiž nemá možnost tak často (nebo vůbec) trénovat, aby se posunula o kousek dál. Ačkoliv se původně zdálo, že Eliz bude sázka na jistotu, tak ona sama byla dnes jiného názoru - také ji trápí falešná březost, z čehož plynula její neochota k pohybu a totální závislost na paničce. Naštěstí si ale časem asi uvědomila, že ji to stejně nemine :o) a rozběh od rozběhu se zlepšovala.

      V předkole tedy výkon holčiček rozhodně nebyl stoprocentní, přesto si milá paní rozhodčí Weinlichová všimla skrytého potenciálu, obdařila je plným počtem (60) bodů (!) a nechala je postoupit do semifinále! Tam už nezaváhaly, krásně se prezentovaly a bezchybně provedly povinné figury. A vysněné se stalo skutečností - holčičky postoupily do samotného finále, na zelený, závěrečný koberec!

      Tam, na veliké ploše mohla Pavlínka ohařku krásně a elegantně předvést, což ocenilo i přítomné publikum. V konkurenci dalších dvou handlerek zcela spravedlivě zvítězila a získala kromě věcných cen nádherný pohár, největší, jaký zatím ve své sbírce má! Pavlínko, moc a moc Ti gratulujeme k zatím největšímu úspěchu Tvé JH-kariéry!

      Na tomto místě bychom rády ještě moc poděkovaly Dáše za zapůjčení Eliz a za podporu, kterou holčičkám po celou dobu projevovala! A TADY je podrobná fotogalerie.

break
25.-26.4.2009

Nabitý víkend

     Poslední dubnovou sobotu jsme si s Andulkou odskočily do Lučkovic, kde probíhal první letošní víkendový výcvikáč. Potkaly jsme spoustu známých a kamarádů, na které v Praze poslední dobou nějak nemáme čas, a samozřejmě jsme intenzivně pocvičily - hlavně aporty (co taky jiného, když v okolí snad nežije ani kousek zvěře... :o)). Takže už víme, co musíme ještě pilovat, ale cvičit musíme zase hlavně samy.

      Jinak v Lučkovicích na Andulku skočila falešná březost (bylo to opravdu jako když to na ni hodí - ráno nic a v poledne "vyhrabáno", neustálé kňučení, výraz idiota a nalitá mléčná lišta...), takže paničce bylo hned jasno, že má zase na pár týdnů o "zábavu" postaráno...

      No, a v neděli jsme pro změnu vyrazili na výstavu - tentokrát do polského Opole. Člověčí společnost nám výjimečně dělal jen náš Marek, zato jsme ale poprvé vezli cizího pejska na předvedení. Pavlínka totiž dostala důvěru Zuzky a měla předvést maďarečku Báru od Varvažovského mostu (Prima).

      Výstava byla v rozlehlém sportovním areálu, který má svá nejlepší léta dávno za sebou, nicméně sluncem zalitý, přiměřeně velký kruh a spousta známých z Čech (Pavel s Artušem, Lucka s Areskem, Filip s Borůvkou, Farrah s pánečky...) nás udržovali ve výborné náladě. Vše docela "odsejpalo" a navíc výmaři tentokrát nastupovali ještě před maďary, takže jsme se ani nestačili moc rozkoukat a šli jsme na to. Holčičky nastupovaly pro dnešek v třídě pracovní, kde jim konkurenci dělala Eternal Vision Sirius Nova (Gina). A Pavlínka měla s Andulkou opravdu plno práce - jak jsme očekávaly, faleška udělala své (ostatně ty "luxusní" postoje uvidíte na fotkách sami... :o))). Nicméně Andulka se paní rozhodčí přecejen líbila více, a ta jí tak - k našemu velkému překvapení - zadala hodnocení V1, CWC. A nakonec ji ještě v konkurenci dalších dvou polských feneček určila jako nejlepší fenu v rase a zadala titul CACIB! O tom se nám tedy ani nesnilo! Už nám chybí jen jedno CWC a navíc jsme tímto zahájily Interšampiona!

      Pavlínce se ale velmi dařilo i s Primou - nejprve si vyběhaly V1, CWC, a poté v konkurenci 3 feneček res.CACIB! A "mimo zápis"  jim paní rozhodčí řekla, že velkou míru na tomto úspěchu měl hlavně Pavlínčin handling! To si jistě dovedete představit, že byla v sedmém nebi...:o)

      Foteček nasnímal náš "dvorní fotograf" Marek opět několik set, takže mějte prosím strpení - pár dní potrvá, než to přebereme a upravíme. Podrobnosti o výstavě najdete tradičně v sekci Výstavy (opět včetně pokusu o překlad aspoň těch částí posudku, které jsme rozluštili) a kompletní výsledky ZDE na Monvi Salvia.

break
11.4.2009

X.POJIZERSKÁ VÝSTAVA PSŮ

     Tato výstava se včera konala tradičně v Mladé Boleslavi, avšak (aspoň pro nás) netradičně nikoliv na  travnatém prostranství dostihové dráhy, ale v sousední staré hale. Tím nás organizátoři trochu zklamali, protože jsme se těšili, jak si užijeme nádherný den na sluníčku a ne v přecpané hale, kde se nedalo ani dýchat... Nicméně jsme venku alespoň "zabivakovali" a dovnitř chodili jen na výzvědy. Milou společnost nám přitom opět dělala smečka od potoka Kačáku, za což jim tímto moc děkujeme.

     Tuto akci jsme pojali jako "sranda-výstavu" (bez urážky pořadatelů) - čistě společenskou záležitost a pro pravdě řečeno jako zastávku na cestě za rodinou v Dětenicích. Vůbec nás nenapadlo, že zde bude přes 900 přihlášených pejsků a už vůbec ne, že se vše nakonec protáhne tak, že si v Dětenicích stihneme dát sotva kafčo... :o))

     Výmarské ohaře, stejně jako všechna ostatní plemena VII. sk.FCI, posuzoval Ing.Jaromír Dostál. A Andulka se mu od počátku velmi líbila a dlouze o ní s Pavlínkou diskutoval (zda je její nebo zda ji jen předvádí, jak probíhal její výběr u chovatele....). V její třídě jí zadal Výborná 1, Vítěz třídy. Vzápětí Pavlínka předvedla  - a to opět moc hezky - Isu z Mandátu, která běžela ve třídě vítězů s Andy Prodomasua Praga. A Isa dostala - překvapivě pro všechny přítomné - pouze V2. Po třídě veteránů nastoupila tedy Pavlínka s Annie do boje s Andy PP o titul Krajského vítěze, který naše holčičky po dlouhém rozmýšlení pana rozhodčího vyhrály. A následoval rozběh o Vítěze MB, kde měli sice podle pravidel nastoupit pouze Krajští vítězové, ale nás po předchozím posuzování už ani nepřekvapilo, že musíme soupeřit kromě Floka Akibona (Krajský vítěz - pes) i s Bastienem PP (nej mladý pes), a Ájou od Karlovy boudy (veterán). Naštěstí pan rozhodčí usoudil, že nejhezčí je přecejen naše Andulka a zadal jí tak titul Vítěz Mladé Boleslavi.

     Následovalo intermezzo v podobě Juniorhandlingu, v němž se sešla překvapivě (na krajskou výstavu) početná česká špička a v němž Pavlínka s Andulkou postoupily do semifinále. Podle nás podaly moc pěkný výkon a finále by si zasloužily, ale paní rozhodčí Košťálová to viděla jinak. Snad se tedy příště povede ještě lépe a Pavlínce se podaří prorazit mezi notoricky známé JH-obličeje. :o))

       V závěrečných soutěžích si Pavlínka zahandlovala Allegra od Císařského ostrova, s nímž nastoupila o Nejlepší dorost. Ač byl Allí dosti nervózní, že nemá na dosah svou paničku, a ze všeho dost vyjukaný, vedli si s Pavlínkou skvěle a probojovali se do užšího výběru. Na stupně vítězů ale nedosáhli... To však napravila Pavlínka s Andulkou v boji o BIG, kde podaly (vzhledem k pozdní hodině a neskutečnému dusnu a vedru, které v hale panovalo) špičkový výkon a získaly titul BIG 3!! Holčičkám moc a moc gratulujeme k nádhernému výsledku a jsme moc rádi, že jsme tak krásný den tak krásně završili!

       Podrobnosti včetně posudku najdete tradičně v sekci Výstavy, fotečky v tomto fotoalbu a celkové výsledky výstavy ZDE na serveru Monvi Salvia.

break
4.4.2009

Superúspěšné Drážďany

       V tuto krásnou, konečně jarním počasím ozdobenou sobotu se konala Národní výstava psů v Drážďanech. A my jsme si nemohly nechat ujít příležitost získat posledního německého CACíka, kterého pro letošek potřebujeme, tak blízko domova. Vyrazily jsme v osvědčené sestavě s Ivetou, Kristýnkou a Isou, ale i s naším Markem, takže vlastně "vyrazili"...:o))

      Na výstavišti jsme využili nádherného počasí a faktu, že náš kruh je hned u vchodu do haly, a rozbalili jsme "ležení" venku před halou. To se ukázalo jako prozíravé řešení, protože v hale (pokud bylo otevřeno) strašně táhlo a - pokud bylo zavřeno - nedalo se  dýchat. Po chvíli dorazila další česká výmarská partička - Dáša s Eliz, Verča s Fergie a Dáša s Bertičkou (MOK). V hale jsme pak objevili i Bruníka s paničkou Soňou a jejím tatínkem. A posledním účastníkem výmarského klání byl - překvapivě :o) - taky Čech - Junior from Grey Valley, bráška naší kámošky Jessinky. A uspěli všichni zúčastnění - všichni získali hodnocení V1, VDH, příp. CAJC. A následovala řada - pro nás obrovských - překvapení: v této konkurenci v rozběhu o CAC zvítězila naše Andulka, která nastupovala 2 dny před svými druhými narozeninami naposledy v mezitřídě. Rezervní CAC si pak odnesla Isinka. A v rozběhu o vítěze plemene (tedy v konkurenci Bruna, Juniora a Fergie) si titul BOB vybojovala opět Andulka!! Nevíme, jak dalece to byl úspěch Andulky, protože nám připadalo, že německá paní rozhodčí byla více unešená z výkonu Pavlínky. :o)) Ta totiž předvedla kromě Annie i Isinku a dokonce i Bruna, což byl díky tomuto mladému divochovi slušný sportovní výkon. :o) A Bruník nakonec uspěl i v rozběhu o nejlepšího mladého výmara a získal titul JUNIORBOB. Všem moc a moc gratulujeme k zisku dalšího zářezu na pažbě německého šampiona, příp. Junioršampiona!

       Na odpolední soutěže jsme se těšili hlavně kvůli Juniorhandlingu, kam jsme ráno přihlásili Pavlínku i Kristýnku.  A vyplatilo se! Holky podaly své nejlepší výkony a převálcovaly německou konkurenci (dá-li se to konkurencí vůbec nazývat...:o)). V kategorii do 12 let získala Kristýnka krásné 4. místo a Pavlínka s přehledem zvítězila!! Následovala kategorie do 17 let, s jejíž vítězkou nastoupila Pavlínka o celkového vítěze. A ani tady nezaváhala a po perfektním výkonu si odnesla titul Tagessieger Juniorhandling a obrovský pohár!!! Holčičky , moc gratulujeme!!

       V odpoledních soutěžích měla Pavlínka opět vést kromě Annie o BIG i Bruníka o JBOD. Díky zmatku pořadatelů, kteří v katalogu uvedli, že JBOD bude posuzován až po vyhodnocení BIG všech FCI skupin, ale ve skutečnosti ho zařadili ještě před nimi (a to ještě všechny FCI skupiny najednou, takže koberec byl omotán dvěma řadami hustě namačkaných mlaďochů), jsme trošku zaváhali. Pavlínka s Brunem dobíhali do přípravného kruhu až ve chvíli, kdy polovina soutěžících již byla nastoupená v závěrečném kruhu. A ač pak Bruno pana rozhodčího rozhodně zaujal, měl už asi v hlavě užší výběr nachystaný z přípravného kruhu a Bruníka do něj už nezařadil. I tak je to ale pro chlapečka veliký úspěch - první zahraniční výstava (a třetí celkově) a hned JBOB!

