error


error error error error error error error
NOVINKY 2019 HISTORIE
NOVINKY 2019
 
 
break
04.07.2019

       CARRIE

     Naše malá Carinka bude mít za týden již 5 měsíců. Tedy "malá"... roste jako z vody, už je to docela velká holka! Je moc rozumná a šikovná, doma snad ještě nic nezničila, pouze miluje pelíšek plný bot. Zahrada to zatím odnesla dvěma vykopanými dírami a já upřímně doufám, že u toho by mohlo zůstat. :) Jinak je ale celá divá do práce. Začíná pomalu vystavovat, resp. přiznávat Rorce, zajímá ji každá stopička zvěře, má výborný nos. A úplně největší je to vodomil! Od začátku bez jakýchkoliv obav chodí do vody, poslední dny už tam doslova skáče. Neexistuje, aby aport z vody přinesl někdo jiný než ona! Je to ďáblice a jsem moc zvědavá, co všechno mi ještě předvede..

break
29.06.2019

NÁRODNÍ VÝSTAVA KLATOVY

     O týden později si svou premiéru odbyl malý Lucky, další klučík z Éček. Společnost mu při tom dělala naše Carrie. A oba dva si vedli skvěle - zvítězili ve svých třídách s hodnocením Velmi nadějný 1. Předvedli se i v závěrečných soutěžích, ale vzhledem k velikému vedru a jejich nízkému věku už byli tak unavení, že se zde dala započítat pouze dobrá zkušenost pro příště. Následná koupačka na nedaleké pískovně byla nejlepším a nejveselejším úsekem celého dne.

- Everlasting Dream of Greynie - VN 1/3
- Evelasting Storm at Greynie - VN 1/2
break
22.06.2019

INTERCANIS BRNO

     Ve věku 4 měsíce a týden si první čtyřka z vrhu E odbyla svou výstavní premiéru na mezinárodní výstavě Intercanis Brno.  A sice Dawn, Coffee, Zara a naše Carrie. Maďarské paní rozhodčí Farkasháziné Folkmann se líbili natolik, že nejen že jim všem udělila známku Velmi nadějný, ale v pořadí je dokonce nechala porazit své o více než měsíc starší sestřenice a bratrance, potomky našeho Bondíka. Výstavní premiéru v hale si odbyl také náš skoro roční Filda a i on si vedl parádně. Konečné výsledky vypadaly takto:

     - Everlasting Dawn for Greynie - VN 1/4
- Everlasting Wind of Greynie - VN 2/4
- Everlasting Hope for Greynie - VN 1/3
     - Everlasting Storm at Greynie - VN 2/3
     - Daring Rascal Philip Greynie - Výborný 2/3 
     Třešničkou na dortu pak byl Lucky, který ve velkém stylu zahájil českého veteránského šampiona: Bromhund Sensation at Greynie - V1, BOV, BEST OF OPPOSITE SEX, TOP 6 BIS Veteran!!!!   
break
14.06.2019

EURO DOG SHOW WELS

     Ve Welsu, který je pro nás nebližší rakouskou výstavou, se překvapivě nepředvedli téměř žádní čeští psi - kromě našich. Ve třídě pracovní nastoupil s handlerkou Simonou Garanovou náš Bond (A Wild and Free of Greynie) a vyběhali si známku Výborná. Zcela poprvé se ve veteránech předvedl Lucky (Bromhund Sensation at Greynie) a s paničkou Bárou získali hodnocení Výborný 2, res. Evropský vítěz veterán. Oběma klukům moc gratulujeme!  

break
02.06.2019 

EVERLASTING  SRAZ č. 1

     První červnovou neděli uspořádala Hanička, majitelka Arrynky a "chovatelka" štěňátek z našeho vrhu E, první setkání jejich nových majitelů. V Kersku, v přímé blízkosti Labe, si pckové užili fajnovou procházku, spoustu hrátek a také první setkání s křepelkou. Pánečkové si pak odnášeli hlavu jako pátrací balon, neboť se dozvěděli spoustu informací ze základů poslušnosti a lovecké kynologie od Petra Flachbarta, základů tréniku na výstavy od naší Páji a všemožné provozní a praktické informace od nás dvou chovatelek.

