error


error error error error error error error
NOVINKY 2021 HISTORIE
NOVINKY 2021
 
break 
01.11.2021 

PRVNÍ ŠAMPION PRÁCE PRO GREYNIE

      A absolutní třešničkou na dortu letošní sezony se stal oficiálně udělený titul ŠAMPION PRÁCE SK pro Orkánka! Ten se stal zcela prvním naším odchovánkem, který tohoto vzácného a prestižního titulu dosáhl! Nemůžu být víc hrdá na to, co Natálka s Orkánkem dokázali! Moc děkuji!

 

break
26.10.2021 

ORCAN ŠAMPIONEM BOSNY A HERCEGOVINY

      A výstavní sezonu uzavřel pro změnu Orkánek, a to na tripple show Banja Luka. Po zisku 3x CAC + res. CACIB se stal Šampionem Bosny a Hercegoviny! Moc gratulujeme!

 

break
10.10.2021

MEMORIÁL J. KELLERSTEINA

      Závěr zkouškové sezony patřil Carrie, a ta ho parádně využila! Na CACTovém Memoriálu Josefa Kellersteina (VZ) předvedla krásnou práci, o čemž svědčí výsledek: I.cena 466/492 bodů, Nejlepší les!  Umístila se tak na velmi pěkné 5.příčce z 23 soutěžících a já jsem na ni náležitě pyšná! Celý víkend se nesl v přátelském duchu a my si užily tu skvělou atmosféru. Velké díky OMS Nymburk a MS Sadská za zorganizování!

break
02.10.2021

 SVĚTOVÝ "VÍKEND"

      Pár dní po tom velkém pracovním víkendu (Memoriál R.Jakoubka) se konala další historická událost - Světová výstava psů, která se v ČR pořádá jednou za mnoho desítek let (tentokrát myslím po 30 letech). Přidruženými akcemi této veliké a prestižní události byly speciální klubové výstavy snad všech plemen a také mezinárodní výstava Brněnka. A to jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít!
     Prvním "želízkem v ohni", které zasáhlo do bojů, byla Zara (Evelasting Hope for Greynie), která se jako jediná za Greynie účastnila právě výstavy Brněnka ve středu 29.9. S paničkou Romanou se předvedla ve třídě otevřené, kde jí jen těsně uniklo vítězství - od pečlivé a přísné rozhodčí Lucky Svobodové získala krásné hodnocení Výborná 2/5, res. CAC.
     Den nato se konala Sdružená výstava ohařů v Kroměříži, které se účastnilo 362 ohařů různých plemen, z toho 156 výmaráků. Tady už byla naše účast o poznání bohatší, stejně tak i naše výsledky! U paní rozhodčí Vojtekové (SK) se předvedli naši kluci: Orkánek (Everlasting Orcan of Greynie) si ve třídě otevřené vybojoval hodnocení Výborný 3/15!!! A matador Bond (A Wild And Free of Greynie) nastoupil ve třídě šampionů a odnesl si krásný res. CAC!!! Fenky posuzoval p. rozhodčí W. Burski (PL). Jemu se předvedla Zara a v neskutečně obsazené třídě otevřené (27 fen) si vybojovala hodnocení Výborná.         

     

     Greynie královnou dne se stala naše milovaná Rorynka. Ve svých 10 letech podruhé v životě nastoupila do třídy veteránů a naprosto ji opanovala, navzdory tomu, že mezinárodní konkurence byla obrovská! Stejně tak zabodovala i v závěrečných soutěžích, kde i mladší účastníci měli co dělat, aby jí stačili v jejím letu! S Pájou si vyběhaly nejprve nejlepšího veterána plemen a poté dokonce druhého nej veterána celé výstavy!! Konečné skóre tedy bylo Výborná 1/5, Best of veterans, res. BEST IN SHOW VETERAN!!!       
     Vrcholem výstavního maratonu se měla stát samotná Světová výstava psů v Brně, která výmarské ohaře přivítala v pátek 1.10. Posuzoval skvělý a velmi zkušený slovenský rozhodčí Ing. Jozef Jursa a jeho práci nebylo co vytknout. Konkurence v plemeni byla obrovská - 131 výmarských ohařů krátkosrstých (nejen) z celé Evropy!! Ale ani tak se naši odchovánci neztratili:
- Raulík / Brave Raoul de Greynie - Výborný / 14 ve třídě otevřené
- Orkánek / Everlasting Orcan of Greynie - Velmi dobrý / 9 ve třídě pracovní
- Bond / A Wild and Free of Greynie - Výborný / 13 ve třídě šampionů
- Lucky / Bromhund Sensation at Greynie - Výborný 4 / 5 ve třídě veteránů
- Zara / Everlasting Hope for Greynie - Výborná / 19 ve třídě otevřené 
  