        Andulka nastupovala do rozběhu o BIGa v konkurenci sice ne příliš početné, ale rozhodně těžké. A když pak pan rozhodčí z jediných dvou zástupců krátkosrstých ohařů vybral toho německého, a to skutečně náááádherného polského pejska Graf z Czarnego Podmuchu, nemohli jsme mu to vůbec zazlívat. Na dalších dvou místech se tradičně umístili setři... Pro nás je to ale i tak obrovský úspěch a nejnádhernější dárek, jaký si mohla Andulka nadělit k nadcházejícím narozeninám.

      Foteček máme asi tisíc, takže nám asi chvilku potrvá, než je protřídíme, ale budete je mít na této adrese. Podrobnosti tradičně v sekci Výstavy...    

break
29.3.2009

MVP BERLÍN

     Včera, v sobotu 28.3. jsme vyrazili na výstavu pro změnu :o) opět do Německa, tentokrát pokusit se získat CACíka z Berlína. Tradiční společnost nám dělala Iveta s Isou, za což jim touto cestou moc děkujeme. A stejně jako po několikrát minule nám holky i tentokrát přinesly štěstí: Pavlínka s Andulkou byly opět perfektní (ačkoliv Andulka má - dle Ivetiných slov - "přesypáno", tzn. že je chvílemi díky své momentální "hormonální dysbalanci" naprosto mimo...) a vyběhaly si opravdu krásný posudek a hodnocení V1, VDH, CAC.

     Tím ale Pavlínčiny úspěchy neskončily, protože po mnichovské premiéře dostala od Ivety znovu důvěru a mohla opět předvést také Isinku. A ta získala také V1, VDH, CAC a následně (už s paničkou Ivetou) ještě res.CACIB. Holky, moc vám gratulujeme a přejeme, aby vám všechno vycházelo tak super jako právě Německo!

     Původně jsme doufaly, že si holčičky zaběhají ještě v odpoledním Juniorhandlingu, ale po příjezdu na výstaviště jsme zjistily, že na berlínský JH bylo překvapivě nutno hlásit se předem a nebylo možno dohlásit se na místě. To nás tedy hodně mrzelo - při úrovni, kterou Pavlínka viděla v Mnichově, si dělala docela velké naděje... Ale alespoň jsme výstavní posudky dostaly hned a mohly tedy vyrazit relativně brzy na cestu domů.

      Moc děkujeme všem, kteří na nás mysleli a  drželi nám palečky, příp. tlapičky, a samozřejmě taky holkám z Družce za super společnost. Podrobnosti včetně amatérského překladu posudku najdete tradičně v sekci Výstavy a fotky na této adrese.

break
21.3.2009
První letošní jarní procházky se kromě nás zúčastnila spousta kamarádů: Agátka, Cira, Isa se Samíkem, Aira a Enny, Bruno, Tara a dokonce i Artuš se svým adoptivním vlkodavím bráškou Merlinem. Naštěstí se nevyplnily katastrofické předpovědi počasí a my jsme si užili nádherné odpoledne v lesoparku Vidoule-Cibulka. Děkujeme všem zúčastněným za milou společnost a těšíme se na brzké repete.
break
7.3.2009

Na dnešek jsme se moc a moc těšily, protože nás čekala další dámská jízda s Ivetou, Kristýnkou a Isou, tentokrát na mezinárodní výstavu v Mnichově. Dobrá nálada se ale začala kalit hned za Rozvadovem - odtud až do Mnichova jsme jely buď mlhou, nebo sněhodeštěm, příp. obojím. V cíli nás čekalo nepříjemné obíhání olympijského areálu, který je v rekonstrukci a vy se nikde nedozvíte, že polovina vchodů je mimo provoz. Když jsme konečně našly jeden otevřený, nebyl právě přítomen veterinář a my jsme byly poslány zase o pár stovek metrů dál.

     Tam bohužel již veterinární sužba přítomna byla a díky tomu začala scéna jako z hororu: jedna agilní pracovnice si všimla kupírovaných ocásků našich šedivek a že prý nás tam nemůže pustit. Argumentovaly jsme tím, že jsou to lovečtí psi a že mají pracovní certifikáty - tak ať prý je ukážeme. S sebou ho měla bohužel jen Iveta - já jsem marně vysvětlovala, že jsem certifikát posílala spolu s přihláškou a jen na jeho základě jsem dostala vstupní list. To je prý nezajímá, to je věc výstavní kanceláře a oni jsou VETERINÁRNÍ SLUŽBA. Snažila jsem se je přesvědčit, že je skutečně vše v pořádku, že jsme vystavovali v Německu již vícekrát, ale marně. To už se sbíhali různí další pořadatelé, volali si vysílačkami - prostě jako z filmu. Nakonec se nechali přesvědčit a ona nejaktivnější pracovnice se mnou (Pavlínku s Annie jsem musela nechat u vchodu) šla, tedy spíš bloudila o 2 patra níže a o půl stadionu dále do výstavní kanceláře. Tam v pohodě našli náš certifikát, ale přitom se do veterinářky hromadně pustili, co to tam dělá za zmatky, že to jsou výmaři, lovecké plemeno, a to že na výstavy může i kupírované, pokud to je již starší ročník. Vetka schlípla uši a šla svým kolegům přetlumočit, že nás musí pustit. SLÁVA!!

     Díky předchozímu bloudění s vetkou jsem už věděla, kde máme kruh, takže jsme k němu dorazily už bez problémů. Šedivky jsme umístily do předposlední volné "erární" klece (tu poslední obsadily Elizabeth the Queen SN a Fashion Fad SN, které se svými paničkami Dášou a Verčou dorazily po chvíli) a mohly jsme vydechnout. Napětí se ale zase brzy dostavilo, když začal holandský pan rozhodčí H.van den Berg posuzovat. Před námi bylo asi 65 psů jiných plemen a na stejný počet Výborných připadal stejný počet VD-ček + D-ček! Pomalu jsme se začaly připravovat na to, že skutečnost, že jsme každá ve třídě zcela sama, zdaleka neznamená, že si odvezeme Výbornou, natož titul!

     Dlouhé čekání a nervozitu jsme se snažily zpříjemnit procházkou v krásném parku, který byl součástí olympijského areálu. Tam naše šedivky objevily labutě a posléze i divoké husy, plující po jezeře. To byl pro ně adrenalin! Takhle zábavné venčení na výstavě prý ještě nezažily...:o) 

     Po 14.hodině přišli výmaři konečně na řadu. Pavlínce s Andulkou se předvedení v mezitřídě moc povedlo a spolu s krásným posudkem získaly hodnocení V1, CAC-VDH. To nám spadl kámen ze srdce! Z předchozího vývoje stále nervózní Iveta svěřila do Pavlínčiných rukou i předvedení Isy a v otevřené třídě si holky vyběhaly také V1, CAC-VDH. Vedlo se i dalším dvěma šedivým kámoškám - obě si ze svých tříd odnesly V1 a titul. Závěr rozhodlo to, že se panu rozhodčímu evidentně líbily drobnější fenky, než je Annie nebo Fergie, takže CACIBa získala Eliz a res.CACIBa Isa. Eliz nakonec získala i BOBa  a dokonce BIG2! Všem třem holkám moc gratulujeme a děkujeme za milou společnost! Speciální gratulace patří Ivetě s Isou (a Kristýnkou), které na podobný úspěch už nějakou dobu čekaly (a my jsme moc rády, že jsme k němu mohly alespoň maličko přispět), stejně jako speciální poděkování za super doprovod a zábavu během celého dne. Holky, bylo to s vámi opět bezkonkurenční!

     Podrobnosti o výstavě, včetně amatérského překladu posudku, najdete tradičně v sekci stavy, kompletní výsledky na Monvi Salvia nebo ZDE  a fotečky ve fotogalerii nebo ZDE.

break
21.-22.2.2009

Víkendové procházky

     O tomto víkendu se nám podařilo vyrazit na dvě vydařené procházky - v sobotu se sousedkou Jessinkou k nám na Mrázovku a v neděli na Cibulka s Agátkou, Cirou, Isou a Samem. A protože panička dostala úžasný nový foťák, za což tímto děkuje pánečkovi, museli jsme ho hned pořádně vyzkoušet. Počasí se tedy moc nepovedlo (chvílemi i poprchávalo), ale i tak máme celkem slušnou fotodokumentaci.

      Všem zúčastněným moc děkujeme za milou společnost a těšíme se na další podobné akce!

break
9.2.2009

Neplánovaný výcvik

     Dnes jsme využili krásného slunečného počasí a vyrazili spolu s hárající kamarádkou Cirou na procházku na Dívčí hrady. Když jsme však po prvních pár krocích vyplašili hejno koroptví, rozhodli jsme se, že na nich neplánovaně pocvičíme hledání, vystavování a postupování. Obě holky pracovaly moc pěkně, hledaly aktivně a s chutí, občas tedy trochu zapomínaly na systém, ale celkově nám udělaly velikou radost. Podařily se nám udělat i docela dobře vypovídající fotky, za něž děkujeme pánečkovi Ciry Danovi. Podívat se můžete TADY.

break
8.2.2009

Tento víkend se nám podařilo započít ČEKATELSTVÍ ŠAMPIONA ČR

A to na výstavě DUOCACIB v Brně, kam se sjela široká a těžká konkurence z celé republiky i ze zahraničí. V sobotu jsme měly nastupovat v třídě pracovní, společně s dalšími 3 fenkami. Když jsme ale viděly rychlost, s jakou posuzování probíhalo, rozhodly jsme se, že Pavlínka s Kristýnkou (od potoka Kačáku) půjdou nejprve na rozběh Juniorhandlingu. Tam hodnotila paní rozhodčí Dvořáková a Pavlínčin výkon se jí tak líbil, že ji nechala postoupit do semifinále! To je pro Pavlínčino handlerství veliký úspěch, protože tak daleko se ještě nikdy neprobojovala. Navíc získala 58 bodů z 60 možných, což je její nový rekord! Kristýnka na postup bohužel nedosáhla, ale i ona byla moc šikovná a opravdu se snažila.  

Do výmařího kruhu, kde neplánovaně hodnotil p.rozhodčí Horváth, tak Pavlínka s Annie vbíhaly nadšeny z velkého úspěchu v JH, a tato nálada možná ovlivnila i jejich výkon zde. Předvedly se totiž naprosto perfektně a dostaly hodnocení V1, CAC! Tím se nám otevřela (min. téměř rok dlouhá) cesta k českému šampionovi.! Událost pro nás zcela nečekaná a o to víc radostná! A zároveň jsme tak  po slovinském, chorvatském, německém a polském rozjely pátý šampionát!

Z důvodu časové kolize Juniorhandlingu a výběru CACIBa nastoupila Pavlínka na JH s Rockym (at Shefis) a s Annie o CACIBa musela panička. Podle toho to také dopadlo: nesehranost obou dvojic udělala své a ani jedna v dalším postupu neuspěla. V závěrečných soutěžích ještě Pavlínka moc hezky předvedla maďarského dráťáka Trapa (Kalasz Zoldmali) kamarádky Jindřišky v rozběhu o BIG VII. FCI.  

Zážitkům toho dne ale nebyl konec! Když jsme po 18. hodině a vyhlášení BIS chtěly konečně opustit výstaviště, nechalo nás na holičkách naše auto! Přes různé peripetie s vybitým mobilem a nevelkou hotovostí se nám nakonec podařilo nechat ho odtáhnout do jediného (v sobotu večer) fungujícího servisu, kde ale ani diagnostika neukázala, v čem je problém. Po vymýšlení různých, většinou dosti hrůzných scenářů dopravy k naší chovatelce Romče, kde jsme měly sjednaný nocleh, ráno na výstaviště a večer do Prahy, jsme naštěstí od servisu dostaly nabídku náhradního vozu, kterou jsme rády přijaly. Takže v tuto chvíli již sedíme doma v Praze, ale naše autíčko je stále pitváno v Brně...