 

break
18.05.2019

          CARRIE & SPOL.

     Naše malá Carinka roste jako z vody, ostatně v pondělí oslavila 3 měsíce svého života. Je to neskutečný ďáblík, který neustále visí na Rorce, jejich uších, krku, slabinách... Na druhou stranu dokáže několik hodin téměř bez hnutí ležet v restauraci pod stolem - jak říká Pája, bude to asi "hospodský pes". :))) Překvapila svou vášní pro aportování zvěře, k němuž se nachomýtla v podstatě náhodou už před pár týdny. Tahání bot po domě pak už tolik nepřekvapuje.. :))
     Párkrát už se sešla s několika svými sourozenci a vždy si to všichni moc užili. Ostatně všechna štěnda z tohoto velikého vrhu mají skvělé rodinky a majitele, kteří se parádně starají a je radost se s nimi vidět. Už se těšíme na "celovrhové" setkání za pár týdnů!   

break
06.05.2019

KRÁSNÉ ÚSPĚCHY NA KLUBOVÉ VÝSTAVĚ

     Víkendová Speciální výstava Klubu chovatelů výmarských ohařů v krásném prostředí zahrady zámku ve Slavkově u Brna nám nečekaně přinesla parádní výsledky. Zastoupení jsme měli jen "pánské" a tedy u paní rozhodčí Hany Ahrens. Výstavní premiéru si v necelých 10 měsících odbyl náš Filda (Daring Rascal Philip Greynie - Rory x Gambler), který si ze třídy mladých odnesl známku Velmi dobrý. V bohatě obsazené třídě pracovní zazářil Raulík  (Brave Raoul de Greynie - Rory x Nash) - Výborný 1/8 & CAC!!! A konečně ve třídě vítězů se předvedl Bond (A Wild and Free of Greynie - Rory x Dante) a krásným Výborný 2 & res.CAC korunoval úspěšný den. Moc všem gratulujeme a hlavně děkujeme za reprezentaci! Děláte nám radost!      

break
27.04.2019

RORY DCM NEGATIVNÍ!!

     V krátké době máme další skvělou zprávu! Naše - již skoro veteránka - Rorynka konečně absolvovala screening na dilatační kardiomyopatii. Vyšetření se nám posunulo až na nynější dobu, neboť na začátku jsem nechtěla s fenkou, na které se již nebude chovat, zabírat termín těm, kteří to měli povinné stihnout do konce února, pak se mi do toho nacpaly daně a další povinnosti začátku roku a ve finále i Rorčina akutní kastrace. S 3-týdenní objednací lhůtou z toho nakonec byl konec dubna. Ale nevadí - výsledek je nejlepší, jaký mohl být, a v Rorčině věku potěší dvojnásob! Máme velikou radost a jsme rádi především za všechny naše odchovánky...

     

break
21.04.2019

PRAGUE EXPO DOG 2019

     Letošní "domácí" výstavu jsem s malou (a tedy nenaočkovanou) Carrie po letech strávila doma a naše "barvy" hájila pouze Daisy, naše holčička z loňského vrhu Rorky s Gamblerem. V čerstvých 9 měsících si odbyla svou premiéru ve třídě v mladých a podařilo se jí to nad očekávání. U p. rozhodčího Ing. Formánka si ve velké konkurenci 5 feneček vybojovala hodnocení Výborná 2!! Milé překvapení u naší hubeňule.. Moc děkujeme panu rozhodčímu za tento verdikt i majitelce Hance, že přes nachlazení přece jen dojely. A samozřejmě velký dík patří i naší Páje za tradičně dokonalý handling!   

break
18.04.2019

MÁME NOVÝ PŘÍRŮSTEK !!

