error


error error error error error error error
NOVINKY 2021 HISTORIE
NOVINKY 2021
break
06.07.2021

 LESNÍ ZKOUŠKY PRO ORKÁNKA

      O týden později se ještě lepším výkonem na lesních zkouškách pochlubil Carinky brácha Orkánek. Stejně jako ona přišel o pár bodů na barvě, ale jinak podal bezchybný výkon. Neměl štěstí na zvěř, proto klidy byly hodnoceny známkami "3". Celkový výsledek tedy byl I.cena, 253/264 bodů!!!! Tímto skvělým výkonem nás Orkánek s paničkou Natálkou opět přesvědčili o tom, jak šťastnou ruku jsme s Haničkou měly, když jsme Orkánka svěřili právě jí a Samovi. Je neuvěřitelné, co tenhle tandem zvládl za tak krátkou dobu a v situaci, kdy oba majitelé jsou naprostí začátečníci! Máme z nich stále větší a větší radost!  

break
26.06.2021

         LESNÍ ZKOUŠKY

      Dokonalým završením tohoto nezapomenutelného dne bylo úspěšné dekorování Carinky (Everlasting Storm at Greynie), která přes paniččinu skepsi zvládla lesní zkoušky s parádním výsledkem I.cena, 232/240 bodů, nos 4!!! Což znamená plný počet bodů na všech disciplínách kromě ohrádky, kde páni rozhodčí potrestali chybu paničky/vůdkyně (i když panička dosud nemůže věřit tomu, že "při předávání aportu dávala velké množství povelů tím, že se nakláněla přes psa tak, že málem přepadla" :) ), a kromě barvy, kde Carinka jednou sešla. Ale vzhledem k tomu, že poslední dvě tréninkové barvy Carik v podstatě odmítla vypracovat, byla jsem ze známky "3" doslova nadšená! Až tak, že jsem u kusu zapomněla podat hlášení rozhodčím a uvědomila si to až doma.. :) Takže tímto se jim zpětně omlouvám.. :)
     Zkoušky pořádal "domácí" OMS Praha-západ v honitbě Malá Lečice u Čisovic a byly skvěle zorganizované. Zúčastnilo se jich 14 ohařů, z toho 5 výmarských. Úspěšně došlo 10 účastníků, 6 v I. ceně a 4 v ceně II. Carinka se umístila na 5.místě za samými NKO jako nejlepší VOK. Moc mě její výkon potěšil. Možná natolik, že bychom letos mohly zkusit nějaké ty všestranné zkoušky a možná i nějaký memoriál??? Uvidíme.

break
26.06.2021

NESKUTEČNÁ VÝSTAVNÍ SOBOTA PRO GREYNIE

      Poslední červnová sobota se nesla ve znamení prvních po-covidových výstav v rámci celé střední Evropy.
     Na brněnském Intercanis  Zara (Everlasting Hope for Greynie) bodovala ve třídě otevřené a získala hodnocení Výborná 2/3, res. CAC! Zároveň zde uspělo několik potomků našich chovných psů: Po Bondíkovi to byly sestry Harmony Hanah a Holly Heaven z Lulečských lesů (obě V 1, CAC ve svých třídách a otevření českého šampiona krásy) a po Raulíkovi C's Irony Pepper Grey Marvel (V1, CAJC, BOJ a otevření českého junioršampionátu).  
     V německém Chemnitzu se konala CACIBovka a potěšila hlavně majitele Bondíkových potomků z CHS Šedá radost: Agis započal německý junioršampionát (V1, JCAC VDH), ale úspěšná byla i jeho sestra Akira (V2, res. JCAC VDH).
     A absolutní třešničkou na dortu se stal Orkánek (Everlasting Orcan of Greynie! Na Klubové výstavě slovenského Klubu chovatelov weimarských stavačov bojoval nezvykle "jen" se svou paničkou ve třídě pracovní a byl to boj nejúspěšnější, jaký jen mohl být! Od p. rozhodčího Josefa Pála získal postupně hodnocení
Výborný 1/3, CAC, Klubový vítěz, BOB a nakonec neuvěřitelný BEST IN SHOW!!! Naše radost a nadšení byly o to větší, že toto byla dlouho (déle než rok) odkládaná výstava, kterou byla podmíněna Orkánkova chovnost. Splnění poslední podmínky chovnosti proběhlo tedy ve velkém stylu a my nemůžeme být hrdější! Veliká gratulace Natálce a Samovi, že neutuchají ve svém nadšení a jejich "tah na branku" začíná nést ovoce! Jste nejlepší! :*