     Třešničkou na dortu se ale stala opět naše babička Rorynka! Ani ve snu nás nenapadlo, že by na světovce mohla zopakovat obrovský úspěch ze včerejší speciálky! A ono se to stalo! V konkurenci dalších 5 krásných veteránek zaujala pana rozhodčího svým stále nepřekonatelným pohybem a vybojovala si vítězství nejen v rámci třídy, ale i v rámci plemene! Nově ji tedy zdobí titul Světový vítěz veteránů a Best of veterans!!! Rorynka se ve svém předchozím životě zúčastnila dvou světových (Salzburg a Budapešť) a jedné evropské výstavy (Brno) a vždy dosáhla nejvyššího výsledku v rámci své třídy. Její světová derniéra v Brně tedy její kariéru završila ve velkém stylu!!
     Na těchto výstavách se skvěle dařilo také potomkům našich chovných psů: Raulíkova dcera C's Iron Pepper Grey Marvel si na Speciální výstavě v Kroměříži vybojovala hodnocení Výborná 1/14, CAJC, Klubový vítěz mladých a BEST IN SHOW JUNIOR!!! Bondova dcera B's Mindhandler Aria Grey Marvel neskutečně zabodovala na téže výstavě ve třídě otevřené, kde zvítězila mezi 27 fenami a obdržela titul CAC!!     Všem výše jmenovaným ještě jednou mnohokrát gratuluji a našim odchovánkům moc děkuji za reprezentaci chovky! Jsem opravdu moc hrdá na každého z vás a stále mám obrovskou radost! Byly to skvělé dva dny s přáteli, na výborně zorganizovaných akcích a za krásného počasí. Vyvedlo se zkrátka úplně vše!       
break
20.9.2021