     Nejveselejší novinkou za posledních několik týdnů je ta dnešní, a sice že jedna princeznička z vrhu E zůstává doma! Tedy ne tak docela - z Poděbradska, kde se narodila a vyrůstala s mámou a 11 sourozenci, se přesunula k nám do Tachlovic, neboť bude další členkou naší rodiny a parťačkou naší Rorky. A tou vyvolenou je červená fenečka Everlasting Storm at Greynie, které  na počest její skvělé prababičky (a taky jedné femme fatale z jednoho televizního seriálu, stejně jako tomu bylo u Rory...) jí říkáme Carrie. Doufáme, že nám přinese spoustu radosti a rozptýlení.  

break
07.04.2019

BUDEME SE LOUČIT

     Naše malá Éčka už se přehoupla přes 7.týden svého věku, a tak pomaličku nastane čas loučení. Celá dvanáctka má skvělé pánečky, kteří už se jich nemohou dočkat, a - až na Orkánka - všichni zůstanou "doma" v ČR. Tento týden absolvovali čipování a první očkování a všichni to zvládli na jedničku. Dnes jsme si je ještě naposledy vyfotili v postojích, ale mnohem zábavnější jsou prý výlety do okolí, které cvrčkové poslední dny absolvují.
     Tady tedy výsledek dnešní foto-seance, ale brzy přidáme celému vrhu speciální stránku s detailními informacemi o každém štěndu, jak je u nás zvykem. A pak už si jen budeme přát, aby se prckové měli skvěle, dělali radost svým pánečkům a tedy i nám...

 

break
06.04.2019

DAISY SE UKAZUJE SVĚTU

     Velkou radost nám poslední dva víkendy udělala naše 8-měsíční Daisy, holčička z D-vrhu po Rory a Gamblerovi. Před týdnem se jako první "vlaštovka" z tohoto vrhu zúčastnila jarního svodu, pořádaného OMS Kladno. A vedly si s paničkou Hankou parádně, o čemž svědčí bezchybný posudek.
     A dnes si teprve podruhé vyzkoušela výstavní kruh, a to na Národní výstavě psů v Ostravě. A ani tady nezaváhala - s Pájou zvítězily ve třídě dorostu, kde jim konkurovaly další dvě krásné fenečky. Moc gratulujeme majitelům a děkujeme, že vážili cestu přes půl republiky!

break
28.03.2019

RAOUL DCM NEGATIVNÍ

     Dalším odchovánkem, kterému majitelé nechali vyšetřit srdíčko, se stal Raulík (Brave Raoul de Greyni - Rory x Nash). A my můžeme s radostí oznámit, že ani on na něm nemá jedinou známku DCM.

break
16.03.2019

ŠTĚŇÁTKA MAJÍ MĚSÍC

     I dnešní novinka dokazuje, jak čas zběsile letí... Naše úžasná dvanáctka už slaví měsíc svého života!! A jsou to už pořádní buclíci - všichni mají přes 3 kg a jsou neuvěřitelně šikovní. Až na malé nehody dodržují čistotu v bedně vyprazdňováním na k tomu určené podložky,už 10 dníbaští maso  (a že na jednu dávku padne 1,5 kg směsi!) a jsou to neskuteční mazlové.      

      K jejich "měsíčninám" jsme zkusili nafotit první postoje a nutno podotknout, že všichni prckové byli moc šikovní. A tím pádem i výsledek stojí za to - už se těšíme, jak mrňata porostou a jak budou vypadat za dalších pár týdnů.

break
27.02.2019

ÁČKA SLAVÍ

     Těžko tomu uvěřit, ale naši miláčkové z vrhu A dnes slaví už čtvrté narozeniny! Shodou okolností oba dva, kteří jsou z původní pětky chovní, jsou čerstvě pyšnými rodiči - Bondík se může pochlubit 8 krásnými a šikovnými potomky s Lollou a dalším vrhem na cestě, Arrynka má tu svou kopu kluků a 3 princezniček...
     Lásky naše, přejeme vám pevné zdraví a stále tolik lásky vašich pánečků! 

break
13.02.2019

NARODILA SE NÁM ŠTĚŇÁTKA!!!