Ale zpět k druhému výstavnímu dni: po super vyspání u Romči, za což jí moc děkujeme, jsme ráno v mlze a pořádném lijáku vyběhly s šedivkami na půlhodinovou procházku, aby si vynahradily včerejší pobyt v servisu místo v přírodě... :o) Pak jsme nacpaly všechna naše zavazadla do vypůjčeného autíčka (což dalo zabrat, protože je asi tak poloviční než to naše...:o))) a spolu s Romčou vyrazily na výstaviště. Opět jsme nejprve vyrazily na Juniorhandling, tentokrát s pí.rozhodčí Frnčovou. Poprvé Pavlínka zkusila soutěžit s cizím pejskem, a to s Eliz SN, a i tentokrát slavila úspěch. Nebyl to sice postup do vyšších kol, ale nový rekord –  59 bodů! Už jen 1 bodík chyběl k dokonalosti...

Nepostoupení sice Pavlínku trošku mrzelo, ale zase jí přidalo na klidu, že se nemusí stresovat se stíháním vyšších kol JH a předvedení Annie u výmarů. A možná i to přispělo k ještě většímu úspěchu než včera: po skvělém výkonu dostaly Pavlínka s Annie od p.rozhodčího Piskaye hodnocení V1, CAC, res.CACIB! Potvrdily tak sobotní umístění a ještě ho dozdobily...  

Odjezd z výstaviště a cesta domů naštěstí proběhly mnohem nudněji než včera, i když ¾ cesty jsme jely rozbředlým sněhem... Na fotečky se budete moci podívat ZDE, posudek v sekci Výstavy nebo ZDE a celkové výsledky obou výstavních dnů ZDE (web Monvi Salvia).

break
23.1.2009

Další výstavní úspěch - Polsko

     Po týdnu jsme se opět vydali na cestu na výstavu, tentokrát do polského Glogówa. Sestava se tentokrát trochu obměnila: s námi jela Ïsa z Mandátu s paničkou Ivetou a malou paničkou Kristýnkou a Isino štěndo Ajda od potoka Kačáku s paničkou Míšou. A za námi Cira z Horního Jelení s pánečky Martinou a Danem. Tato společnost se velmi osvědčila - celý den "odsejpal" jako hodiny, a to ve velmi příjemné atmosféře.

     Glogowská sportovní hala byla na výstavu pěkně připravená a polští organizátoři se - na rozdíl od např. německých - vytáhli i pěknými cenami pro účastníky. Bohužel, na žádný z přehršle krásných pohárů nikdo z nás nedosáhl, ale přivezli jsme si 2 krásné zlaté pamětní medaile za tituly V1,CWC. Ty zadala paní rozhodčí Dorota Witkowska naší Annie a Ciře. Holky tak během jednoho týdne zahájily cestu k dalšímu národnímu šampionovi. Isa i Eli (Ajda) si v těžké konkurenci CHS Imperium Star vyběhaly velmi hezký posudek, hodnocení V2 a stříbrné pamětní medaile.

     Všem zúčastněným gratulujeme, děkujeme za velmi milou společnost a těšíme se na další hromadnou akci. Focení jsme tentokrát z větší části nechali na Ivetě, které tímto mnohokrát děkujeme za tyto záběry. Kompletní výmaří výsledky ZDE (web CHS Monvi Salvia).

break
18.1.2009

Úspěšné norimberské tažení

     V neděli 18.1. jsme se spolu s Agátkou ze zámku Hořovice a Cirou z Horního Jelení a jejich paničkami vydaly na - nakonec docela nepříjemnou cestu do Norimberka (ač se jelo celou dobu po dálnici, ráno bylo namrzlo a lehce mžilo, večer byly teploty taky jen těsně nad nulou, ale až do Berouna lilo jako z konve...). To byla ale naštěstí jediná nepříjemnost, která nás ten den čekala.

     Na CACIB Noriberk hodnotila většinu loveckých plemen rakouská paní rozhodčí Hana Ahrens, rodačka z  Prahy (to bylo pro komunikaci velmi příjemné). A na svou rodnou hroudu rozhodně nezanevřela, protože nám všem  zadala hodnocení Výborná, Annie navíc CAC, VDH, Agátce res.CAC, res.VDH a Ciře dokonce CAC,VDH,CACIB a BOB! Annie a Cira tak zahájily cestu k německému šampionovi, Agátka k němu udělala další, i když malý, krůček.

Výstavy se zúčastnila i naše výcvikářka Zuzka a i ona byla velmi úspěšná: Agis i Art si odnesli hodnocení V1, CAC, VDH, Agis navíc ještě res.CACIB. Naše česká výprava byla tedy více než úspěšná a my jsme rádi, že jim všem můžeme touto cestou ještě jednou moc pogratulovat! Podívat se můžete TADY, podrobnosti v sekci Výstavy a kompletní výmaří výsledky ZDE (web CHS Monvi Salvia).

break
12.1.2009

A pro změnu: zimní procházky

    Počátek nového roku jsme věnovali hlavně procházkám (i když víme, že bychom už také měli začít trochu cvičit a už nás kvůli tomu začíná pomaličku hryzat svědomí...). Během posledního týdne jsme absolvovali prochajdy hned tři, a to vždy v super partě: s Agátou ze zámku Hořovice, Cirou z Horního Jelení, Jessie from Grey Valley, Isou z Mandátu a hlavně s jejím mladším bráškou (nebo spíš ženichem? :o) ) Hollieseast Silver Saracen alias Samem. To nám udělala Iveta velikou radost, že malého prďoška vzala s sebou. Je opravdu náááádherný!  

     Navštívili jsme různá oblíbená místa – Dívčí hrady, Vidouli, Prokopskéé údolí... a moc se nám spolu líbilo. Všem psím i člověčím babám (aa samozřejmě jedinému panu psovi – Samíkovi) moc děkujeme za superr společnost a báječně strávená odpoledne.  A vy, máte-li dost času, se můžete TADY podívat na bohatou fotodokumentaci.

break
3.1.2009

Novoroční procházky

     Na Silvestra jsme narychlo uspořádali odpolední procházku v oboře Hvězda. Účast byla - kromě našeho Marka - čistě dámská: Agáta ze zámku Hořovice s paničkou Markétou, Jessie from Grey Valley s paničkou Zuzkou a naše maličkosti.

     Zima byla pekelná, ale i tak jsme si procházku pěkně užili. Annie téměř po celou dobu nepustila z mordy kládu, kterou si přivezla už od nás z Mrázovky - naše výcvikářka Zuzka by z ní měla radost, že přes zimu "nanosí" :o). Díky kládě ale pocvičila aporty i Agátka a šlo jí to opravdu skvěle. Paničky si výborně poklábosily a zosnovaly plány na další společné akce. Už teď se na ně moc těšíme a všem zúčastněným děkujeme za milou společnost.

 

     Hned po Novém roce jsme přijali pozvání kamarádky ze cvičáku Dity s její maďarečkou Bárou (Gira z Chlumčanské doliny) a zajeli za nimi pár desítek kilometrů za Prahu, kde si teď holky užívají krásného nového domečku. A krásný není jen domeček, ale i jejich okolí, přímo stvořené ke kratším i delším procházkám. Pro nás Dita vybrala zhruba dvouhodinový okruh, během kterého se holky nádherně vyběhaly (díky pořádné "kose" jim ani nic jiného nezbylo...), potkaly se se zvěří, (nerady) pocvičily poslušnost a zařádily si s Pavlínkou a Markem na zamrzlém koupališti. Po procházce jsme rádi využili Ditinu pohostinnost a rozmrzli v teple jejich domova. Dito, moc děkujeme - celé odpoledne bylo super!   

break
25.12.2008

Naše veselé a "veselé" vánoce

     Poslední adventní víkend byl u nás ve znamení procházek. V sobotu jsme přijaly pozvání Hanky z CHS Grey Valley a spolu s Jessinkou a její paničkou Zuzkou se vydaly do Velkých Přílep. Počasí nám sice vůbec nepřálo, přesto byla ale procházka moc fajn a společnost velmi příjemná. Doufáme, že s Denny a Hankou se uvidíme častěji.

      V neděli jsme naopak vyrazily do Prokopského údolí, kde jsme si udělali menší okruh spolu s domácím pánem Garym z Postupických lesů a dále s Cirou z Horního Jelení, Brunem Prodomasua Praga a Bornelem z Pankráckého vršíčku. Tentokrát naštěstí nepršelo a procházka dopadla ke všeobecné spokojenosti - shediváci (hlavně tedy naprosto neudržitelní mlaďoši Bruno a Bornelo) se pěkně vylítali, seznámili se i s pernatou zvěří a pánečkové si hezky popovídali. Všem zúčastněným moc děkujeme za prima společnost! Pár foteček z obou procházek ZDE.

      V pondělí se naše Andulka rozhodla, že vánoce si udělá již dnes. Brzy ráno sežrala paničce půl dávky "vosích hnízd", které panička právě dozdobovala, a navečer - během návštěvy u rodiny v Dětenicích - sežrala snad půl pytle granulí, které tam objevila nedostatečně zabezpečené (tzn. nezabetonované...). Nevíme, kolik toho ve skutečnosti opravdu bylo, ale břicho měla jako medicimbal! Pro paničku to znamenalo celou noc napůl bdít vedle pelíšku, několikrát vyběhnout vyvenčit (a ta množství i konzistence opravdu stály za to!!) a druhý den během pečení vánoček přecejen vyrazit na veterinu, protože po několika atakách zvracení už šly ven jen krvavé hleny. Resumee bylo takové, že si Andulka svou nenažraností vyrobila pěkný zánět žaludku a kromě různých injekcí a tablet proti zvracení a na úpravu střevní pasáže vyfasovala i antibiotika a několikadenní šetřicí dietu... Kéž by si z toho vzala alespoň nějaké ponaučení (ale neděláme si iluze...)!

      Štědrý den tedy Andulka trávila na rýži a kuřeti, ale radost jí udělaly alespoň hračky, které našla pod stromečkem. Letos jsme byli připraveni na fofr, kterým si své balíčky najde, takže jsme stihli i něco nafotit.

       Boží hod jsme strávili "pro změnu" opět v Dětenicích a i odtud najdete pár foteček ve fotogalerii. Tentokrát to Annie přežila bez úhony. :o)

break
18.12.2008

Šťastné a veselé !!

     Všem našim milým přátelům, známým a dalším návštěvníkům těchto stránek přejeme ničím nerušené, radostné a pohodové vánoční svátky a rok 2009 v naprosto stejném duchu! Těšíme se na všechna další společná setkání!  

break
28.-30.11.2008

Chorvatská anabáze

                V pátek 28.11.  jsme vyrážely do Záhřebu již dopoledne(s malou přestávkou v Brně, kde jsme nabíraly naši chovatelku Romču a její smečku). Již v podvečer se tam totiž konala Speciální klubová výstava loveckých psů, na které nás posuzoval pan rozhodčí Laurent Pichard ze Švýcarska. A hned tento večerní start se nám velmi podařil: Annie i Assantea získaly ve svých třídách (pracovní a mezitřída) hodnocení Výborná a tituly CAC.

            Ubytování jsme měly zajištěné asi 40 km od výstaviště, proto jsme se příliš nezdržovaly a po dlouhé cestě rády brzy zalehly do postele. Ráno jsme s shedivkami vyběhly na malou procházku, ale počasí bylo více než nevlídné, a to po celý víkend, takže se nám ani nechtělo fotit...

            Zato sobotní Mezinárodní výstava s Crufts-nominací nám opět udělala radost. Tentokrát nás hodnotil p. Andrzej Mania z Polska a opět oběma holkám zadal hodnocení Výborná s titulem CAC. Naší Andulce se nakonec podařilo vybojovat i titul res.CACIB, ale vítěznou Kan Trace Atlantis se jí opět porazit nepodařilo... Ale vzhledem k tomu, že jsme se staly vítězi pracovní třídy, dostaly jsme možnost zaběhat si v závěrečných soutěžích o NEJ loveckého psa. Tam už jsme se ale neumístily.