MEMORIÁL ROBERTA JAKOUBKA 2021

      Memoriál Roberta Jakoubka jsou prestižní mezinárodní všestranné zkoušky se zadáváním titulů CACIT a CACT, které pořádá Klub chovatelů výmarských ohařů pouze jednou za 5 let u příležitosti výročí svého založení. Není tedy snadné mít právě v tu dobu připraveného relativné mladého psa (plného sil), ale zároveň dostatečně vyzrálého a vychozeného, který by měl šance na této náročné soutěži uspět. Navíc dostat se na startovní listinu znamená splnit přísná nominační kritéria, kterými např. letos bylo absolvování všestranných zkoušek, a to ještě s poměrně vysokým počtem bodů. I proto pro mě tahle událost byla vždy něčím jako vzdálenou realitou, něčím, co se mě a mého chovu vůbec netýká. :)
     Je tedy asi pochopitelné mé nadšení, že letošního V.ročníku se mohli zúčastnit hned dva Greynie odchovánci a ten třetí - moje Carinka - zůstal hned pod čarou jako první náhradník. Těmi šťastnějšími byl náš zkušený Bond (A Wild and Free of Greynie) a naše letos vycházející dvouletá hvězda Orkánek (Everlasting Orcan of Greynie)! To byl ale teprve začátek...
     Memoriál se konal v dokonalých terénech kolem středočeských Lán. Pohádkový les, i když plný houbařů a turistů, náročná voda a hlavně rákosí, perfektní vojtěškové pole plné pernaté. Oba naši kluci začínali v sobotu v lese, v neděli je čekalo pole a voda. Oba zvládli perfektně první, společnou disciplínu přinášení lišky přes překážku, na chování na stanovišti pokračoval Bond v plném počtu, Orkánek za 3. Pak se kluci rozešli na různá stanoviště.
     Bond, u kterého páneček Kuba spoléhal hlavně na jeho bohaté zkušenosti z praxe a před memoriálem absolvovali jediný (slovy jediný) trénink v lese, pokračoval na barvě. A právě tady se to trochu projevilo na šoulačce i barvě samotné. Chybka vůdce znamenala trojku také na vlečce s liškou, nepochopení psa při slídění. I tak nástup na nedělní pole, kde jsme čekali bodový masakr, se skvělým skóre! Ale v neděli, kdy teploty klesly asi o 10°C a pršelo, se žádný masakr nekonal! Naopak! Až mi slza ukápla nad slovy rozhodčích o výborném zkušeném psu oddaném svému vůdci. Ano, kluci měli veliké štěstí na zvěř, přálo jim i počasí. Přesto ty čtyřky z takové soutěže zahřejí u srdce! Na malém poli jsme nečekali žádný problém a očekávání se potvrdila. Trochu nám trnulo při pomyšlení na poslední stanoviště - vodu. Celý víkend se nesly zvěsti o velmi obtížném rákosu... To se v Bondově případě potvrdilo v případě dohledávky kachny, kdy tak tak stihl časový limit pro trojku. Jinak nezaváhal a svou milovanou vodu vyčtyřkoval. Celkový výsledek tak dalece předčil veškeré sny, plány a cíle, kdy cílem bylo dojít a snem dojít v ceně.
I.cena, 460/492 bodů, 8.místo z 24 účastníků!!! Neskutečné!!! 

     Orkánek se točil o jedno stanoviště později, v sobotu tedy začínal na drobných disciplínách a přes barvy pokračoval na vlečky. A byl téměř perfektní! Panička Natálka se sice rozhodla neriskovat a nepředvést rozhodčím nacvičený oznam na barvě, ale přesto (nebo právě proto?? :)) dokončili les s pouhými dvěma trojkami - kromě již zmíněného chování na stanovišti také ze šoulačky. Pecka!! V neděli se ale již naplno projevila Orkánkova únava z předchozích týdnů. Již na prvním stanovišti - vodě - začal dělat chyby při přinášení, a to ho nakonec stálo I. cenu. Nepomohlo ani skvělé velké pole, kde se sice proběhl za bažantem až na sousední lán, ale i tak si vysloužil velké pochvaly od rozhodčích. Slova o velmi temperamentním a chuťovém mladém psu s vynikajícím hledáním zahřála u srdce i mě. Poslední stanoviště - malé pole - bylo pak velké drama, kdy se "lámal chleba" mezi I. a II.cenou. Bohužel, Orkánek si přinášení neopravil a nakonec to tedy byla II.cena, 444 bodů a 11.místo! Ale to, co zde znamená II. nebo III.cena, to na "obyčejných" všestrankách znamená cena I. a vysoko v bodech! Prostě neskutečný, neskutečný úspěch pro tohohle mladého divočáka a Natálku, která teprve sbírá zkušenosti!!

    

     Oba kluci mě naplnili obrovskou hrdostí a pýchou. Memoriál z 24 startujících dokončilo 14, z toho 9 v I.ceně, 4 v II.ceně a 1 v ceně III. Mít dva odchovánky v jednom ročníku a oba úspěšné, to je opravdu z říše snů! Bonďák, jehož majitelé na začátku striktně odmítali cokoliv společného s lovečinou a začali s ní až téměř ve 2 letech jeho věku! :) Orkánek, mladý a nezkušený pes, stejně jako jeho panička! Stále tomu nemůžu uvěřit.. Obrovská gratulace a ještě větší díky jim oběma!  

break
15.09.2021

NESKUTEČNÝ ORKÁN ŠAMPIONEM PRÁCE!!!

