error

 
error error error error error error error
MÁTE ZÁJEM O ŠTĚňátko? plánované VRHY ODCHOVANÉ VRHY
PLÁNOVANÉ VRHY
vrh F - Arrya & Cliff 
květen/červen 2021
 


Otec: Driftwood's Quik Draw  "Cliff"
Matka: A Wild Blossom Arrya Greynie „Arya“
 

     Události v chovu výmarských ohařů v ČR za posledních pár let měly také vliv na můj žebříček chovatelských hodnot. Utvrdily mě ve správnosti nastoupené cesty, ale navíc se do čela žebříčku kromě zdraví posunul i věk dožití. Proto jsem jako otce tohoto vrhu vybrala psa téměř 10-letého, ve skvělé kondici a kypícího zdravím. Svou roli v tomto výběru hrál i fakt, že jeho otec Maxx se ve svých 12 letech stále těší dobrému zdraví a vede aktivní život, matka Maxxe zemřela v 16 letech, otec ve 12,5 letech, jeho otec pak v 15ti...              
 
Cliff 
WW, BIS, C.I.E., Multi Ch Driftwood's Quik Draw 
*05.05.2011 
 DCM negativní (2021!!!), HD A, ED 0/0
výška: 69 cm 
chrup úplný, skus nůžkový 
Světový vítěz 2015, res. Světový vítěz 2017, BIS Dortmund
Mezinárodní výstavní šampion C.I.E.
Šampion Nizozemí, Německa, Lucemburska, Chorvatska,
Junior Šampion Nizozemí a Lucemburska
Bundessieger 2016, Europasieger 2016, Dutch Show weimaraner 2013
Multi BIG, Multi BOB
 
        Cliff mě velmi zaujal už na Světové výstavě psů v německém Lipsku v roce 2017, kde se umístil jako druhý nejkrásnější pes plemene a získal titul rezervního Světového vítěze. A to přesto, že je to vlastně pes z amerických pracovních linií, resp. linií, které vyznávají "dual purpose" chov, tedy soustředí se jak na exteriér, tak na loveckou práci. Proto se také jeho předci pyšní mnoha pracovními tituly (z těch loveckých např. MH, JH, NSD, NRD, dále pak tituly v agility a služebním výcviku), ale také tituly výstavními - až na výjimky jsou v několika prvních generacích všichni Šampiony krásy USA.           
 
RODOKMEN VRHU F
 
     Cliff sám u svých majitelů v Holandsku absolvoval lovecký výcvik, ale zkoušek se nikdy neúčastnil. Prokázal ale svou vrozenou chuť k lovecké práci, především k přinášení a práci na vodě. Pro svého vůdce by se přetrhl. Mimo práci je to ale neskutečně přátelský a společenský pes, bezproblémový v kontaktu s ostatními samci. Dle majitelky je tím nejklidnějším a nejrozumnějším psem, co kdy měla i co kdy potkala. Miluje děti a nechá si od nich líbit vše.
       Tuto přátelskou a vyrovnanou povahu předává Cliff i svým potomkům. To prokázaly vrhy nejen v domovském Holandsku, ale také v Německu, Francii, Belgii, Itálii, Španělsku a Maďarsku. Potomci zdědili také chuť do práce, a to především do přinášení. Úspěšní jsou ale také na výstavách. Co se exteriéru týče, po Cliffovi dědí především jeho krásnou hlavu a výrazný front.
Cliffova FB-stránka
 
 
Arynky webová stránka
      Arynka je jediná fenečka z našeho vrhu A. Krásná jako její matka Rory, bohužel ale nepodědila její nadšení pro předvádění se ve výstavních kruzích - v tomto směru je spíše po svém otci. :) Přesto během své kratičké výstavní kariéry dosáhla mimořádných výsledků, kterými dokonce svou matku předčila (Best In Show na Středoevropské klubové výstavě KCHVO, Junior Best In Show na Národní výstavě v Mladé boleslavi...). Veškeré detaily najdete na její stránce ZDE.
     Čím více Arynka s paničkou přičichávaly k lovečině, tím více jim bylo jasné, že právě ona je to, co je naplňuje ze všeho nejvíce. Arynka je velmi chuťová fenka, temperamentní a vášnivý lovec, i tak ale snadno ovladatelná a snadno cvičitelná. To napomohlo k tomu, že s paničkou - absolutní začátečnicí, která si v ní pořídila svého zcela prvního psa - předvedly vítězné pracovní tažení, které dotáhly k úspěšné účasti na několika všestranných zkouškácha a memoriálech a dokonce i k zisku titulu CACT. Kromě loveckých zkoušek holky zvládly také německý oficiální test povahy Wesentest a pokud vím, byla Arrynka v ČR první fenou, která tento test úspěšně absolvovala. 
     V rodině je Arrynka skvělou parťačkou pro všechny: na hrátky s 5 dětmi, sportování, procházky a dovolené po celé Evropě s jejich rodiči, kámoška pro rodinnou kočičku, další vnouče pro babičku. Všichni ji milují a ona bezmezně miluje je..  Navíc je sama skvělou matkou, která ve svém prvním vrhu bez problémů a expresní rychlostí porodila a následně odchovala 12 krásných a zdravých štěňátek.  
 
     Od tohoto vrhu si slibujeme především zdravá a dlouhověká, standardní stříbrošedá štěňátka středně silné až silné kostry a krásných hlav. Povahově by to měli být velmi přátelští pejskové (a snad i fenečky :)) bez známek agresivity, přesto skvělí hlídači. A pokud podědí jen trochu jen trochu z toho co jejich starší sourozenci z vrhu E, pak by měli mít mimořádné pracovní předpoklady, loveckou vášeň a vynikající nos. Budeme moc rádi, když se dostanou k majitelům, kteří budou mít chuť a možnost tyto jejich vlohy rozvíjet.     
     Na tento vrh se nám již začínají kupit rezervace, proto v případě vašeho zájmu neváhejte a kontaktujte nás. 
Jana Píchová, j.pichova@greynie.com, 603 328 104
 

© 2014 Greynie kennel - All rights reserved!
webdesign by Anima Animal