            A na nedělní Central-Eastern European Cup se situace naprosto totožně opakovala. Takže obě holky dalšího CACíka do sbírky, Annie navíc opět res.CACIB, tentokrát od p.Vibora Ježka z Chorvatska. A v závěrečkách opět repete – podle pánů rozhodčích jsou Nej loveckými psy foxteriéři, retrívři, baseti a jezevčíci (ty bychom ještě tak pochopily...). Jediný ohař, který se za oba dny dostal alespoň do užšího výběru, byl bretaňský... :o)

            Jinak ale panovala radost a nadšení z úspěchů, které snad budeme korunovat za rok (povinná „čekací“ doba) posledním CACíkem a následně titulem šampiona Chorvatska. Kazilo nám ji jen opravdu, ale opravdu :o) odporné počasí, jaké jsme tedy v Chorvatsku nečekaly. Doufaly jsme v aspoň trošku sluníčka a rozhodně vyšší teploty než u nás. Opak byl ale pravdou. Ostatně zpáteční cesta znamenala cca 200km mlhou přes Alpy, tam už naštěstí aspoň nepršelo... Dojely jsme ale šťastně, Pavlínka, která byla po celou dobu moc šikovná, si tentokrát nikam nic nepřivřela :o) a ještě měla radost ze šatů na imatrikulační ples, které jsme v Záhřebu koupily....

            Fotkami vás tentokrát asi zklameme, ale venku opravdu nebylo co fotit (vlastně jsme se tam ani moc nezdržovaly...) a v hale to zase nestálo za moc... :o)) Pokud jste se nenechali odradit, tak klikněte SEM,  na podrobnosti jukněte do Výstav.

break
16.11.2008

Superprocházka v Prokopském údolí

     Na poslední chvíli jsme přijaly pozvání Jessinky a Garyho na nedělně-odpolední procházku a rozhodně jsme neprohloupily. Bylo sice trošku sychravo, v závěru začalo i poprchávat, ale přesto jsme všichni společně udělali pěkný okruh v Prokopském i Dalejském údolí, který nás zaměstnal na téměř 3 hodiny. Bylo to ale opravdu moc příjemné, jak pro nás - baby, které jsme probraly všechno možné, tak pro shedivce, kteří se opravdu luxusně vyběhali. Všem děkujeme za milou společnost a TADY nabízíme dokumentaci.

break
15.11.2008

MVP Praha

     Dnes jsme se tradičně zúčastnily letňanské mezinárodní výstavy, kde jsme byly tentokrát přihlášené do třídy pracovní. Byly jsme jediné, které se odvážily konkurovat Elizabeth the Queen SN, a respekt ostatních byl oprávněný - Eliz to nakonec dotáhla až na BIG! Gratulujeme! My jsme tedy dostaly hodnocení V2, res. CAC a moc pěkný posudek.

      Pavlínka tentokrát předváděla dokonce i naši ségru Assanteu. Byl to pro holky tedy tvrdý oříšek - Assantík je opravdu divoch. Ale nakonec vše dobře dopadlo a Assantík dostala v konkurenci 7 fen hodnocení Výborná (pan rozhodčí JUDr. Nývlt zadával pouze tituly, další pořadí už ne...) Holky, dobrá práce!

      Posuzování trvalo bohužel tak dlouho, že jsme díky tomu nestihly předkolo Juniorhandlingu, kam jsme byly přihlášené. Paní rozhodčí byla alespoň tak milá, že Pavlínku s Kristýnkou a Isou posoudila mimo soutěž. Pro holky to byla i tak cenná zkušenost a pro Kristýnku dokonce handlerská premiéra. I děvčatům gratulujeme!

break
8.-9.11.2008

2xCACIB Slovinsko      

      V pátek 7.11. jsme s předstihem vyrazily na dvě mezinárodní výstavy ve Slovinsku. V Brně jsme totiž měly mezipřistání v podobě procházky se ségrou Airony. Sešly jsme se s ní a její paničkou Míšou u hotelu Klajdovka, a pak během dalších skoro 2 hodin proběhly rozlehlý les kolem. Počasí nám bohužel moc nepřálo, po chvíli začalo pršet, takže FOTKY nejsou nic moc. My jsme ale byly z prochajdy a milé společnosti nadšené! Holky, děkujeme!...

     Přespaly jsme u naší chovatelky Romči, za což jí ještě jednou děkujeme, a ráno po 4. hod. jsme i s ní a ségrou Assanteou vyrazily směr Vídeň – Graz – Maribor – Ljubljana – Nová Gorica. Cesta nebyla nic moc – po celou dobu pršelo, v Alpách i níže byla místy mlha a hlavně různých uzavírek a omezení na dálnici bylo snad víc než u nás. Do našeho cíle, Šempeteru, jsme dorazily trošku „ve smrti“ z obavy, že nestíháme, pan rozhodčí ale naštěstí nebyl tak rychlý, jak předpokládal předběžný rozpis, takže jsme měly dost času na zklidnění a přípravu. A vše nakonec dopadlo nad očekávání: Assantea nastoupila v mezitřídě a získala V1,CAC  a naše skorohandlerka Pavlínka s Annie v třídě pracovní získaly V1, CAC, rez.CACIB. Tituly CACIB a BOB si odnesla i u nás dobře známá Kan Trace Atlantis...

     Po troše hledání jsme se ubytovaly v nedalekém zamluveném hotelu a kromě krátkého venčení a posezení v restauraci jsme prospaly celý podvečer. Únava ze 6-ti hodinové cesty byla prostě znát...

     Ráno jsme využily pozdějšího začátku posuzování výmarů a vyběhly s holkama na nádhernou procházku kolem místní tyrkysové řeky Soca. To bylo skoro to nejhezčí z celého Slovinska...Nedělní výstava byla pro nás, co se výsledků týče, přesnou kopií té sobotní – Assík opět V1, CAC, my opět V1, CAC, rez.CACIB. Ale rozhodně si nestěžujeme – jen kdyby takových kopií bylo více!... :o)))  Teď musíme rok počkat, a pak se pokusíme o třetího, posledního CACíka do slovinského šampiona... Podrobnosti v sekci Výstavy, fotečky k nahlédnutí ZDE.

     Cesta zpět byla mnohem klidnější, i když nedělní provoz byl znatelně hustší – už jsme ale nemusely spěchat. Krásný a úspěšný víkend se v úplném závěru pokazil pouze tím, že si Pavlínka doma před domem přivřela pravý ukazovák do dveří auta a přivodila si tak naštípnutí článku kosti a v blízké budoucnosti i odstranění nehtu...

break
25.10.2008

Týden s háravkou

      Ve čtvrtek nás k naší velké radosti navštívila naše chovatelka Romča Marková, a to jste neviděli, s jakým nadšeným přivítáním naší Annie se setkala! Asi to zapříčinily rozbouřené hormony :o) , ale v každém případě se od ní Romča vůbec nemohla odtrhnout! Znamenalo to několikrát umytý obličej, neustálé vyskakování, hlídání Romči na procházce a na závěr spánek na jejím klíně. Dokonce i panička byla na druhé koleji, a to je u nás co říct! Pár foteček z tohoto „záchvatu“ si můžete prohlédnout ZDE.

      A v sobotu jsme se s Pavlínkou (háravku jsme nechaly doma...) vydaly podpořit naše kamarádky na Podzimní zkoušky, které pořádal OMS Kladno. Zkoušky byly fajn, hlavně proto, že pouhých 14 ohařů bylo rozděleno do 4 (!) skupin, takže pak všechno celkem „odsejpalo“. Měly jsme jen drobné výtky – během zkoušení nebylo zajištěno občerstvení (jak jsme byly zvyklé např. z Mladé Boleslavi a spoléhaly na to, takže jsme si s sebou nevzaly ani drobeček...) a pak dlouhé čekání na vyhlášení výsledků. Ačkoliv jsme se vrátili na „základnu“ kolem 13. hodiny, vyhlášení proběhlo až před 17.hod...

      Nicméně celkově byly zkoušky moc úspěšné: dokončilo 11 ohařů, a z toho 10 v I.ceně! Vítězi se stala naše výcvikářka Zuzka se svým maďárkem Artem (Or Kajan z Baštin), který poprvé přičichl k loveckému výcviku před pouhými několika týdny! A předtím byl po mnoho dalších týdnů dáván dohromady po zdravotní stránce, k jejímuž katastrofálnímu stavu to dopracoval u svých původních majitelů... :-(  O to větší má Zuzka náš obdiv a obrovské gratulace!

       Účastnící se výmarky podaly taktéž skvělé výkony: Elizabeth the Queen SN s paničkou Dášou se umístila na 2. místě a kamarádka Cira s paničkou Martinou na 5.místě! Oběma moc a moc gratulujeme a přejeme jim zasloužený zimní odpočinek! A všem výše jmenovaným + Ivetě s Kristýnkou z CHS od potoka Kačáku moc děkujeme za milou společnost a příjemně strávený den!

break
13.10.2008

Podzimky pro letošek "v háji"

     Tak si představte, že Andulce se podařilo odsunout opravu Podzimních zkoušek až na příští sezónu! Dnes totiž začala hárat, takže poslední letošní termíny, na které jsme byly přihlášené (25. a 26.10.) připadají téměř na její "nejlepší" dny... :o(

      Nic ale nevzdáváme a doufáme, že nám zimní přestávka jen a jen prospěje  a na jaře všem vyrazíme dech naším supervýkonem! :o)))

break
11.10.2008

7. Oblastní výstava Praha 6- Džbán

     Na tuto výstavu jsme se přihlásily již v srpnu s několika našimi přáteli ze cvičáku a pojaly jsme ji jako čistě společenskou událost. O to větší je naše radost, když jsme i přes zdravotní handicap, s nímž právě zápolíme, dosáhly velkého úspěchu!

      Předvádění Andulky se po úspěšném Lipsku opět ujala Pavlínka a přistoupila k tomu velmi zodpovědně. Panička by řekla, že to bylo ne-li téměř dokonalé, pak alespoň výborné. Pan rozhodčí Hejda sice otevřeně prohlásil, že "takové to stavění nemá moc rád, protože tak se skryjí všechny případné vady" :o), ale nakonec Andulku ocenil hodnocením V1 a titulem Vítěz třídy. V dalším rozběhu se holkám dařilo neméně a nakonec se v konkurenci 7 VOK staly jedinými Oblastními vítězi!

      To však nebyl konec našemu snažení. V závěrečných soutěžích nastoupily holky do Juniorhandlingu, v němž se Pavlínka umístila na krásném 2.místě. A v samotném závěru se nám k naší velké radosti podařilo probojovat do užšího výběru 6 pejsků, kteří se snažili získat titul Vítěz výstavy. Mezi první 3 jsme to už nedotáhly, ale i tak je pro nás v podstatě BIS 4-6 úžasným úspěchem.

      Velmi dobře se ale dařilo i našim kamarádům: Aretka získala hodnocení V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz, Cira V1, Vítěz třídy, RR Bassi V1, Vítěz třídy, štěndo Bruno VN1, münsterlandka Ambra na speciálce V1, CAC, Oblastní vítěz... Všem opravdu moc a moc gratulujeme!

break
28.9.2008 

Pokus o Podzimní zkoušky

   Tak dnes nemáme dobré zprávy. Pokusily jsme se o Podzimní zkoušky v Mladé Boleslavi, ale nebylo nám dáno...

     Zahájily jsme tradičním „společným honem“ a posléze individuálním hledáním – z obou disciplín jsme měly velký respekt (ty klidy, ty klidy...). Ale tady ještě štěstí stálo při nás. Andulka hledala opravdu nádherně, byla 100%ně ovladatelná, systém a styl měla téměř nejlepší, jaký kdy měla, rychlost a vytrvalost taktéž, ačkoliv při samostatném hledání jsme výrazně překročily časový limit, protože jsme nepřišly na zvěř. Až v závěru krásně vystavila, postoupila a vyklidovala kohouta. Panička byla nadšená a myslela si, že nejhorší máme za sebou.                            S nepoměrně větším sebevědomím jsme nastoupily (už někdy po poledni) na aporty a dohledávky. A panička se stále vzrůstající panikou sledovala, co to tam ta (vždy téměř skvělá) aportérka vyvádí! Z dohledávek opět čtyřky, ale známky z přinášení nás směrovaly do nejlépe II.ceny!! To rozhodně nebyl náš cíl, proto se panička – dosud nechápající – rozhodla ze zkoušek odstoupit...