      Stále ješte se nejsme schopni vzpamatovat z neuvěřitelné pracovní jízdy, kterou nám v posledních týdnech předvedl Orkánek a jeho panička Natálka!!!
     Poslední srpnový víkend se spolu zúčastnili dvoudenního Poháru Klubu chovatelov weimarských stavačov ve slovenských Malých Levároch. A znovu se potvrdila jejich pečlivá příprava, ale i fakt, že na klubových akcích jim přeje štěstí. Jak sobotní podzimní zkoušky, tak nedělní vodní práce vyhráli, a to v I.ceně a vysoko v bodech (JSS 248/248, vodní práce 101/108). Získali tak nejen pohár Klubového vítěze, ale také - již svůj druhý - titul CACT

    Hned další víkend si nenechali ujít mezinárodní zkoušky pole + voda se zadáváním titulů CACIT a CACT ve slovenské Bábě. Ani tady nezaváhali, předvedli parádní výkon a dosáhli vynikajícího výsledku I.cena, 248 bodů, CACT, 3.místo!!!! Tímto okamžikem splnil dvouletý Orkánek veškeré podmínky pro udělení titulu SLOVENSKÝ ŠAMPION PRÁCE!!!! Nikdy se mi ani nesnilo o tom, že by to toto nějaký můj odchovánek mohl dokázat! A už vůbec ne to štěndo, co šlo na Slovensko k dvěma ještě skoro puberťákům, jejichž zkušenosti s loveckou kynologií byly takřka nulové... Prostě - jsem v šoku ještě teď a strašně, strašně moc děkuji Natálce a Samovi, že tohle s Orkánkem dokázali! Mají můj neskonalý obdiv! 

       Bohužel, ale i bohudík se hned další víkend konal prestižní slovenský Memoriál Jozefa Kadlece. Bohužel proto, že Orkánek už opravdu potřeboval pořádný odpočinek. Bohudík proto, že i přesto, že z únavy začal dělat chyby, tento náročný a přísně posuzovaný memoriál úspěšně dokončil, a to ve III.ceně a s 426/500 body! Byla to pro tento tandem zkouška ohněm a veliká zkušenost, nicméně poradili si nejlépe, jak mohli! A potvrdili, že jsou skutečně šampiony!!! Moc a moc gratulujeme!!  

break
25.08.2021

DUODANUBE BRATISLAVA

      Na jedné z mála letošních výstav na Slovensku se předvedli hned dvě štěnda z vrhu E - Zara a Orkán. Zara se po všechny tři dny předvedla ve třídě pracovní a vedla si skvěle: 3x Výborná 1, CAC + 1x CACIB!! Díky covidovým úlevám se tak stala Šampionkou Slovenska!!! Brácha Orkán za ní vůbec nezaostal, i když byl přihlášen jen na dva dny ze tří. V pátek získal ve třídě šampionů hodnocení V2, res. CAC, v nedělí pak V1, CAC, CACIB, BOS!! Tímto parádním výsledkem zahájil svou cestu ke slovenskému Grandšampionovi! Moc a moc oběma gratulujeme a děkujeme!

break
18.08.2021

VŠESTRANNÍ CARRIE A ORKÁN

      Právě uplynulý víkend se pro nás nesl ve znamení všestranných zkoušek. My s Carinkou jsme bojovaly na VZ OMS Cheb, které se konaly ve Františkových Lázních. Na našem sobotním výkonu na velkém poli se podepsalo pravděpodobně horké počasí, ale také možná nešťastný los č. 1 a nezvyklý terén - ve vysokých kopřivách a rákosí jsme opravdu netrénovaly... :) Za rozpačitý výkon jsme si vysloužily kromě samých trojek také jednu dvojku, což je bohužel limitní známka rovnou pro III.cenu. Zbytek zkoušek už proběhl téměř podle mých představ: malé pole bez chybičky, vodní práce s jednou trojkou za ne dost razantní nahánění v rákosí. Nedělní les mě téměř naplnil hrdostí, když jsme společné disciplíny i první dvě stanoviště (barvu a vlečky) prošly bez jediného zaváhání. Po delší polední přestávce se ale na Carrie začala projevovat veliká únava - přece jen dva dny ve zcela cizím prostředí, velkém zápřahu a za extrémního počasí si u této mladé fenky vzaly svou daň. Na drobných disciplínách už se tedy projevily drobné chybky, přesto jsme dosáhly skvělého výsledku (plný počet bodů kromě trojky ze slídění a z přinášení lišky). Celkové skóre našich prvních všestranných zkoušek je tedy III.cena, 434/492 bodů.