break
20.05.2021

ZARA LOVECKY UPOTŘEBITELNÁ

      V sobotu nám velikou radost udělaly Zara (Everlasting Hope for Greynie - Arrya x Alli) s paničkou Romanou, které parádně zvládly podzimní zkoušky pořádané MSKAO v Těšanech u Brna. Zara předvedla moc pěkný výkon a i když se pár chybiček našlo, dokončila v krásné I.ceně s 275 body (nos a vystavení za 4). Moc gratulujeme a děkujeme, děvčata!     

break
04.05.2021

BŘEZOST POTVRZENA

      Těsně před Velikonocemi prožily naše holky (Arrynka s paničkou Haničkou) poněkud dramatickou akci s názvem "inseminace". I když se proti nim spiklo snad vše a my opravdu moc nevěřili, že by akce mohla být úspěšná, tak ultrazvuk před pár dny ukázal, že pár štěňátek si svůj život přece jen vybojovalo! Máme velikou radost a těšíme se na jejich narození na přelomu května a června. Veškeré detaily o tomto vrhu najdete ZDE, ale všechna štěňátka jsou již dávno zamluvena. Držte nám palce, ať vše dobře dopadne.

break
22.04.2021

 NAROZKY CÉČEK

      Naši dva kluci z C-vrhu slaví již 4.narozeniny! Uteklo to strašně rychle a dnes jsou to dospělí a šikovní samci, kteří mají ty nejlepší pánečky. Přejeme jim do dalších let hlavně pevné zdraví a stále plnou misku!

 

break
05.04.2021

BONDŮV NOVÝ LETÁČEK

      S malým zpožděním nechal páneček Bondovi k 6. narozeninám vyrobit krycí letáček. Práce se ujala Eva Černohubová, a tak není překvapením, že se opravdu povedl. Děkujeme! 

break
27.02.2021

GREYNIE NAROZENINY

      Únor je narozeninovým měsícem hned tří z našich pěti odchovaných vrhů výmaráčků. Bohužel už téměř rok trvající protiepidemická opatření různé síly a intenzity nám ani nyní nedovolují sejít se a narozky hromadně oslavit tak, jak u nás bývá zvykem. Tak alespoň virtuálně přejeme všem 23 dotčeným šediváčkům pevné zdraví a stále plnou misku! Ať už nám skončí veškerá omezení a můžeme pracovat a scházet se jako dřív!

      Spolu s vrhem E oslavila své druhé narozeniny i naše "malá" Carrie (Arrya x Alli). Ďáblice, která se o sebe umí postarat vždy a za všech okolností, nám pomalu dospívá do krásné a sebevědomé fenky. Loveckých vloh jí bylo souzeno přehršel, stejně jako temperamentu. Má skvělý nos, přirozenou (a silnou) touhu aportovat a hlavně neskutečnou chuť do práce v poli. Její rádius se počítá ve stovkách metrů a sotva mu stačí kdejaký elektrický obojek. :) Během loňské, na hromadnější akce velmi chudé sezony, stihla úspěšně vykonat zkoušky vloh, zkoušky vodních prací a podzimní zkoušky, vše v I.ceně. Letos nevypadá situace s akcemi o mnoho lépe, ale přesto doufáme, že by se nám mohly podařit přidat ještě lesní zkoušky, a pokud se nám bude dařit, tak snad zkusíme i všestranky. Držte nám palce!
break
break
 

TOPlist

© 2014 Greynie kennel - All rights reserved!
webdesign by Anima Animal