     Veliký úspěch si ale připsala maďarská kamarádka Bára (Gira z Chlumčanské doliny), která dokázala získat plný počet bodů a v konkurenci 20 psů se stala Vítězem zkoušek!! Báře i Ditě moc gratulujeme!!

 
break
19.-21.9.2008 

Výcvikový víkend v Lučkovicích

      Právě jsme se vrátili z dalšího výcvikového pobytu, tentokrát pro změnu v Lučkovicích :o) . Už opravdu brzy (tak brzy, že se nám až z toho svírá žaludek) nás čekají Podzimní zkoušky, takže jsme dopilovávaly vše potřebné. Kromě standartních dohledávek a vleček jsme zkusily i teplou pernatou a srstnatou a - bude-li při nás stát aspoň trochu štěstíčka - neměl by to být zásadní problém. Díky stálému nedostatku zvěře v lučkovické honitbě jsme bohužel nemohly dotáhnout náš největší problém - klidy za zvěří, takže tady budeme muset spoléhat na štěstí ještě víc :o)). Jinak ale Andulka dělala, co mohla, takže si vysloužila řadu pochval, a panička teď bude jen doufat, že stejný výkon předvede i na zkouškách.

 
break
13.-14.9.2008 

Annie splnila podmínky pro to,aby se stala JUNIORŠAMPIONKOU NĚMECKA

         Tento víkend jsme se vypravily do německého Lipska, kde se měla konat Mezinárodní a Národní výstava psů. Chyběl nám jediný CAJC, abychom získaly titul, ale také to byla poslední německá výstava, na níž jsme mohly nastoupit ještě ve třídě mladých. Naše napětí tedy bylo veliké. Naštěstí jsme měly super společnost - kamarádku Agátku ze zámku Hořovice s její paničkou Markétou, které zdárně rozptylovaly naše černé představy..

         Ty ale opět nabyly na intenzitě, když jsme po příjezdu na výstaviště otevřely katalog a zjistily, že nás čeká naprosto stejná sestava jako v Innsbrucku, tedy Casa de Juno All I Want a Elizabeth the Qeen SN. Obě nás zatím vždy porazily... Proto padlo rozhodnutí, že tentokrát  bude Annie poprvé předvádět Pavlínka a pokusí se tak zúročit své nebohaté zkušenosti z Juniorhandlingu. Neměly jsme co ztratit...

          V sobotu posuzoval dr.P.Beyersdorf a ač Pavlínka prezentovala Andulku moc hezky, jemu se (podle očekávání) více líbila Eliz. Casa nakonec nenastoupila, takže naše hodnocení bylo SG 2 a titul res.VDH (sehr gut = velmi dobrá, v Německu se prý ve třídě mladých Výborná standartně nezadává). Zato krásné Agátce se podařilo získat hodnocení V1,VDH, CAC, CACIB!

           Na neděli jsme se ale asi šťastně vyspaly. Je pravda, že hotel kousek za Lipskem byl sice levný, ale moc příjemný a s krásnou zahradou, kde se vyřádily jak čubiny, tak Pavlínka. A pak ta pohodička ráno! Na výstavišti jsme mohly být až před polednem, takže jsme si vše včetně úžasně bohaté snídaně pořádně a v klidu vychutnaly...

           Nedělní Národní výstavu hodnotila paní rozhodčí Jeanine Bandel a (i když se Pavlínce tentokrát prezentace rozhodně nepovedla tak jako o den dříve) Andulka se jí tak líbila, že včerejší pořadí obrátila a hodnocení SG1, CAJC zadala nám! A aby naše překvapení nebylo příliš malé, nechala nás - po vyřazení Sireva Draka a vítězného mladého pejska - běhat o BOBa v užším výběru s Ešír z Vtelenských strání! To už ale Andulka neustála (měla asi pocit, že už se jednou předvedla, takže co to po ní zase chtějí?...) a poté, co začala po Pavlínce skákat jako štěndo, získala titul zcela po právu Ešír. I tak jsme ale splnily podmínky pro zisk JCH Německa, a za to by chtěla panička především moc poděkovat Pavlínce, která svou premiéru tak krásně, a pro nás až neuvěřitelně zúročila!

          Ale neztratila se rozhodně ani Agátka: v těžké konkurenci Hollieseast Perlenkette zvítězila a vybojovala V1, VDH, res.CAC! Agátce moc a moc gratulujeme ke všem titulům a hlavně k suprově našlápnutému šampionátu Německa!! Držíme pěsti, aby zbylé 3 VDH nebo CAC byly do roka a do dne doma!

          A my ještě jednou moc a ještě víc děkujeme všem, kteří nám fandili a drželi pěsti! Opravdu nám to moc pomohlo a aspoň kousíček toho šampiona je i vaše zásluha!! A za FOTKY z výstavního kruhu děkujeme oběma Dášám (paničkám výmarky Eliz a maďarky Bertičky), ty ostatní zvládla panička sama...   

 
break
23.-24.8.2008 

ALPENCUP INNSBRUCK 

            Na předposlední srpnový víkend jsme si naplánovaly dvoudenní výstavu v Innsbrucku. Moc jsme se těšily, protože nám společnost měly dělat sestřička Assantea, maminka Monvi a kámoška Aretka se svými paničkami.  Pánský doprovod nám dělal náš Marek. A nezklamali jsme se – výlet byl opravdu zdařilý a my jsme si ho všichni moc užili.

            Na výstavě jsme po oba dva dny přišli na řadu až dlouho po poledni – v našem kruhu byli hodnoceni snad všichni lovečtí psi, co existují (snad jen jezevčíci byli extra :o)). V sobotu nás posuzoval dr.Otto Schimpf – rozhodčí, před kterým měla většina psů nezvyklý respekt. Annie dal hodnocení VD3 (posudek je bohužel naprosto nečitelný, takže ani nevíme, co se mu nelíbilo...), Aretce V2, Assantíkovi V1 a Monvi V1, CAC. Naši třídu i výmary celkem vyhrála opravdu moc pěkná maďarská fenečka Casa de Juno All I Want, která se v odpoledních soutěžích stala i BIG1.

            Po skončení posuzování (a nekonečném čekání na předání posudků) jsme se jeli ubytovat a hned poté jsme holky nechali proběhnout podél krásné a mohutné řeky Inn i v prostoru vyčleněném právě pro pohyb psů navolno. Večer jsme je nechali odpočívat a sami vyrazili na „luxusní“ večeři do nedalekého McDonalda. :o)) Monvinka s Assíkem a Aretkou si luxusní stravu představovaly zcela jinak - dokázaly se prokousat dvěma igelitkami do ZAVŘENÉ psí paštiky(ty jsme dostávaly jako bonus na výstavě) a ani navrátivší se paničky je od ní nemohly odtrhnout... :o))

            Neděle pro nás byla mnohem úspěšnější. Hodnotila nás milá paní rozhodčí Sigrid Jarmer a Annie dala V3, Monvince V1, CAC, res.CACIB a Assince V1, CAC, CACIB. Ovšem všechny nás převálcovala naše německá kamarádka Aretka: V1, CAC, CACIB, BOB a v odpoledních soutěžích přidala jako třešničku na dortu ještě BIG5!! Moc gratulujeme!! A BIG1 vyhrála taky známá tvář – maďarečka Bertička z Tišnovských revírů, které tímto taktéž gratulujeme!

 
break
17-8-2008 

SPECIÁLNÍ VODNÍ PRÁCE

     V neděli 17.8.2008 jsme se vydaly do Dubče, kde OMS Praha 9 pořádal Zkoušky ze speciálních vodních prací. Nečekaně se na nás „usmálo“ štěstí, když jsme nahradily naši kamarádku Ciru, která začala neplánovaně hárat. Ačkoliv jsme díky Andulčiným táhlým zdravotním problémům s kůží neměly příliš nacvičeno, šly jsme odvážně do toho, protože pro letošní rok už nám v podstatě nevycházel jiný termín...

     Annie se asi na zkoušku nevyspala příliš dobře, protože podala výrazně podprůměrný výkon. Dokonce zkazila i svou parádní disciplínu – aport kachny z hluboké vody, kterým se celé zkoušky začínaly. Na povel totiž seběhla k vodě a místo aby pro kachnu dychtivě plavala jako vždy, pobíhala chtivě po břehu a štěkala rozčilením na kachnu i na mě :o)) a do vody vlezla až po dalším povzbuzení... Doteď nechápu, co tím chtěla říci...

     No, a v tomto duchu se nesly celé zkoušky, takže jsme nakonec byly rády, že jsme to dotáhly na celkových 64 bodů. A to jsme ještě netušily, že se páni rozhodčí přehlédnou a budou nám vnucovat III. cenu! Naštěstí jsme se ale domluvili, oni uznali svou chybu a opravili tabulku i diplom. Takže výsledek: II.cena, 64 bodů. I tak máme co napravovat, jen nevíme, zda to nenecháme až na příští léto (aspoň se mezi tou spoustou 3-letých a starších psů nebudeme tak vyjímat...). :o)))

 
break
28.6.2008 

ZKOUŠKY VLOH 

       Se Zkouškami vloh nám od začátku osud příliš nepřál. Náš květnový (přihlášený a zaplacený) termín v Nymburce Annie neplánovaně prohárala a další termíny široko daleko byly obsazeny. Podařilo se nám přihlásit se až do Jablonce nad Nisou na 28.6.2008.

            Poslední červnovou sobotu brzy ráno jsme tedy samy dvě vyrazily zkusit štěstí. Aby to však ani tentokrát nebylo příliš jednoduché, handicapovala nás falešná březost a třetí týden pod antibiotiky, kvůli nimž jsme také musely omezovat předchozí výcvik.

            Zkoušky se konaly v honitbě Rychnova u Jablonce nad Nisou, kde byla také uměle vypuštěna pernatá zvěř. „Hlavní stan“ byl v útulné Pelikovické chatě, kde jsme si při slavnostním zahájení vylosovaly číslo 11 a měli jsme jít tedy na řadu jako 4. v naší skupině.

            Poté jsme se přesunuli do terénu, který byl pro nás naprosto nezvyklý. Na loukách, které byly více než zvlněné (prostě hory...) a hustě poseté různými remízky, hájky a lesíky, jsme totiž ještě nepracovaly. Ale počasí nám přálo – bylo příjemně pod mrakem a občas i zafoukalo, takže nehrozilo, že se upečeme.

            A tak i díky tomu všechno dopadlo téměř skvěle! Annie hledala jako o život, nechala se dokonce poslat i do hustých kopřiv, kde předchozí skupinka vypíchla srnčí zvěř, neunavilo ji ani neustálé „do kopce-s kopce“, výborně vypracovala stopu zajíce, kterého jsme chvíli před tím měli možnost zahlédnout v dálce, a na závěr krásně vystavila a postoupila za bažantí slepičkou.  Na srstnatou jsme bohužel (nebo bohudík? :o)))) nenarazily a další drobnou smůlu jsme měly v tom, že jsme jako jediné musely 3x během našeho hledání přecházet na jiné místo (stále se točil vítr a v závěru jsme přecházeli do „stařiny“, kde se měla skrývat vypuštěná zvěř), takže jsem Andulku musela vždy po pár otočkách hledání připnout na vodítko. To se jí tedy vůbec nelíbilo, dala průchod své lovecké náruživosti a chůze u nohy podle toho vypadala. :o)))  No, a jak nás upozornil pan rozhodčí – za každé napnutí vodítka 1 bod dolů – tak to taky dopadlo...

            Přesto ale výsledek – I.cena, 221 bodů, nos 4 – předčil veškerá naše očekávání. No, a když jsme při slavnostním závěru byly vyhlášeny jako 3.nejlepší ze všech ohařů, byl to opravdu povznášející pocit! Obvzlášť když první dva ohaři měli o pouhé 4 body více a byli vedeni zkušenými vůdci – myslivci, v jednom případě dokonce dlouholetým rozhodčím! (Ostatně i všichni ostatní vůdci – až na jednoho – byli zkušení myslivci...) A třešničkou na dortu byli cizí rozhodčí a členové organizačního výboru, kteří nám dvěma přišli osobně poblahopřát  a podpořit nás v dalším výcviku s tím, že sice sami neviděli, ale slyšeli o vynikajícím výkonu Andulky...