     Dnes máme tu nejúžasnější zprávu! Naší odchovance Arrynce se narodila štěňátka! A není to jen tak nějaký vrh - tahle holčička se předvedla jako skvělá chovná fenka a zcela bez zásahu zvenčí porodila během 8 hodin celkem 12 velkých a silných štěňátek!! Je mezi nimi 9 kluků jako buků a 3 krásné princezničky! Všichni se mají čile k světu a Arynka se o ně skvěle stará, jako by to ani nebyla její premiéra.
     V tomto počtu asi nepřekvapí, že někteří kluci jsou stále volní. Proto pokud máte zájem o šikovného, chytrého a přátelského pejska, neváhejte se ozvat (j.pichova@volny.cz, tel. 603328104). Štěňátka jsou odchovávána u majitelů Arynky nedaleko Poděbrad, ale i oni vás rádi přivítají a seznámí se svou psí rodinkou.

  

break
09.02.2019

ŠTĚŇÁTKA NA CESTĚ

     Každým dnem netrpělivě očekáváme narození našeho vrhu E. Arynka nám narostla do skutečně nečekaných rozměrů (viz foto pořízené před pár dny). Už jí moc nechutná jídlo, i když ještě před pár dny by snědla i mámu a tátu. Také s pohybem už to není, co bývalo - raději odpočívá u krbu a sbírá síly na blížící se porod.
     Moc se těšíme a jsme velmi zvědaví, jak velká nadílka to bude. Držte palce.

  

break
08.02.2019

NAROZENINY B-TEAMU

     Dnes slaví své už třetí narozeniny naši milovaní odchovánci z vrhu B. Přejeme jim všem pevné zdraví a stále tu láskyplnou náruč jejich dvojnožců. Všechno nejlepší, miláčkové!

break
28.01.2019

NOVÁ SEZONA - DALŠÍ ÚSPĚCH

     Hned na začátku nového roku nám udělal velkou radost Bond, který se zúčastnil 3-denní mezinárodní výstavy ve slovenské Nitře. Nejen ve své třídě šampionů, ale i v rámci celého plemene musel bojovat s početnou mezinárodní konkurencí (CZ, PL, AUS, NL, HU). Přesto hned první den parádně zabodoval - u p. rozhodčího Václavíka získal hodnocení V1/3, CAC, res.CACIB!! Tímto výborným výsledkem dokončil svůj první zahraniční titul - Slovenský šampion krásy!!!
     Další dny si pořadí s konkurenty různě "prohazovali", takže do průkazu původu přibyly zápisy V2/3, res.CAC a V3 - prostě stále výborný, což nás moc těší. Děkujeme za skvělou reprezentaci naší CHS a ještě jednou gratulujeme!    

break
03.01.2019

DOZVUKY ÚSPĚCHŮ ROKU 2018

     První letošní novinka se se bude týkat dvou "bodovacích" úspěchů našich odchovánků za loňský rok. Překvapivá zpráva přišla ze Slovenska, kde náš Raulík (Brave Raoul de Greynie) vyhrál Open Slovakia Dog Cup 2018 mezi výmarskými ohaři, byl tedy absolutně nejúspěšnějším výmarákem ze všech účastníků slovenských výstav!! Na to, že těchto výstav neabsolvoval ani polovinu, krásný úspěch!
     No a tady v ČR máme naši úžasnou Arrynku, která nás překvapila 3. místem v klubové pracovní soutěži o Pohár Františka Krejčího!! Měla opravdu parádní sezonu, její CACT z všestranných zkoušek nám vyrazil dech už na podzim a toto umístění už je jen třešničkou na dortu. Mám velikou radost, že paničku Hanku práce tak chytla a že to holkám tak jde! Moc a moc gratuluju, všem zmíněným!   

   

break
 
 
break
 

TOPlist

© 2014 Greynie kennel - All rights reserved!
webdesign by Anima Animal