  

     Náš výsledek trochu zaostal za mým očekáváním, co ho ale předčilo na všech frontách, byl výsledek Orkánka!!! Ten se s paničkou Natálkou zúčastnil Memoriálu Štefana Krasňanského - všestranných zkoušek ve slovenských Kolíňanech. A jak už se u této dvojice stává pomalu zvykem - předvedli neskutečný výkon! Orkánek zářil na poli, vodě i v lese, kde se na barvě předvedl jako oznamovač!! Celkový výsledek I.cena, 479/492 bodů, tituly CACT + Nejlepší les jsou pro tyhle mlaďochy i pro nás z říše snů! Moc a moc gratulujeme a dmeme se pýchou!! Tímto se tito sourozenci ve věku 2,5 roku stali všestrannými psy.   

break
08.08.2021

ZARA JEDE!!

      Letošní zkoušková sezona je tedy pro naše Éčka neskutečně nabitá - co týden, to úspěch! Tentokrát se o něj postara Zara, která bojovala na lesních zkouškách v Boleradicích. Předvedla nádherný výkon a jen díky smolné jedničce z dohledávky pernaté (a následném zprůměrování se srstnatou) nezískala I.cenu s vysokými body. Konkrétní výsledek tedy II.cena, 224/240 bodů!! Krása, děvčata, jedete!!

break
02.08.2021

      POHÁR MARIÁNA KORIČA

      Hned další víkend pro  změnu zaválel opět Carinky brácha Orkán!! A to ve velkém stylu, rovnou na slovenské memoriálové soutěži Pohár Mariána Koriča, což jsou dvoudenní zkoušky les + voda. IX.ročníku této prestižní soutěže se zúčastnilo celkem 24 ohařů, konkurence tedy byla obrovská! A náš Orkán zaváhal pouze na jediné disciplíně - kromě trojky z ochoty na hluboké vodě vyčtyřkoval oba dva dny (ano, pernatá ani srstnatá zvěř nebyla, proto byly klidy hodnoceny známkami "3")!! Neuvěřitelný výsledek pro mladého psa a nedávno ještě zcela nezkušenou vůdkyni Natálku!! I.cena, 368/376 bodů, 2.místo z 24!!!!!!!
     Jsme na tento páreček neuvěřitelně hrdé a moc se těšíme, jakých dalších úspěchů ještě dosáhnou! Přihlásili se také na Memoriál Roberta Jakoubka, prestižní soutěž KCHVO, která se koná jednou za 5 let. A my doufáme, že uspějí i tam - našlápnuto mají parádně!

break
25.07.2021

      VODNÍ ZKOUŠKY

      Léto bude u nás v pracovním duchu a potvrzuje to i tento víkend, kdy jsme se s Carrie zúčastnily zkoušek vodních prací, pořádaných OMS Nymburk na krásném rožďalovickém rybníku Bučice. Je to můj rodný kraj, pocházím z Dětenic, a tak tohle byla čistě emotivní volba. Carinka pracovala krásně, voda je prostě její živel. Kromě nahánění v rákosí, které se pánům rozhodčím nelíbilo tak, jak bychom si přály, získala plný počet bodů. Neztratila se tak ani v obrovské konkurenci jak početní, tak kvalitativní - zkoušek se zúčastnilo 18 psů, z nich úspěšně dokončilo 17 a z toho dokonce 6 s plným počtem bodů! Naše konečné skóre tedy zní: I.cena, 95/100 bodů! Byl to moc fajn den v příjemné společnosti a my si ho moc užily!

break
18.07.2021

VODNÍ PRÁCE PRO ZARU

      A ségra Zara vůbec za svými sourozenci nezaostává, což potvrdila tento víkend na legendárním Těšanském poháru - zkoušky vodních prací. S paníčkou Romanou jej úspěšně dokončila v I.ceně s 92 body ze 100!! Moc gratulujeme, děvčata!