            Na tomto místě bych chtěla moc poděkovat naší chovatelce Romče Markové za to, že nám umožnila mít takovou báječnou a šikovnou fenku, i za to, že nám spolu s Verčou Pifkovou pomohla v začátcích loveckého výcviku (a podporou a cennou radou doposud pomáhá). A můj hlavní a veliký dík patří Zuzce a Viktorovi – výcvikářům z HafBa, bez jejichž vedení, pomoci, trpělivosti, podpory, ale i přátelství,  bychom to nejen nezvládly takto úžasně, ale pochybuji, že bychom  se do toho vůbec pouštěly...

            A tady se můžete podívat na soudcovskou tabulku a diplom (povšimněte si prosím, že na něm má Annie – stejně jako ostatní zúčastnění psi – svou podobenku) a možná i pár foteček (byly jsme samy, takže musíme spoléhat na slib pořadatelů, že nám pošlou pár polooficiálních snímků mailem)... 

break
21.-27.6.2008 

VÝCVIKOVÝ TÁBOR LUČKOVICE

             Pozdě večer (panička hrubě nestíhala s prací...) v sobotu 21.6.2008 jsme se vydaly do Lučkovic u Blatné na Letní výcvikový tábor, který opět pořádal Štěpán Horák a jeho CHS Laváre Morávia. Předem jsme věděly, že pro nás to nebude celý týden, protože si musíme nechat alespoň 2 dny na oddych před příští sobotou, kdy nás čekají Zkoušky vloh, ale i tak jsme se moc těšily. A to jsme ještě nevěděly, že skutečnost naše představy v mnohém předčí!

            Ač jsme přijely pozdě, vešly jsme se ještě do skupinky našich známých pejskařů a výcvikáře Viktora, za což jsme moc vděčné. Už z Horky se totiž dobře známe a víme, co od sebe navzájem můžeme očekávat a kudy a kam postupovat. Takže ty 4 dny, které jsme tam mohly strávit, byly opravdu výživné a snad nebudu přehánět, když napíšu, že pro Andulku i velmi úspěšné!

            Všichni dohromady jsme se měli především připravovat na Podzimní zkoušky, takže největší důraz byl kladen zejména na trénink aportu. Začali jsme s dřevěnými kozlíky (vyzkoušeli si i Viktorův nový 2-kilový) a někteří z nás postupně přešli přes kožešinové damíky až ke zvěři. A protože Andulce aport opravdu moc jde (a moc ji baví), mohla si ho vyzkoušet nejdřív na pernaté, ale poslední den i na srstnaté zvěři. A musím říct, že byla opravdu skvělá – neměla s tím sebemenší problém!

            Díky tomu si mohla také poprvé v životě vyzkoušet vlečku – nejdřív opět na pernaté, v závěru znovu i na srstnaté – a mně se potvrdil můj předpoklad, že to bude její oblíbená disciplína. Od malička totiž miluje stopování čehokoliv a kohokoliv a na vlečce to bylo opravdu znát – pracovala jako starý profík. No, a trénink „ztracené“ – to už byla jen třešnička na dortu...

            Jednou jsme se také dostali k výcviku na vodě – zkoušeli jsme práci na hluboké vodě a aport damíka. Ač jsem předpokládala, že díky Andulčině nevelké lásce k vodě to bude kámen úrazu, velmi mě překvapila. To, že přinese damíka naprosto perfektně, bylo vcelku očekávané, ale že vleze do vody sama (bez aportu a bez člověka) a bude zkoušet směry na hluboké vodě, mě tedy „dostalo“. Bylo vidět, že ty předchozí 2 týdny, kdy jsme měly od Viktora i veterináře zakázáno pracovat, nesou své ovoce a že Annie má obrovskou chuť i do aktivit, kterým se jindy snaží vyhnout... No, a jako bonbónek na závěr si Andulka perfektně přiaportovala kachničku...

            Trénovali jsme také hledání v poli, a to vzhledem k nedostatku divoké zvěře s pomocí „erárních“ křepelek. Jednou jsme je měli ukryté v klíckách v houštině, podruhé jsme zkusili zcela nový způsob – křepelky byly navolno a tahaly za sebou několikametrový provázek přivázaný na nožičce (nemohly tak dobře létat, vůdce provázek často z dálky viděl a měl tak výhodu jistoty, že pes skutečně vystavuje křepelku nebo že se k ní blíží, no, a nakonec bylo snadné křepelky posbírat a použít příště). V obou případech je Annie krásně vystavila, ale při akci s provázky předvedla, že její klidy před pernatou ještě rozhodně nejsou 100%-ní. Když se totiž křepelička rozhodla vzlétnout (ale se zátěží jí to moc nešlo), Annie si ji za provázek stáhla jako pouťový balonek - to ostatně můžete vidět sami:  

 

Na její omluvu musím dodat, že i většině ostatních psů se provázky moc líbily a snažili se je ukořistit... 

            Jak je vidět, program byl pro psy opravdu náročný a nabitý. Byli tedy určitě rádi, když každý večer všichni pánečkové „vypadli“ k táboráku, kde do noci povídali, zpívali, popíjeli vínko a pojídali grilované mlsky. Oni zatím mohli nerušeně odpočívat, ale i tak bylo vidět, že je to pro ně „zápřah“.

            A proto –jakkoliv se nám nechtělo - jsme my dvě opravdu musely dodržet původní harmonogram a ve středu odpoledne odjet, aby si Annie pořádně odpočinula. Sice nás to mrzelo, ale doufáme, že zameškané aktivity brzy doženeme a hlavně že se nám to zúročí v sobotu na vlohách....

            Na závěr musím moc a moc poděkovat všem zúčastněným – tradičně Štěpánovi za zorganizování celého výcviku, poskytnutí bohatých zásob zvěře (ale i vínka :o))) a vzornou péči o všechny přítomné, Zuzce za to, že nás nenechala při předchozích „nepřízních osudu“ pobyt stornovat a všemožně nás podporovala, a všem přítomným vespolek za velmi milou společnost. Můj speciální dík ale patří Viktorovi za výživný (ale i záživný) výcvik, a za - především v našem případě - individuální přístup a snahu umožnit nám stihnout toho co nejvíce. A v neposlední řadě i za jeho bavičství a milou společnost u táboráku (jen proti těm výmarům by nemusel být tak zaujatý.... :o)))))))))))))))).......

 
break
14.-15.6.2008 

MEZINÁRODNÍ A NÁRODNÍ VÝSTAVA ERFURT

    V sobotu 14.6. v brzkých ranních hodinách jsme se vydaly na Národní a Mezinárodní výstavu psů v Erfurtu. Velmi milou společnost nám během celého víkendu dělala naše výcvikářka a hlavně kamarádka Zuzka Čechová se svým maďárkem Agisem  a jezevčíkem Drixem.

    Do Erfurtu jsme dorazili dlouho před 9.hodinou, v 10 hodin mělo začít posuzování, ale ještě v 10.30 jsme stáli frontu na zaplacení výstavních poplatků. Vůbec celá organizace výstavy měla – na Německo překvapivě - velké rezervy – u nás to začalo problémy se vstupními listy (Zuzka je třeba dostala až v pátek před odjezdem mailem!), pokračovalo placením a končilo např. zmatky při zápisu do průkazů původu... No, a než jsme pochopily německá specifika průběhu hodnocení!...

    Přes to všechno byla naše výprava velmi úspěšná!! Naše Andulka získala v sobotu na Národní výstavě od izraelské paní rozhodčí hodnocení SG1 (sehr guth - bylo nám řečeno, že Němci na národkách ve třídě mladých dávají „velmi dobrou“ vždy...) a k tomu titul J-VDH (obdoba CAJCe). V neděli pak – už na Mezinárodní výstavě – obdržela od slovenského rozhodčího p. Matyáše V1 J-VDH a má tak nadějně našlápnuto k získání titulu německého Junioršampiona. Další juniorské soutěže v Erfurtu bohužel nevypsali...

     A náš spolubojovník Agis získal po oba dva dny tituly V1, CAC, BOB, v sobotu navíc titul Národního vítěze a v neděli titul CACIB!! Tím dotáhl výstavní podmínky na Interšampiona a my mu k tomu tímto moc gratulujeme!! V závěrečných soutěžích už bohužel neuspěl, protože kdo jiný by mohl vyhrát BIG (a nakonec i BIS) pár kilometrů od města Weimar, než výmarský ohař! Tentokrát ale opravdu krásný, teprve dvouletý výmarák Weimaranus Quizmaster z Polska...

      Fotek se nám v tom zmatku podařilo udělat jen pár, mrknout se na ně – stejně jako na posudky a diplomy-  můžete ZDE.

 
break
10.6.2008

KYČLE A LOKTY

 Po dlouhém čekání jsme od MVDr.Snášila  konečně obdrželi oficiální posouzení Andulčiných RTG-snímků kyčlí a loktů. A k naší velké radosti vám nyní můžeme oznámit, že výsledek je 0/0  a  0/0!!   Tady je důkaz:

break
5-6/2008

UŽÍVÁME SI KRÁSNÉHO POČASÍ

V neděli po Litoměřicích jsme vyrazili k rodině do Dětenic. K naší velké radosti do jejich domácnosti přibyl nový pejsek – asi ¾-roční nalezená kříženka německého ovčáka a dobrmana Ajda. S Annie se hned skamarádily a řádily spolu celý den.

Odpoledne jsme je vytáhli k rybníku, kde jsme naši Andulku konečně donutili plavat! Stálo nás to tedy asi ½ kg salámu, ale vyplatilo se! TADY se můžete podívat na pár fotek...

 

A aby Andulka to plavání zase hned nezapomněla, přijali jsme v týdnu  pozvání kamarádky Jessinky a vydali se s ní na Císařskou louku – 1,7 km dlouhý ostrov na Vltavě, věnovaný sportu a rekreaci. Holky se pěkně proběhly, vymáchaly (i když plavat v tak studené vodě se jim tedy moc nechtělo), prohnaly pár kačenek a Annie se i pěkně naládovala opadanými květy topolů (měli jste pak vidět ty ranní „výrobky“ :o)))...). Je to holt  naše šedivá popelnice... A opět jsme nafotili pár FOTEK.

break
24.5.2008

MVP LITOMĚŘICE

V sobotu 24.5. jsme se zúčastnili další mezinárodní výstavy, tentokrát v Litoměřicích. Výmarské ohaře měl posuzovat p. rozhodčí Dvořák, ale na poslední chvíli byl zastoupen – netradičně :o)) – MUDr. Nahodilem. Ten asi nebyl právě dobře naladěn,  protože spoustě pejsků, které na jarní výstavě v Letňanech  ocenil výbornou, dal tentokrát pouze velmi dobrou. Kromě dalších tak dopadla i kamarádka Cira a bohužel i my. Pan rozhodčí, který Annie v Letňanech chválil za „...ideální horní i spodní linii, ideálně nasazený prut...“, jí nyní vytkl „...výrazně zaoblenou záď...“ a že ...“V pohybu mírně vyklenuje hřbetní linii...“ :o))).. 

Velkou radost nám ale udělala Annie s Pavlínkou, protože holky si opět zlepšily svůj osobní rekord v JUNIORHANDLINGu, a to na 58 bodů ze 60 možných!! Pavlínka dostala od paní rozhodčí pochvalu, že je moc talentovaná, a také cenné rady pro příště. Moc jí tímto gratulujeme!!  

ZDE se můžete podívat na pár fotek, ty z Juniorhandlingu nejsou bohužel nic moc (v hale byly špatné světelné podmínky a navíc vše proběhlo velmi rychle, ani jsme se po příchodu nestačily rozkoukat...).

break
3.5.2008

IHA KLAGENFURT 

V pátek 2.5. jsme se vydali do Brna k naší milé chovatelce, Romče Markové, která nám nabídla přespání před dlouhou cestou do rakouského Klagenfurtu a s níž jsme akci „Klagenfurt“ plánovali. Večer jsme si ještě zajeli do Bílovic pro další výmaří slečnu, která se k nám měla připojit, a to Anny Šedý duch. Společně a Monvinkou a Assantíkem se holky skvěle vyběhaly na dlouhé procházce v bílovickém lesoparku. Udělali jsme i pár FOTEK.

Ráno, resp. ještě v noci, jsme se vydali na cestu. Díky minimálnímu provozu nám cesta skvěle ubíhala a my jsme se mohli i pokochat krásnou rakouskou krajinou. Výstava v Klagenfurtu nebyla zdaleka tak rozsáhlá, jak jsme zvyklí z Čech, zato nabízela mnohem větší sortiment různých psích potřeb.

V našem kruhu posuzoval pan rozhodčí Karl P.Reisinger i spoustu dalších loveckých plemen a na výmary se dostalo až v samém závěru. O to větší byla naše radost, když všechny 3 naše holky dopadly skvěle: Anny Šedý duch získala  v pracovní třídě V1, CAC, CACIB, BOB, naše maminka Monvinka v třídě šampionů CAC, res. CACIB a naše Annie si vybojovala titul JUGENDBESTER (obdoba českého CAJC). I když  termín „vybojovala“ není příliš na místě, když byla ve své třídě sama... :o)) 

 

Pavlínku jsme tentokrát na Juniorhandling nehlásili, ale bohatě si to vynahradila: s Anny ŠD vyběhala proti Monvince CACIBa a s Annie si zaběhala v závěrečných soutěžích o Junior BIG. 

Celou cestu domů jsme vstřebávali veliké nadšení z úspěchu a už teď se těšíme, až do krásného Rakouska vyrazíme znovu. Pro tentokrát ale moc děkujeme Romče za zázemí před cestou a podporu během ní. A TADY si můžete prohlédnout pár foteček.

break
27.4.2008

HORKA NAD MORAVOU 25.-.27.4.2008 

Měsíc po prvním výcvikovém víkendu jsme se v pátek 25.4. znovu vydali do příjemného areálu Lovecké chaty v Horce nad Moravou. Milou cestovní společnost nám tentokrát dělala Martina s výmaří kámoškou Cirou, ale přesto cesta za moc nestála – lilo skoro celou dobu, takže D1 stála za to....

         Dešťová fronta se ale naštěstí Horce vyhnula a my jsme si po celý víkend (kromě kratičké přeháňky přes sobotní poledne) mohli užívat krásného a slunečného počasí. To nám umožnilo maximálně využít času a všech možností, které nám rozsáhlá honitba nabízela.

         Nevím, zda jsem po minulé zkušenosti trochu zmírnila svá očekávání :o))), ale v každém případě mám pocit, že tentokrát to bylo mnohem intenzivnější. Začali jsme hned v pátek před večeří, kdy jsme byly opět přiděleny do Viktorovy skupiny – k jeho „velké radosti“. Pro tento večer jsme ale jen se Zuzkou lehce procvičili poslušnost, což pro nás – věrné klienty HafBa – byla brnkačka :o)).

         V sobotu ráno už se mělo začít naostro, a to nácvikem hledání v poli. Snaha tedy byla – jak z naší, tak Viktorovy strany (musím si ho trochu předcházet – prý už objevil tyto stránky :o))).....), ale okolnosti se zcela nepokrytě postavily proti nám: nejdřív jsme museli posnídat už o hodinu dříve než obvykle, protože v objektu byla plánována svatební hostina (jejíž veselí nám „zpříjemňovalo“ pobyt do 4 hod. ráno), následně jsme několik desítek minut čekali na kolegy, kteří měli přijet pouze na sobotní výcvik, no a když jsme konečně dorazili na doporučené pole, stáli jsme tváří v tvář traktoru s postřikovačem....

         Přesto se nám podařilo – v náhradních lokalitách – celkem intenzivně pocvičit. Annie se dostala na řadu 2x a ani jednou se tedy moc nepředvedla: Na prvním poli se jen pásla jak býložravec, aby se poté proběhla za koroptvemi, které ani pořádně nevystavila (prý je měla jen v bočním větru...). No a na druhém poli bylo sice hledání mnohem lepší, ale jen do té chvíle, než jí před čumákem vyrazil zajíc. Ten ubožák si to ale naštěstí namířil v ústrety koroně, takže tam pak Aretkovi Andule vysvětlili, co ten předchozí dlouhý hvizd píšťalky znamenal....

         Odpoledne jsme si šli zkusit vystavení dobře schovaných křepelek. To se Andulce podařilo docela dobře, i když i tentokrát měla co dělat, aby do té klece neskočila... No, ale zato při podvečerním trénování aportu téměř excelovala. Dobu, kdy to pro ni byl „opruz“, už naštěstí nechala za sebou. Radostně přinášela kozlík (až tak radostně, že nám bylo doporučeno zakoupit těžší model...) a dokonce i na povel daunovala cestou k němu...

         Druhé ráno bylo o poznání svižnější, jaké ale bylo naše rozčarování, když jsme dorazili na doporučené (a ze včerejška jinou skupinou osvědčené) pole a stáli tváří v tvář traktoru s postřikovačem.... Takže následovalo opět hledání náhradní lokality, což se podařilo poměrně rychle. Ovšem naše Andule (dnes už vím, že díky plašícím se hormonům) opět prohnala koroptve, napásla se osení a jinak nic moc nepředvedla...

         Nedělní odpoledne jsme již zcela plánovaně výcvik vypustili – bylo opravdu teplo a psi (a koneckonců i někteří pánečkové – po náročném večerním programu) toho měli dost. Takže jsme pobalili, rozloučili se – s mnoha „spolubojovníky“ jen do posledního červnového týdne, kdy jsou plánovány Lučkovice – a vyrazili k domovu.

         Touto cestou ale musíme poděkovat Štěpánovi a jeho CHS Laváre Moravia za zorganizování výcviku i celého pobytu, Viktorovi za fundovaný a intenzivní výcvik i za to, že pánečkům už tentokrát tolik nevyhrožoval (nebo aspoň své výhrůžky neplnil...) a Zuzce – našemu sluníčku, které nás podporovalo ve chvílích naprosté beznaděje...

         TADY si můžete prohlédnout pár foteček, za které moc děkujeme Blaňulce od Beďulky a Andy s Davidem od Atose a Darpa.

break
19.4.2008

MVP České Budějovice

V sobotu 19.4.2008 jsme se zúčastnili další výstavy, tentokrát v Českých Budějovicích. Počasí nám příliš nepřálo a ani rozpis kruhů nebyl povzbuzující – šediváci se dostali na řadu po německých ohařích až po poledni. Na Annie to bylo znát – chvíli byla jak pytel blech a hned zase jako mrtvolka...  Posuzoval nás pan rozhodčí Müller a v tradičně silné konkurenci nám udělil známku VÝBORNÁ 5 a přidal i velkou slovní pochvalu. Na posudek a fotky se můžete podívat v sekci VÝSTAVY.

Naše Pavlínka si podruhé zkusila Juniorhandling  a přesto, že dlouho po 13.hodině už byla znát únava nejen na Annie, ale i na ní samotné, zlepšila svůj minulý výkon a vybojovala 56 bodů  ze 60-ti bodového maxima. Moc jí gratulujeme!!

break
6.4.2008

Narozeniny

Dnes, v neděli 6.4.2008 oslavila naše Andulička své 1. narozeniny. Krásnou procházku na oslavu si užila naštěstí už včera ve Lhotě u CHS Artemis Terra, protože dnešní deštivé počasí by nás téměř nepustilo ze dveří. Dnes se tedy mohla plně věnovat svému dortu a morkovým kostem, které k narozeninám dostala (hračky jsou prý fajn, ale jídlo je jídlo....). A to samozřejmě naší Annie nedělalo žádné potíže – viz fotečky...

break
5.4.2008

Jarní svod

V sobotu 5.4.2008 jsme v Žilině u Kladna úspěšně absolvovaly Jarní svod loveckých psů. Za mrazivého rána jsme se sešli s dalšími desítkami loveckých pejsků na prostorné žilinské návsi a především v útulné a vyhřáté restauraci Penzionu Žilina. Samotný ceremoniál začal krátce po 9.hodině představením organizátorů a posuzovatelů, z nichž hlavním byl pan  P.Buba. Díky němu se také samotné posuzování změnilo ve velikou show – všechny pejsky hodnotil veřejně a nahlas, velmi zábavně a každého pejska se snažil za něco pochválit (i když i tak se bohužel našlo několik takových, kteří svodem neprošli). Nám bylo řečeno, že „takové nádherné zuby bych chtěl taky“ a „podívejte se, přesně takhle by měl vypadat ideální výmar“.   Tím jsme byly velmi potěšeny. Pochval se ale dočkaly i naše kamarádky Jessie, Aretka, Bára a Borůvka a svodem úspěšně prošli i všichni ostatní kolegové z našeho cvičáku HafBo. Všem proto tímto moc gratulujeme! Na fotečky a posudek se můžete podívat ZDE

break
30.3.2008

Výcvik v Horce

Poslední březnový víkend jsme věnovali výcviku loveckých psů v Horce nad Moravou, pořádanému týmem Štěpána Horáka a jeho chovnou stanicí Laváre Morávia. Byli jsme ubytováni ve velmi přívětivé Lovecké chatě a na pokoji jsme bivakovali (kromě naší kamarádky maďarečky Báry s její paničkou Ditou) také s gordon setrem Sorbonem a jeho paničkou Zuzkou (http://www.archeraconaressamarkan.wbs.cz/) – prostě velmi příjemná společnost, jak lidská, tak psí!

     Výcvik začal hned pátečním zahájením, kdy jsme my 3 páry spolubydlících byly přiděleny do skupinky výcvikáře Viktora. Ten začal celkem zostra, ale brzy jsme poznali, že se „pod drsnou slupkou skrývá křehké jádro“. :o)))) Postupně si nás vyzkoušel, aby věděl, co od koho může očekávat a co u koho vylepšovat.

     V sobotu ráno jsme již naostro nastoupili na trénink hledání v poli a aportování a zkušenější jedinci i „ztracené“. To nám všem šlo celkem dobře, hlavně proto, že nám cestu nezkřížil žádný zajíček... :o)) Odpoledne bylo věnované výcviku na zazvěřeném poli – byly zde koroptve, zajíci i srny, ale my jsme si to s Annie bohužel vyzkoušet nemohly. To by totiž ani nebyla ona, kdyby si zase nepořídila nějaký úraz! Během krátké polední přestávky na louce před chatou „odpočívala“ tak vehementně, že po chvíli přiběhla se zraněným okem –za žádnou cenu ho nechtěla otevřít a chovala se dost vyplašeně. Po poradě s výcvikáři, kteří usoudili, že oko je asi uhozené, jsem ji nechala odpoledne ve tmě na pokoji, aby se očičko mohlo zklidnit. Naštěstí se tak stalo, a když jsme kvečeru přijeli z pole, Andulka už mě přivítala s oběma kukadly dokořán....

     Nedělní dopoledne bylo věnováno nácviku vystavení. resp. pokusu o něj... :o)). Objektem psího zájmu měly být 2 křepelky, za časného rána schované ve vyšším porostu. My jsme se dostaly na řadu mezi prvními, a i proto se nám vystavení docela povedlo (naše milá výcvikářka Zuzka to dokonce stihla vyfotit, za což jí tímto mnohokrát děkujeme!). Zbytek dopoledne jsme tedy mohly věnovat „suchému“ nácviku hledání v poli a především upevňování poslušnosti při hledání. To je pro nás totiž stále tak trochu kámen úrazu....

     Po obědě byl výcvik formálně ukončen a vyhodnocen jako velmi úspěšný. Nemohli jsme ale nevyužít nádherného počasí, které tam panovalo, a proto ti z nás, kteří nespěchali domů, mohli ve výcviku ještě chvíli pokračovat. Při té příležitosti jsme si vyzkoušeli i úspěšný aport zaječí atrapy...

    Vydat se na cestu domů se nám ani nechtělo – z dobré party a za tak krásného počasí se do Prahy jede těžko. Přesto ale byla i cesta příjemná, za což vděčíme – stejně jako při cestě tam – Ditě a Báře, které nám dělaly milou společnost.

    Výcvik se nám velmi líbil, i když se přiznám k tomu, že jsem z počátku měla občas pocit přílišné rozvláčnosti a ztrácení času. Když jsem ale viděla, jako jsou v neděli v poledne všichni psi vyřízení, usoudila jsem, že výcvikáři asi vědí, co dělají... Ubytování bylo příjemné, honitba a okolí chalupy pro výcvik téměř ideální a výcvikáři zkušení, trpěliví a milí, za což jim tímto velmi děkujeme. A těšíme se za měsíc naviděnou!...