break
06.07.2021

 LESNÍ ZKOUŠKY PRO ORKÁNKA

      O týden později se ještě lepším výkonem na lesních zkouškách pochlubil Carinky brácha Orkánek. Stejně jako ona přišel o pár bodů na barvě, ale jinak podal bezchybný výkon. Neměl štěstí na zvěř, proto klidy byly hodnoceny známkami "3". Celkový výsledek tedy byl I.cena, 253/264 bodů!!!! Tímto skvělým výkonem nás Orkánek s paničkou Natálkou opět přesvědčili o tom, jak šťastnou ruku jsme s Haničkou měly, když jsme Orkánka svěřili právě jí a Samovi. Je neuvěřitelné, co tenhle tandem zvládl za tak krátkou dobu a v situaci, kdy oba majitelé jsou naprostí začátečníci! Máme z nich stále větší a větší radost!  

break
26.06.2021

         LESNÍ ZKOUŠKY

      Dokonalým završením tohoto nezapomenutelného dne bylo úspěšné dekorování Carinky (Everlasting Storm at Greynie), která přes paniččinu skepsi zvládla lesní zkoušky s parádním výsledkem I.cena, 232/240 bodů, nos 4!!! Což znamená plný počet bodů na všech disciplínách kromě ohrádky, kde páni rozhodčí potrestali chybu paničky/vůdkyně (i když panička dosud nemůže věřit tomu, že "při předávání aportu dávala velké množství povelů tím, že se nakláněla přes psa tak, že málem přepadla" :) ), a kromě barvy, kde Carinka jednou sešla. Ale vzhledem k tomu, že poslední dvě tréninkové barvy Carik v podstatě odmítla vypracovat, byla jsem ze známky "3" doslova nadšená! Až tak, že jsem u kusu zapomněla podat hlášení rozhodčím a uvědomila si to až doma.. :) Takže tímto se jim zpětně omlouvám.. :)
     Zkoušky pořádal "domácí" OMS Praha-západ v honitbě Malá Lečice u Čisovic a byly skvěle zorganizované. Zúčastnilo se jich 14 ohařů, z toho 5 výmarských. Úspěšně došlo 10 účastníků, 6 v I. ceně a 4 v ceně II. Carinka se umístila na 5.místě za samými NKO jako nejlepší VOK. Moc mě její výkon potěšil. Možná natolik, že bychom letos mohly zkusit nějaké ty všestranné zkoušky a možná i nějaký memoriál??? Uvidíme.

break
26.06.2021

NESKUTEČNÁ VÝSTAVNÍ SOBOTA PRO GREYNIE

      Poslední červnová sobota se nesla ve znamení prvních po-covidových výstav v rámci celé střední Evropy.
     Na brněnském Intercanis  Zara (Everlasting Hope for Greynie) bodovala ve třídě otevřené a získala hodnocení Výborná 2/3, res. CAC! Zároveň zde uspělo několik potomků našich chovných psů: Po Bondíkovi to byly sestry Harmony Hanah a Holly Heaven z Lulečských lesů (obě V 1, CAC ve svých třídách a otevření českého šampiona krásy) a po Raulíkovi C's Irony Pepper Grey Marvel (V1, CAJC, BOJ a otevření českého junioršampionátu).  
     V německém Chemnitzu se konala CACIBovka a potěšila hlavně majitele Bondíkových potomků z CHS Šedá radost: Agis započal německý junioršampionát (V1, JCAC VDH), ale úspěšná byla i jeho sestra Akira (V2, res. JCAC VDH).
     A absolutní třešničkou na dortu se stal Orkánek (Everlasting Orcan of Greynie! Na Klubové výstavě slovenského Klubu chovatelov weimarských stavačov bojoval nezvykle "jen" se svou paničkou ve třídě pracovní a byl to boj nejúspěšnější, jaký jen mohl být! Od p. rozhodčího Josefa Pála získal postupně hodnocení
Výborný 1/3, CAC, Klubový vítěz, BOB a nakonec neuvěřitelný BEST IN SHOW!!! Naše radost a nadšení byly o to větší, že toto byla dlouho (déle než rok) odkládaná výstava, kterou byla podmíněna Orkánkova chovnost. Splnění poslední podmínky chovnosti proběhlo tedy ve velkém stylu a my nemůžeme být hrdější! Veliká gratulace Natálce a Samovi, že neutuchají ve svém nadšení a jejich "tah na branku" začíná nést ovoce! Jste nejlepší! :*