     Za FOTKY děkujeme Blance, Dance a především Zuzce s Tomášem – pánečkům Aretky.

break
22.3.2008

XV. Mezinárodní výstava Praha - Letňany

V sobotu 22.3.2008 jsme se zúčastnily XV.Mezinárodní výstavy Praha, kde jsme poprvé nastoupily ve třídě mladých. V těžké konkurenci 14 feneček (a z toho všech 3 našich sestřiček) rozhodoval p. rozhodčí MUDr. Navrátil a nás velmi potěšilo, že jsme se spolu s Airony , Agáthkou a kamarádkou Jessie probojovaly do rozběhu o pořadí.  Zde jsme se my již neumístily, ale všechny sestřičky i Jess získaly hodnocení VÝBORNÁ a velmi pěkný posudek (náš si můžete přečíst v sekci VÝSTAVY). Naše gratulace patří Agátce, která získala V4!! My jsme se spolu s Airony neoficiálně dělily o pěkné 5.-6. místo. Náš bráška Morty (Aron) dostal v konkurenci 10 pejsků také hodnocení VÝBORNÝ. Za některé FOTEČKY děkujeme Kristýně a Jardovi, pánečkům Agathky.

Naše Pavlínka se na této výstavě poprvé zúčastnila Juniorhandlingu – soutěže dětských vystavovatelů. Přesto, že neměla příliš času na trénink a přípravu a navíc naše Andulka rozhodně není z těch psů, kteří „se vystavují sami“, získala Pavlínka krásných 51 bodů ze 60 možných! Gratulujeme a držíme pěsti do další „handlerské kariéry“!

break
21.3.2008

Setkání s modrásky

Na první jarní den (který tak ale vůbec nevypadal...) jsme si domluvili rande s jedinými dvěma exempláři modrého VOK v ČR – JayDee a Eliškou (www.blueweimaraner.estranky.cz) . Sešlo se nás v oboře Hvězda vícero zvědavců (včetně Terezky s Dannym, které tímto děkujeme za fotečky) a všichni jsme byli ze štěňátek nadšení. Přejeme jim do budoucna šťastný život a nepříliš složitou cestu českou kynologickou legislativou...

break
18.3.2008

Hromadná shedivácká velkoprochajda u Artemis Terra

V úterý 18.3. jsme se zúčastnili úžasného odpoledne a několikahodinové procházky ve Lhotě u Unhoště, a to s dalšími 12 výmary - kromě domácích Enny (Vanda Anisok), Airryn a Atreye, to byli: Agata ze zámku Hořovice, Artuš Artemis Terra, Brodie of Corryvreckan, Cira z Horního Jelení, Fatima Fida pod Stražištěm,  Isa z Mandátu,  Jessie from Gray Valley a štěndové Lilith a Lola. Počasí nám sice moc nepřálo, chumelilo a funělo jak v půlce ledna, ale našim miláčkům to vůbec nevadilo – užili si to stejně jako my. Děkujeme Evě s Klárou za azyl a občerstvení a všem pánečkům za fotky, na které se můžete podívat ve fotogalerii.

break
29.2.2008

Procházky

V únoru a v lednu jsme se snažili využít každé jen trochu přívětivé chvilky na delší procházky. Absolvovali jsme jich nepočítaně a na některých  jsme udělali i fotečky, na které se můžete podívat v sekci „Fotogalerie - Procházky“.Milou společnost nám dělali kromě „starých známých“ i kámoška Jessinka (Jessie from Gray Valley), štěndice Lillith a Lola, kamarádi z cvičáku Ambra a Yard, maďaráček Harry (Ahary z Rákosového břehu), Artušova nevěsta Tara (Cita ze Sedleckých skal), žižkovský šedivák Hardy a spousta dalších parťáků. Už se těšíme, až se se všemi zase někdy potkáme...

 

Výcvik

Leden a únor jsme věnovali začátku loveckého výcviku, a to především na cvičáku pod vedením výcvikářky Zuzky. Soustředili jsme se na nácvik hledání v poli, ale začali jsme také s aporty. ZDE najdete pár foteček, abyste se mohli přesvědčit, že jsme nebyli úplně neúspěšní...

break
30.1.2008
Unešeni sobotní procházkou v Prokopském údolí udělali jsme si dnes „repete“, a to opět s velmi příjemnou společností. Naše pozvání přijali: Agatka z Hořovického zámku, Artuš Artemis Terra a šikovná výmarka Cira se svými paničkami. V závěru 2,5-hodinového výletu se k nám – k naší velké radosti - přidal i „domácí pán“ Gary s Enny a Airrou  z Artemis Terra. Tato šedivá tlupa vzbuzovala velké pozdvižení, z něhož si však nic nedělala a bez ustání se věnovala nejoblíbenější činnosti – „šmejdění“ po celém širokém okolí, v čemž vynikala obzvlášť neunavitelná Agatka. Na pár fotek z této sešlosti se můžete podívat ZDE.
break
26.1.2008
Dnes jsme podnikli superprocházku s Jessie a jejím tatínkem Garýskem (Gary z Postupických lesů). Během necelých 3 hodin jsme prochodili Dalejské a Prokopské údolí, Gary holkám gentlemansky ukázal všechna svá osvědčená loviště  a všichni vespolek se bezvadně vyběhali. Počasí nám přálo – sice foukal pořádný vítr, ale bylo jen oblačno a občas dokonce vylezlo sluníčko. Díky tomu se nám povedlo udělat i  pár zdařilých foteček.
break
12.1.2008
Začínáme nabývat dojmu, že se naše Andulka rozhodla vyzkoušet, co všechno její tělo vydrží. Nožička se jí ještě ani pořádně nevyloupala a Annie se pro změnu dala do ochutnávání síťového kabelu od vysavače. Bohužel si k tomu vybrala právě chvíli, kdy Marča luxoval. Asi dostala pěknou „pecku“, protože zakvičela, odletěla asi 2 m od zásuvky, v níž byl kabel zapojen a u níž ho „testovala“, a nevěřícně hleděla, co že se to stalo. Při bližším ohledání jsme zjistili, že Andul je (snad) naprosto v pořádku, zato kabel je zcela přehryznutý a visí jen na kousku bužírky. Teď jen doufáme, že se slečna poučila na celý život – je pravda, že po této akci chodila celé odpoledne kolem zásuvky v uctivém oblouku a vždy pečlivě pozorovala, zda na ni náhodou ze zdi nevyskočí a nekousne ji …
break
4.1.2008
Dnes jsme po dlouhé době, způsobené Andulčinými „ženskými problémy“ a také vánoční přestávkou, vyrazili na cvičák. Annie to přivítala s jasně viditelným nadšením a panička s úlevou zjistila, že výcvikové manko nemělo ani na jednu z tandemu příliš destrukční vliv. Dokonce jsme – jako jediní, a přitom nejmladší, ze stálého osazenstva hodin „Loveckých začátečníků“ – dostali pozvání jít na speciální loveckou lekci do pole. Tak uvidíme, co tam budeme předvádět…
break
28.12.2007
Naše rodinka se vydala na tradiční silvestrovsko-novoroční pobyt na Klínovci v Krušných horách. S napětím jsme očekávali, jak se na horské klima bude tvářit Annie. Ta nám ale hned na první, večerní vycházce přichystala zcela jiný problém – pořídila si cca 5 cm dlouhou řeznou ránu na přední levé noze. Proto jsme se  v podstatě 2 hodiny po příjezdu začali pídit po nejbližším veterináři, jediný dosažitelný byl ale až v Chomutově, takže jsme se ve 22 hod. vydali mlhou  40 km zpátky do podhůří. Naštěstí MVDr. Hošek je velmi milý a šikovný pan doktor, ránu ukázkově ošetřil a díky tomu si Andulička mohla zbývající dny pobytu užít téměř bez omezení.
break
24.12.2007
První Štědrý den v životě si Annie vysloveně užila. Tolik vůní a zajímavých činností, kterých byla svědkem, ji nemohlo nechat klidnou. No, a při večerním finále si našla své balíčky takovou rychlostí, že pánečkové neměli šanci nafotit více než  2 fotky ..
break
4.12.2007
Dnes, 2 dny před 8-měsíčními „narozeninami“, jsme zjistili, že se z našeho psího miminka stala regulérní psí „ženská“.  Hárat začala jako první ze svých 3 sester, takže to bylo trochu nečekané a překvapivé. Zvládli jsme to ale dobře, Andulka se i ve společnosti - někdy  hodně přítulných - pejsků chovala jako slušně vychovaná mladá dáma. Na doma pak získala nový módní doplněk (kalhotky), který ji sice zpočátku neuchvátil, ale časem zjistila, že jí jeho navlečení za ten piškot přecejen stojí…
break
17.11.2007
S Annie jsme se zúčastnili naší další výstavy - MVP Praha. Ve třídě dorostu nás společně s dalšími 6 fenečkami posuzovala paní rozhodčí Ing. Lenka Fialová. A na to jak jsme si vedli se můžete podívat na stránce výstavy ...
break
11.10.2007
Dnes jsme oficiálně zprovoznili tyto webové stránky, abychom potěšili a poinformovali naše člověčí i psí kamarády, příbuzné a známé (včetně všech přátel výmarských ohařů). Za jejich podobu vděčíme jen a jen Romče Markové (chovatelce naší Annie), která se aktivně ujala jejich výroby a dotáhla je až do dnešního finále. Doufáme, že se stránky budou líbit všem návštěvníkům alespoň tak jako nám (to znamená velmi!). Takže, Romčo, díky, díky, díky!
break
28.-30.9.2007

Během prodlouženého víkendu jsme se zúčastnili seznamovacího a výcvikového setkání, které pořádaly CHS Monvi Salvia a Shefis v Rudné pod Pradědem. Sešlo se nás celkem 13 výmarů, z toho 8 štěňátek (včetně našich sestřiček Assantea a Agathky). Dozvěděli jsme se spoustu důležitých a zajímavých věcí pro (především lovecký) výcvik a zkoušeli jsme vystavení zvěře, hledání v poli, nácvik na aport a v první i poslední řadě poslušnost, poslušnost, poslušnost…  Tímto mnohokrát děkujeme Romče a Verče a těšíme se na další podobnou akci.

break
1.9.2007
S Annie jsme se zúčastnili naší zcela první výstavy - MVP Mladá Boleslav. Ve třídě štěňátek nás společně s dalšími 3 fenečkami posuzoval pan rozhodčí Josef Němec. A na to jak jsme si vedli se můžete podívat na stránce výstavy ...
break
24.8.2007
Annie absolvovala operaci levého oka, u něhož se jí otočila „naruby“ mžurka (everze 3.víčka). Operaci provedla MVDr.Barbara Lenská ve VETCENTRU v Praze – Stodůlkách (www.vet-centrum.cz), a to tak šikovně, že jsme již druhý den byli na cvičáku – Annie byla bez „límce“,  naprosto v pohodě a bez jakýchkoliv omezení. Po týdnu kapání do očí je prý úplně zdravá a my doufáme, že už psího oftalmologa nebudeme potřebovat (i proto, že pí. doktorka odešla na mateřskou dovolenou….).
break
10.8.2007
jsme poprvé navštívili psí školku – cvičák HAF BEZ OBAV (www.hafbezobav.cz) v pražských Řeporyjích, který nám doporučila panička naší výmaří sousedky a kámošky Jessinky (chodil tam totiž její tatínek Gary),  a od začátku jsme byli nadšeni. Poznali jsme úžasnou výcvikářku Zuzku, která se specializuje na lovecké psy a vede je již od „telecích let“ k lovecké upotřebitelnosti. Navíc to dělá s nadšením a velmi zábavně, takže se na každou lekci těšíme nejen my, ale hlavně Annie. Vždy se  nadšeně vyřítí z auta do chumlu ostatních psích kamarádů a po závěrečné procházce loukou ji zase jen obtížně do auta dostáváme…

© 2014 Greynie kennel - All rights reserved!
webdesign by Anima Animal