break
20.05.2021

ZARA LOVECKY UPOTŘEBITELNÁ

      V sobotu nám velikou radost udělaly Zara (Everlasting Hope for Greynie - Arrya x Alli) s paničkou Romanou, které parádně zvládly podzimní zkoušky pořádané MSKAO v Těšanech u Brna. Zara předvedla moc pěkný výkon a i když se pár chybiček našlo, dokončila v krásné I.ceně s 275 body (nos a vystavení za 4). Moc gratulujeme a děkujeme, děvčata!     

break
04.05.2021

BŘEZOST POTVRZENA

      Těsně před Velikonocemi prožily naše holky (Arrynka s paničkou Haničkou) poněkud dramatickou akci s názvem "inseminace". I když se proti nim spiklo snad vše a my opravdu moc nevěřili, že by akce mohla být úspěšná, tak ultrazvuk před pár dny ukázal, že pár štěňátek si svůj život přece jen vybojovalo! Máme velikou radost a těšíme se na jejich narození na přelomu května a června. Veškeré detaily o tomto vrhu najdete ZDE, ale všechna štěňátka jsou již dávno zamluvena. Držte nám palce, ať vše dobře dopadne.

break
22.04.2021

 NAROZKY CÉČEK

      Naši dva kluci z C-vrhu slaví již 4.narozeniny! Uteklo to strašně rychle a dnes jsou to dospělí a šikovní samci, kteří mají ty nejlepší pánečky. Přejeme jim do dalších let hlavně pevné zdraví a stále plnou misku!

 

break
05.04.2021

BONDŮV NOVÝ LETÁČEK

      S malým zpožděním nechal páneček Bondovi k 6. narozeninám vyrobit krycí letáček. Práce se ujala Eva Černohubová, a tak není překvapením, že se opravdu povedl. Děkujeme! 

break
27.02.2021

GREYNIE NAROZENINY

      Únor je narozeninovým měsícem hned tří z našich pěti odchovaných vrhů výmaráčků. Bohužel už téměř rok trvající protiepidemická opatření různé síly a intenzity nám ani nyní nedovolují sejít se a narozky hromadně oslavit tak, jak u nás bývá zvykem. Tak alespoň virtuálně přejeme všem 23 dotčeným šediváčkům pevné zdraví a stále plnou misku! Ať už nám skončí veškerá omezení a můžeme pracovat a scházet se jako dřív!

      Spolu s vrhem E oslavila své druhé narozeniny i naše "malá" Carrie (Arrya x Alli). Ďáblice, která se o sebe umí postarat vždy a za všech okolností, nám pomalu dospívá do krásné a sebevědomé fenky. Loveckých vloh jí bylo souzeno přehršel, stejně jako temperamentu. Má skvělý nos, přirozenou (a silnou) touhu aportovat a hlavně neskutečnou chuť do práce v poli. Její rádius se počítá ve stovkách metrů a sotva mu stačí kdejaký elektrický obojek. :) Během loňské, na hromadnější akce velmi chudé sezony, stihla úspěšně vykonat zkoušky vloh, zkoušky vodních prací a podzimní zkoušky, vše v I.ceně. Letos nevypadá situace s akcemi o mnoho lépe, ale přesto doufáme, že by se nám mohly podařit přidat ještě lesní zkoušky, a pokud se nám bude dařit, tak snad zkusíme i všestranky. Držte nám palce!
break
break
 

TOPlist

© 2014 Greynie kennel - All rights reserved!
webdesign by Anima Animal